Zdrowie

Wyciskarki vs sokowirówki

Wyciskarki vs sokowirówki
Wyciskarki vs sokowirówki

Mocne i słabe strony sokowirówek

Sokowirówki pozwalają przygotować sok w krótkim czasie dzięki wysokim obrotom, w dodatku składniki można wrzucać w całości, ale niestety nie zaoszczędzimy zbyt wiele czasu, ponieważ mycie sokowirówki to prawdziwe wyzwanie. Ostre sita z małymi otworkami wymagają starannego i czasochłonnego mycia. Sokowirówki dobrze sobie radzą z twardymi składnikami, ale polegną przy miękkich owocach i warzywach, a tym bardziej przy warzywach liściastych, trawach i ziołach. Sokowirówka pozwala uzyskać klarowny sok, ale ma on tendencję do rozwarstwiania się i często traci walory smakowe, a także pojawia się na nim piana. Zaletą sokowirówki jest z kolei jej niska cena. Na minus można zaliczyć głośną pracę urządzenia.

Wyciskarki – wady i zalety

Wyciskarki do soków nie odwirowują go, lecz wyciskają poprzez miażdżenie składników. Dlatego też sok nie jest napowietrzany, nie nagrzewa się, ani nie rozwarstwia. Do tego uzyskany napój jest gęstszy i esencjonalny. Ma też więcej składników odżywczych i nie utlenia się szybko, długo zachowując świeżość – nie trzeba go więc wypić w całości od razu. Wyciskarki do owoców i warzyw świetnie radzą sobie z warzywami liściastymi, a także z miękkimi owocami. Niektóre wyciskarki do soków umożliwiają także przygotowanie mleka roślinnego, musu lub przecieru, a nawet pozwalają na mielenie orzechów! W dodatku urządzenie to pracuje stosunkowo cicho i jest łatwe do wyczyszczenia. I choć przygotowanie soku trwa dłużej, to nie jest to uciążliwe, jeśli robimy soki dla siebie i rodziny. Przygotowanie litra soku trwa tylko kilka minut. Na niekorzyść działa wyższa cena.

Wyciskarki do soków są świetne, ale jeśli mamy pod ręką wyłącznie sokowirówkę, to i z niej warto korzystać. W końcu lepiej pić soki z mniejszą ilością składników odżywczych, niż nie pić ich wcale. Tak czy inaczej, odkładanie pieniędzy na zakup dobrej wyciskarki wolnoobrotowej, to najlepsze wyjście. Skorzysta na tym nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet wygląd.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.