Zdrowie

Terapia na miarę potrzeb

Terapia na miarę potrzeb
Terapia na miarę potrzeb

O uzależnieniach mówi się bardzo dużo. Nie dotyczą one tylko alkoholu czy narkotyków i nie kojarzą się wyłącznie z osobami z „marginesu”. Tempo życia, stres, nieumiejętność poradzenia sobie z problemami, płytkie relacje i wiele innych aspektów sprawiają, że sporo osób wpada w różnego rodzaju pułapki, z których ciężko jest samodzielnie wyjść. Być uzależnionym to nie wstyd, a szereg różnych możliwość to okazja do tego, by wyjść na prostą, o ile się oczywiście chce. Co istotne, warto o siebie zawalczyć, ponieważ nałóg potrafi zniszczyć rodzinę, pozbawić pracy, skomplikować relacje społeczne, a także zmniejszyć poczucie własnej wartości.

Jak działa terapia uzależnień?

Już sama decyzja o tym, że chcemy rozpocząć terapię jest bardzo trudna i bardzo ważna. Wynika ona bowiem z przeświadczenia, że zmiana jest potrzebna, choć przecież nie będzie prosta. I to właśnie często sprawia, że wiele osób się boi i musi mieć bardzo silną motywację, by skorzystać z pomocy specjalistów. W pewien sposób wpuszcza się bowiem innych do swojego życia, a także decyduje się o tym, że przewartościowuje się system, w którym przecież od dłuższego czasu się żyło. Terapia uzależnień w https://medjol.pl/terapia to oferta skrojona na miarę potrzeb i oczekiwań konkretnej osoby, ponieważ w tym aspekcie nie ma ani gotowych rozwiązań, ani jednego scenariusza działania.

Pokonać słabość

Terapia pozwala uporać się z lękami, tramami ograniczeniami, które bardzo często leżą u podstaw uzależnienia. W dużej mierze to także ona pozwala zbudować nowy system, w którym będzie się funkcjonować po zakończonym leczeniu, kiedy celem nie będzie sięgnięcie na przykład po kieliszek, ale coś zupełnie innego. Terapia zmierza właśnie do poznania samego siebie i akceptacji, co daje siłę do tego, by walczyć ze słabościami. Wszak istotne jest przecież, jak będzie się funkcjonować po zakończonym leczeniu, choć mówi się o tym, że z uzależnienia wychodzi się całe życie.

Zadbać o siebie

Sama terapia jest procesem długofalowym i wymaga oczywiście pracy nie tylko prowadzącego. Trzeba przecież zmienić nawyki i przyzwyczajenia i na trwałe wprowadzić je do swojego codziennego repertuaru. To sprawia, że wyjście z nałogu bywa trudne, ale efekty i to, co się zyskuje, warte są wysiłku. Trzeba pamiętać o tym, że terapia uzależnienie od narkotyków, alkoholu czy hazardu może dać  szybki efekt na początku, ale wymaga zaangażowania i zmian we wszystkich sferach życia w kolejnych etapach leczenia. A do tego potrzebne jest wsparcie i dobre samopoczucie fizyczne oraz psychiczne.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.