Zdrowie

Wyciskarki vs sokowirówki

Wyciskarki vs sokowirówki
Wyciskarki vs sokowirówki

Mocne i słabe strony sokowirówek

Sokowirówki pozwalają przygotować sok w krótkim czasie dzięki wysokim obrotom, w dodatku składniki można wrzucać w całości, ale niestety nie zaoszczędzimy zbyt wiele czasu, ponieważ mycie sokowirówki to prawdziwe wyzwanie. Ostre sita z małymi otworkami wymagają starannego i czasochłonnego mycia. Sokowirówki dobrze sobie radzą z twardymi składnikami, ale polegną przy miękkich owocach i warzywach, a tym bardziej przy warzywach liściastych, trawach i ziołach. Sokowirówka pozwala uzyskać klarowny sok, ale ma on tendencję do rozwarstwiania się i często traci walory smakowe, a także pojawia się na nim piana. Zaletą sokowirówki jest z kolei jej niska cena. Na minus można zaliczyć głośną pracę urządzenia.

Wyciskarki – wady i zalety

Wyciskarki do soków nie odwirowują go, lecz wyciskają poprzez miażdżenie składników. Dlatego też sok nie jest napowietrzany, nie nagrzewa się, ani nie rozwarstwia. Do tego uzyskany napój jest gęstszy i esencjonalny. Ma też więcej składników odżywczych i nie utlenia się szybko, długo zachowując świeżość – nie trzeba go więc wypić w całości od razu. Wyciskarki do owoców i warzyw świetnie radzą sobie z warzywami liściastymi, a także z miękkimi owocami. Niektóre wyciskarki do soków umożliwiają także przygotowanie mleka roślinnego, musu lub przecieru, a nawet pozwalają na mielenie orzechów! W dodatku urządzenie to pracuje stosunkowo cicho i jest łatwe do wyczyszczenia. I choć przygotowanie soku trwa dłużej, to nie jest to uciążliwe, jeśli robimy soki dla siebie i rodziny. Przygotowanie litra soku trwa tylko kilka minut. Na niekorzyść działa wyższa cena.

Wyciskarki do soków są świetne, ale jeśli mamy pod ręką wyłącznie sokowirówkę, to i z niej warto korzystać. W końcu lepiej pić soki z mniejszą ilością składników odżywczych, niż nie pić ich wcale. Tak czy inaczej, odkładanie pieniędzy na zakup dobrej wyciskarki wolnoobrotowej, to najlepsze wyjście. Skorzysta na tym nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet wygląd.

Polub nas na Facebooku!

Polub nas na Facebooku!