Zdrowie

Relaks i odnowa biologiczna

Relaks i odnowa biologiczna
Relaks i odnowa biologiczna

Codzienne troski, mnóstwo stresu, niewyspanie, bóle mięśniowe, obrzęki, kontuzje powodują osłabienie organizmu. Relaks, odpoczynek, wzmocnienie są kluczowe dla regeneracji organizmu. Gabinet fizjoterapii to miejsce, które oferuje zabiegi odnowy biologicznej, które w bezpieczny sposób przywracają pełny zakres ruchu kończyn i regenerują tkanki miękkie. Inaczej mówiąc, zwracają dobre samopoczucie i zdrowie.

Obolałe mięśnie

Bóle mięśniowe to zazwyczaj sygnał, że trzeba udać się gabinetu fizjoterapii. Czasem są tak silne, że pomagają maści dostępne w aptece bez recepty, ani podstawowe ćwiczenia. Konieczna jest odnowa biologiczna i pomoc masażysty.  Na dysfunkcję tkanek miękkich wpływają: otyłość, brak ruchu, stres, praca siedząca, przebyte w przeszłości urazy. Terapia tkanek miękkich to dziedzina medycyny manualnej. Jej zadaniem  jest usunięcie napięć oraz dysfunkcji w obrębie tkanek miękkich, przywracanie ich naturalnego działania. Usunięcie napięć i zrostów poprzez terapię tkanek miękkich sprawia, że regeneracja organizmu następuje szybciej i pełny zakres ruchu w stawach zostaje przywrócony. W tym celu idealnie spradzi się narzędzie do terapii tkanek miękkich.

Szybka pomoc masażysty

W terapii manualnej stosuje się rozmaite techniki, dobierane według potrzeb pacjenta, np.:  terapię punktów spustowych, masaż funkcjonalny, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe. Efekt można zaobserwować już po krótkim czasie – pacjent odczuwa znaczną poprawę. Manualnie przy użyciu prostych narzędzi takich jak: oliwka do masażu, wałek do masażu można oddziaływać na wiele tkanek takich jak mięśnie, ścięgna, więzadła, torebki stawowe, nerwy, naczynia krwionośne, skóra, tkanka podskórna i tłuszczowa.  Współpraca z masażystą przyczynia się do szybkiego uwolnienia z problemu.

Kosmetyki na przeciążone mięśnie

Każdy gabinet fizjoterapii powinien mieć o ofercie przyrządy do masażu, balsam lub wosk do masażu.  Przeciążone mięśnie, często nieprzygotowane do większego wysiłku są bardziej narażone na urazy i kontuzje, a to oznacza, że wymagają szczególnej pielęgnacji i regeneracji. Profesjonalne kosmetyki do masażu dają pacjentowi pewność, że masaż naprawdę pomoże na jego dolegliwości. Kosmetyki do masażu działają ujędrniająco, odżywczo i nawilżająco, co oznacza, że poprawiają także stan skóry.

Opatentowana technologia masażu

Wszelkie dolegliwości bólowe nóg, ramion, czy bioder potrafią bardzo utrudnić życie, a  w wielu przypadkach uniemożliwić wykonywanie podstawowych czynności.  Z pomocą przychodzi NormaTec, urządzenie, które wykorzystuje opatentowaną technologię masażu nóg, ramion lub bioder na bazie kompresji pneumatycznej. Efektem zabiegu poprawa krążenia i zmniejszenie bolesność kończyn.

Fizjoterapia to dobrze udokumentowany naukowo sposób rehabilitacji. Fizjoterapeuci i masażyści wielokrotnie udowodnili skuteczność technik masażu w odzyskiwaniu sprawności mięśni i w leczeniu dolegliwości bólowych: nóg, kręgosłupa, rąk, czy karku. Leczenie kontuzji, czy odnowa biologiczna są jednymi  z najczęściej wykonywanych świadczeń w gabinetach fizjoterapii.

Zachęcamy także do sprawdzenia, na czym polega drenaż limfatyczny.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.