Zdrowie

Ratunek dla suchej skóry

Ratunek dla suchej skóry
Ratunek dla suchej skóry

Sucha skóra powoduje łuszczenie się naskórka i dokuczliwy świąd. Osoby z łuszczycą, AZS czy cukrzycą odczuwają to szczególnie dotkliwie i dlatego właśnie u nich odpowiednia pielęgnacja naskórka jest kluczowa.

W takiej sytuacji bardzo skuteczne są preparaty oparte na naturalnych składnikach. Pozwalają one szybko zmniejszyć uczucie świądu, a także nawilżyć i wzmocnić skórę. Ponadto, dzięki obecności naturalnych składników i ich skuteczności można ograniczyć stosowanie leków i zmniejszyć skutki ich działań ubocznych.

Opanować drapanie

Sucha skóra zawsze powoduje swędzenie, a w przypadku łuszczycy, AZS, egzemy czy cukrzycy świąd może być szczególnie uporczywy i trudny do opanowania. Naturalną reakcją jest energiczne drapanie, a to prowadzi do uszkodzeń skóry i może być przyczyną zakażeń. W takich przypadkach niezwykle skuteczny jest krem Special Care z naturalnym mlekiem klaczy, który działa kojąco.

Mleko klaczy skuteczne na suchą i swędzącą skórę

Mleko klaczy (kobyle mleko) ma skład zbliżony do mleka kobiecego. Jest świetnie tolerowane przez ludzi, a dzięki swoim walorom prozdrowotnym z powodzeniem jest stosowane w medycynie. Na przykład w Belgii, która jest wiodącym producentem tego mleka, jest ono powszechnie zalecane w łuszczycy, egzemie a także w innych przypadkach suchej, łuszczącej się i swędzącej skóry. Dodatkowym atutem kobylego mleka jest wysoka zawartość laktoferyny i lizozymu, związków, które zmniejszają stany zapalne i ryzyko nadkażeń. Jest to szczególnie ważne w łuszczycy, gdyż zakażenia są przyczyną zaostrzenia choroby.

Krem, który wzmacnia i nawilża skórę

Krem Special Care to krem z naturalnym mlekiem klaczy, który działa na skórę przeciwświądowo, kojąco i zmniejsza łuszczenie się naskórka. Przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji ciała, nie brudzi odzieży i jest bardzo wydajny. Powoduje zmniejszenie podrażnień, zaczerwienień i ułatwia gojenie się zadrapań. Odżywia, nawilża i natłuszcza naskórek, a skóra staje się mocniejsza i bardziej elastyczna.

Polub nas na Facebooku!

Polub nas na Facebooku!