Urządzenia

Porcelana – symbol ważnych okazji w naszym życiu

Porcelana - symbol ważnych okazji w naszym życiu
Porcelana - symbol ważnych okazji w naszym życiu

Przez wiele osób porcelana jest uważana za przeżytek, który powinien odejść już w zapomnienie. Jednak równie duża grupa ludzi wciąż ją docenia, dostrzegając w niej nie tylko tradycję, ale przede wszystkim elegancję. To jednak oczywiste, że wielu z nas nie chciałoby jej używać na co dzień, w obawie o to, iż ten kruchy, cenny przedmiot ulegnie szybkiemu zniszczeniu. Kiedy zatem warto ją wyjąć?

Znaczenie porcelany

Porcelana ma niemal symboliczne znaczenie dla wielu osób. Kojarzy się z bogactwem, czy wręcz luksusem, przywodząc na myśl kolekcje, które dziś możemy oglądać w królewskich muzeach. To także symbol elegancji i dobrego smaku, który wręcz podkreśla aromat potraw oraz uwydatnia ich piękny, apetyczny wygląd.

Nie możemy wystrzec się wprawdzie tradycyjnego znaczenia porcelanowej zastawy, warto jednak patrzeć na nie jak na część naszego dziedzictwa kulturowego, a nie relikt przeszłości. Właśnie z tego powodu jej użytkowanie może być zarezerwowane tylko do wyjątkowych dni, kiedy tradycyjnie świętujemy w gronie rodziny.

Ślub

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Przygotowania do ceremonii zaślubin oraz do wesela nie tylko trwają długo, ale również wymagają zaangażowania, aby każdy element został dopięty na ostatni guzik. Nic dziwnego, że właśnie wtedy dania serwowane są tak chętnie na porcelanowej zastawie.

Oczywiście, większość z nas decyduje się na organizację ślubu przez specjalną firmę, która oferuje takie usługi. Jedynie wybieramy to, co najbardziej nam odpowiada, a fachowa pomoc zajmuje się szczegółami organizacji. Warto zatem zapytać, jak będzie wyglądała zastawa w wybranej restauracji i ewentualnie wprowadzić korekty, aby ceremonia i zabawa były idealne. A jeśli planujemy ugościć jeszcze bliskich we własnym domu, na przykład kolejnego dnia, również warto zaserwować dania na własnej, luksusowej porcelanie.

Chrzciny lub Komunia

Kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu człowieka są narodziny dziecka, a następnie przełomowe momenty w jego młodym życiu. Jednym z pierwszych jest chrzest, kolejnym natomiast Pierwsza Komunia Święta. Do tradycji należy, iż właśnie w tych dniach – o ile nie świętujemy w restauracji – gościmy naszych bliskich z całym ceremoniałem.

To tradycyjne wydarzenia, które towarzyszą nam od pokoleń. Dlatego właśnie w ich czasie warto wykorzystać porcelanową zastawę, aby jeszcze bardziej je uświetnić i podkreślić ich wagę w życiu dziecka.

Romantycznie we dwoje

Niezwykłym momentem może być także czas spędzony we dwoje, z pozoru bez żadnej okazji. Jednak ile kobiet marzy o tym, aby zjeść w domu romantyczną kolację przy świecach, przygotowaną przez męża? Jeśli któryś z panów zdecyduje się na taki gest, na pewno powinien rozważyć podanie takiego posiłku właśnie na porcelanie, która jeszcze bardziej go uświetni.

Może się jednak zdarzyć, że w domu młodych małżonków nie ma tego elitarnego materiału. Wówczas równie dobrym pomysłem może być kupienie eleganckiej filiżanki i podanie w niej kawy swojej ukochanej. Na pewno się ucieszy, jeśli mąż wybierze jeden z romantycznych motywów dostępnych w sklepie Wena.

fot. materiały prasowe

Powiązane posty
Urządzenia

Dlaczego komora chłodnicza to must-have w branży gastronomicznej i handlowej?

Posiadanie odpowiedniej infrastruktury do przechowywania produktów jest kluczowe dla każdej…
Czytaj więcej
Urządzenia

Waporyzatory do suszu – nowoczesna aromaterapia

Waporyzator to urządzenie XXI wieku, które umożliwia odparowanie substancji aktywnych zawartych w…
Czytaj więcej
Urządzenia

Myjka do żywności - dlaczego warto jej używać i jak działa taki sprzęt?

Zastanawialiście się kiedyś nad zakupem myjki do żywności? Taki sprzęt z panelem dotykowym to…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.