Zdrowie

Męczą Cię bóle pleców i spięte mięśnie? Rusz po pomoc do fizjoterapeuty

Męczą Cię bóle pleców i spięte mięśnie Rusz po pomoc do fizjoterapeuty
Męczą Cię bóle pleców i spięte mięśnie Rusz po pomoc do fizjoterapeuty

Na bóle kręgosłupa cierpi coraz więcej osób. Siedzący tryb życia i mała aktywność fizyczna sprawiają, że nie ma się czemu dziwić. Poznaj najciekawsze techniki masażu, wspierające pacjentów w dolegliwościach bólowych. Zobacz, w jaki sposób może Ci pomóc sprawdzony fizjoterapeuta.

Praca przed komputerem, wielogodzinna jazda za kółkiem, zbyt mała ilość ruchu przyczyniają się do powstania bólów kręgosłupa. Na tego typu dolegliwości uskarżają się również osoby prowadzące zdrowy tryb życia, kulturyści i osoby regularnie ćwiczące. Wsparciem w poradzeniu sobie z tym problemem może być wizyta u dobrego fizjoterapeuty, który rozpoznawszy problem, przystąpi do odpowiednich działań. Dobierze rodzaj i intensywność techniki masażu do konkretnej przypadłości.

Masaż klasyczny

Uwzględnia techniki takie jak ugniatanie, wyciskanie, wibracja, głaskanie czy rozcieranie. Jest najbardziej znanym typem masażu, który pozwala się odprężyć. Rozluźnia mięśnie i zwiększa ukrwienie organizmu. Stanowi podstawę wielu innych technik. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie https://fizjomed.pro/bielsko-biala/.

Chiropraktyka

Kręgarstwo przywraca każdy ze stawów na właściwe miejsce. Pozwala leczyć dysfunkcje układu mięśniowo-szkieletowego, pozbyć się ucisku na nerwy wychodzące z rdzenia kręgowego, a co za tym idzie pozbyć się bólu. Kręgarz Bielsko-Biała ułatwia przywrócić ruchomość stawów, dlatego w wielu przypadkach pozwala ograniczyć terapię farmakologiczną.

Masaż tkanek głębokich

Wspiera w walce z dolegliwościami bólowymi i napięciem mięśniowym. Zawsze jest indywidualnie dobierana do konkretnego pacjenta. Wbrew nazwie, stosowana technika pozwala z delikatnością i wyczuciem oddziaływać na ciało.

Masaż tajski

Idealny dla osób żyjących w dużym stresie, poprawia zakres ruchomości, wspierający walkę z bólem pleców. W wielu przypadkach fizjoterapeuta wykorzystuje gorący olejek kokosowy lub świecę. Ciepło dobrze oddziałuje na skórę, a przy okazji na zmysły. W połączeniu z olejkami eterycznymi czyni skórę gładką oraz przyjemnie miękką. Jeśli interesuje Cię rehabilitacja, Bielsko-Biała może dostarczyć Ci bazy specjalistów, którzy pomogą uporać się z bólem i napięciem mięśniowym.

Masaż sportowy

Jak sama nazwa wskazuje, masaż sportowy skierowany jest do osób aktywnych fizycznie – do biegaczy, kulturystów, lekkoatletów itp. Czerpie pełnymi garściami z technik masażu klasycznego, wspierając mięśnie w dostarczeniu im większej ilości tlenu, pobudzenia krążenia chłonki i krwi oraz pozbyciu się toksyn z organizmu. W tej kategorii można wyróżnić masaż przedwysiłkowy oraz powysiłkowy.

Masaż dla kobiet w ciąży

Kobiety spodziewające się dziecka często uskarżają się na bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Wynika to ze zmiany środka ciężkości i intensywnie rosnącego brzucha. Odpowiednia pozycja ułożeniowa pacjentki, w połączeniu z delikatnymi technikami, takimi jak głaskanie, rozcieranie czy ugniatanie, pozwala przynieść kobiecie ulgę i zapomnieć na jakiś czas o bólu. Redukcja dolegliwości bólowych przekłada się również na lepsze samopoczucie przyszłej mamy.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.