Diety odchudzające

Odchudzanie bez wyrzeczeń

Odchudzanie bez wyrzeczeń
Odchudzanie bez wyrzeczeń

Odchudzanie to przede wszystkim wyrzeczenia. Rezygnacja z ulubionych przysmaków i rozkoszy podniebienia. Zrzucanie wagi nie zawsze się udaje, bo człowiekowi brakuje wytrwałości. Problemem jest także stosowanie zbyt drakońskich eliminacyjnych diet, które owszem pomagają schudnąć, ale przeważnie opiera się na eliminowaniu wody w organizmie, a nie na spalaniu tkanki tłuszczowej. Ma  to opłakane skutki zdrowotne. Jest możliwe zdrowe odchudzanie, które musi odbywać się pod kierunkiem dietetyka. Polega ona na rozsądnym, właściwym dla potrzeb organizmu odżywianiu się i jedzeniu mniejszych porcji.

Naturalne suplementy

Bywa, że nie pomagają żadne diety, waga ani drgnie lub pojawia się efekt jo-jo. Bywa, że podczas odchudzania pojawiają się problemy zdrowotne, np.: zaparcia, biegunki, bóle brzucha, głowy, obrzęki nóg, problemy z sercem i dietę trzeba natychmiast przerwać. W takich przypadkach pozostaje zastosować naturalne suplementy diety, które są dobrze przebadane i nie wywołują poważnych skutków ubocznych. Preparaty naturalne, np.: Nutrimex, dzięki naturalnym składnikom pobudzają metabolizm  i poprawiają stan zdrowia. Naturalne suplementy zapobiegają efektowi jo-jo. Usuwają toksyny i złogi zalegające w jelitach. Skuteczna detoksykacja jest wstępnym warunkiem szybkiego i efektywnego odchudzania. Przyśpieszenie metabolizmu powoduje, że mniej tłuszczu odkłada się w tkankach.

Jedzenie zgodne z grupą krwi

Diet jest mnóstwo. Każda zachwalana przez swoich zwolenników i osoby z pierwszych stron gazet, choć niekoniecznie przez lekarzy.  Za zdrową, a co najważniejsze, zgodną z potrzebami organizmu uchodzi dieta odpowiednia do grupy krwi. Przyjęty podział na 4 główne grupy krwi jest podstawą do opracowania osobnej diety dla każdej z grup – grupy 0, A, B, AB. Opiera się na założeniu, że w grupie krwi jest zakodowany najbardziej właściwy dla każdego człowieka sposób odżywiania, gwarantujący  zdrowie i długie życie, ale też zapewniający mu szczupłą sylwetkę, bez konieczności uciążliwego odchudzania się i męczenia z innymi dietami.  Każdą dietę również opartą na grupie krwi najlepiej skonsultować z lekarzem lub dietetykiem. Więcej porad dotyczących powyższej diety można znaleźć na zdroworada.pl.

Zmiana nawyków żywieniowych

Nie ma diet cud, które w ciągu miesiąca sprawią, że waga pokaże 15 kg mniej. Zdrowe odchudzenie to spadek wagi ok 1 kg na tydzień. Złotymi radami dla odchudzających się są: zdrowe, racjonalne, zwierające wszystkie niezbędne składniki odżywianie się,  odrobina ruchu oraz gotowanie w domu. Portal osytalia ostrzega przed głodówkami, które doprowadzają jedynie do wycieńczenia organizmu.

Mało kto jest zadowolony ze swojej wagi. Zrzucanie nadmiernych kilogramów musi polegać na przyśpieszeniu metabolizmu, przy zachowaniu zasad racjonalnego odżywiania się i komponowania posiłków w taki sposób, aby zawierały wszystkie niezbędne składniki. Trzeba jedynie wyeliminować żywność wysoko przetworzoną, fast-foody i gazowane napoje.

Powiązane posty
Diety odchudzające

Zdrowa i zrównoważona dieta, której podstawą jest pieczywo bezglutenowe

Osoby borykające się z celiakią bądź z alergią na gluten, jeszcze do niedawna musiały…
Czytaj więcej
Diety odchudzające

Gdy brakuje czasu na domowe pichcenie - dieta pudełkowa

Wiele osób słyszących cokolwiek o diecie pudełkowej ma przeświadczenie, że jest ona dedykowana…
Czytaj więcej
Diety odchudzające

Ile powinna trwać dieta sokowa?

Dieta sokowa to doskonały sposób na detoks organizmu. Właśnie dlatego sięga po nią coraz…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.