Zdrowie

Dlaczego nieleczona otyłość jest niebezpieczna? Dowiedz się jakie są konsekwencje choroby

Dlaczego nieleczona otyłość jest niebezpieczna Dowiedz się jakie są konsekwencje choroby
Dlaczego nieleczona otyłość jest niebezpieczna Dowiedz się jakie są konsekwencje choroby

Otyłość to poważne schorzenie, na które cierpi coraz więcej osób na całym świecie. Leczenie otyłości jest procesem trudnym i skomplikowanym, który wymaga silnej woli, zaangażowania i cierpliwości zarówno ze strony chorego, jak i jego najbliższych. Dodatkowo w walce z otyłością nieoceniona jest pomoc lekarzy specjalistów.

Leczenie otyłości – przyczyny powstawania choroby

Podłoże tej choroby jest bardzo złożone. Wpływ na powstawanie otyłości ma kilka czynników. Jednym z nich jest genetyka. Niektóre osoby mają większą tendencję do tycia, nadwagi, a to może w konsekwencji prowadzić do otyłości. Niezwykle ważną rolę odgrywa także styl i tempo życia. Wiele osób w natłoku obowiązków nie ma czasu na samodzielne gotowanie lub zapewnienie sobie zbilansowanych posiłków w ciągu dnia. Wysoko przetworzona, gotowa żywność ma wpływ zarówno na gospodarkę wodną, jak i tłuszczową organizmu. Ogólnodostępne jedzenie typu fast food tylko pogłębia ten problem. Brak czasu wpływa także na zaniechanie aktywności fizycznej. Do tego dochodzi stres, siedzący tryb życia oraz aspekty psychologiczne, takie jak „zajadanie” porażek.

Czy walka z otyłością ma sens?

Otyłość to choroba i jak każde schorzenie należy ją leczyć. Dodatkowo nadprogramowe kilogramy znacząco wpływają na standard i komfort życia Pacjenta. Nieleczona otyłość może prowadzić do wielu poważnych komplikacji. Nadmierna masa ciała jest bowiem przyczyną pojawienia się cukrzycy, problemów z sercem, ciśnieniem, żylakami, bezdechu sennego, arytmii, zwyrodnień stawów i wielu innych. Dodatkowo lekarze są zdania, że osoby cierpiące na otyłość są bardziej narażone na niektóre nowotwory, oraz krócej żyją. Eksperci szacują, że otyłość skraca życie średnio o 14-17 lat!

Jak wygląda leczenie otyłości?

Osoby otyłe najczęściej na samym początku próbują schudnąć samodzielnie lub z planem żywieniowym ułożonym przez dietetyka. Dopiero, po (zazwyczaj) wielu porażkach zgłaszają się ze swoim problemem do specjalisty, czyli bariatry. W klinice leczenia otyłości Medicus Clinic we Wrocławiu lekarze podchodzą indywidualnie do każdego Pacjenta. Po dokładnym wywiadzie lekarskim oraz przeprowadzeniu niezbędnych badań, kwalifikują daną osobę do zabiegu bariatrycznego. Chirurgia otyłości to na ten moment jedyna skuteczna metoda leczenia otyłości.

Klinika leczenia otyłości – Wrocław

Centrum leczenia otyłości powstałe przy Medicus Clinic we Wrocławiu oferuje 3 rodzaje zabiegów z zakresu chirurgii bariatrycznej. Dzięki zabiegom Pacjenci są w stanie ograniczyć ilość spożywanych pokarmów, a tym samym skutecznie zredukować wagę. W Medicus Clinic chirurdzy bariatrzy przeprowadzają następujące operacje:

  • rękawową resekcję żołądka (nazywaną także mankietową), polegającą na usunięciu 75% żołądka
  • gastric by -pass, czyli leczenie otyłości metodą by-passów, która polega na odcięciu części żołądka i wytworzeniu z pozostałego fragmentu zbiornika o pojemności około 50 ml, który zszywa się pętlą z jelita cienkiego
  • opaskę żołądkową, która jest jedyną odwracalną metodą, polegającą na laparoskopowym założeniu opaski na bliższą część żołądka, która znacząco ogranicza możliwość przyjmowania dużych ilości pożywienia.

Jeżeli masz problem z nadprogramowymi kilogramami i żadna z metod zachowawczych takich jak: dieta, odpowiednia suplementacja czy aktywność fizyczna, nie przynosi założonych rezultatów, sprawdź swoją wartość BMI. Jeżeli Twój wynik jest zawyżony, zgłoś się na konsultację do lekarza bariatry. W klinice leczenia otyłości Medicus Clinic, specjaliści dokładnie sprawdzą Twój stan zdrowia i pomogą przejść procedurę kwalifikacji do zabiegu chirurgicznego. 

Chcesz się dowiedzieć więcej o zabiegu? Wejdź na stronę StopOtylosci.pl lub odwiedź naszą klinikę zlokalizowaną pod adresem: pl. Strzelecki 24, 50-224 Wrocław.  
 
Źródło: Medicus – Klinika Leczenia Otyłości z Wrocławia

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.