Diety odchudzające

Ile powinna trwać dieta sokowa?

Ile powinna trwać dieta sokowa
Ile powinna trwać dieta sokowa

Dieta sokowa to doskonały sposób na detoks organizmu. Właśnie dlatego sięga po nią coraz więcej osób. Często pojawiającym się w tym kontekście pytaniem jest jednak to – jak często warto ją stosować i ile powinna trwać? Dieta sokowa 5 dniowa, 3 dniowa, 1 dniowa? Jaką wersję wybrać? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Dieta sokowa dla początkujących

Przede wszystkim należy rozróżnić diety sokowe, stosowane przez osoby początkujące oraz przez te zaawansowane. Jeżeli jest to Twój pierwszy raz z owocowo-warzywnymi sokami, musisz zachować ostrożność. Najlepiej jest rozpocząć od diety jednodniowej i stopniowo wydłużać ten okres. Przy drugim detoksie można zatem przejść do wersji trzydniowej. Ostatecznie natomiast dobrym rozwiązaniem będzie dieta sokowa 5 dniowa. W tym stopniowaniu chodzi bowiem o to, by organizm nie doznał swoistego szoku. Jeżeli przyzwyczajony jest do obfitych i częstych posiłków oraz małej ilości warzyw i owoców, takie „rzucanie się na głęboką wodę” i wybieranie od razy diety 5 dniowej może być po prostu niekomfortowe. Źle się poczujesz i zniechęcisz do diety, a przecież nie o to chodzi.

Dieta sokowa dla zaawansowanych

Osoby, które mają już za sobą kilka prób, mogą wydłużyć okres diety. Dieta sokowa 5 dniowa dla osób zaawansowanych nie będzie stanowiła żadnego problemu. Bez trudu wytrwają ten czas, popijając wyłącznie owocowo-warzywne soki. A różnica po takim detoksie będzie z pewnością zauważalna. Osoby, decydujące się na tę dietę czują się lżej, mają więcej energii i zapału do działania. Ich jelita i żołądek przestają być również obciążone i zdecydowanie lepiej pracują. Jeżeli borykałeś się z problemem uporczywych gazów oraz ciągłą niestrawnością, na pewno docenisz zalety diety sokowej.

Jak często stosować dietę sokową?

Oczywiście z dietą sokową nie można przesadzać. Nie chodzi o to, żeby stosować ją każdego tygodnia. Specjaliści twierdzą, że optymalnym rozwiązaniem jest sięganie po nią raz w miesiącu. Co do zasady jednak nie ma żadnych, szczególnych przeciwwskazań zdrowotnych, aby robić to nieco częściej. Stosowanie diety sokowej 2-3 razy w miesiącu to już jednak wyzwanie dla bardziej zaawansowanych – szczególnie wtedy, gdy stosowana jest dieta sokowa 5 dniowa. Jeżeli natomiast jesteś wielkim fanem owoców i warzyw, możesz po prostu na co dzień sporządzać soki owocowe-warzywne, nie rezygnując jednocześnie z innych, normalnych posiłków i produktów.

Jaką dietę sokową warto wybrać?

Oczywiście dietę sokową możesz przyrządzić samodzielnie. Pamiętaj jednak, że tylko dobrze zbilansowana i zoptymalizowana dieta odnosi pozytywne rezultaty. Nie zaszkodzi zatem zasięgnąć rady specjalistów. Wiele firm oferuje gotowe diety sokowe. Zamawiasz zatem gotowy zestaw soków. Do wyboru jest najczęściej dieta sokowa 5 dniowa, 3 dniowa oraz 1 dniowa.

Powiązane posty
Diety odchudzające

Zdrowa i zrównoważona dieta, której podstawą jest pieczywo bezglutenowe

Osoby borykające się z celiakią bądź z alergią na gluten, jeszcze do niedawna musiały…
Czytaj więcej
Diety odchudzające

Gdy brakuje czasu na domowe pichcenie - dieta pudełkowa

Wiele osób słyszących cokolwiek o diecie pudełkowej ma przeświadczenie, że jest ona dedykowana…
Czytaj więcej
Diety odchudzające

Odchudzanie bez wyrzeczeń

Odchudzanie to przede wszystkim wyrzeczenia. Rezygnacja z ulubionych przysmaków i rozkoszy…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.