Zdrowie

Ratunek dla suchej skóry

Ratunek dla suchej skóry
Ratunek dla suchej skóry

Sucha skóra powoduje łuszczenie się naskórka i dokuczliwy świąd. Osoby z łuszczycą, AZS czy cukrzycą odczuwają to szczególnie dotkliwie i dlatego właśnie u nich odpowiednia pielęgnacja naskórka jest kluczowa.

W takiej sytuacji bardzo skuteczne są preparaty oparte na naturalnych składnikach. Pozwalają one szybko zmniejszyć uczucie świądu, a także nawilżyć i wzmocnić skórę. Ponadto, dzięki obecności naturalnych składników i ich skuteczności można ograniczyć stosowanie leków i zmniejszyć skutki ich działań ubocznych.

Opanować drapanie

Sucha skóra zawsze powoduje swędzenie, a w przypadku łuszczycy, AZS, egzemy czy cukrzycy świąd może być szczególnie uporczywy i trudny do opanowania. Naturalną reakcją jest energiczne drapanie, a to prowadzi do uszkodzeń skóry i może być przyczyną zakażeń. W takich przypadkach niezwykle skuteczny jest krem Special Care z naturalnym mlekiem klaczy, który działa kojąco.

Mleko klaczy skuteczne na suchą i swędzącą skórę

Mleko klaczy (kobyle mleko) ma skład zbliżony do mleka kobiecego. Jest świetnie tolerowane przez ludzi, a dzięki swoim walorom prozdrowotnym z powodzeniem jest stosowane w medycynie. Na przykład w Belgii, która jest wiodącym producentem tego mleka, jest ono powszechnie zalecane w łuszczycy, egzemie a także w innych przypadkach suchej, łuszczącej się i swędzącej skóry. Dodatkowym atutem kobylego mleka jest wysoka zawartość laktoferyny i lizozymu, związków, które zmniejszają stany zapalne i ryzyko nadkażeń. Jest to szczególnie ważne w łuszczycy, gdyż zakażenia są przyczyną zaostrzenia choroby.

Krem, który wzmacnia i nawilża skórę

Krem Special Care to krem z naturalnym mlekiem klaczy, który działa na skórę przeciwświądowo, kojąco i zmniejsza łuszczenie się naskórka. Przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji ciała, nie brudzi odzieży i jest bardzo wydajny. Powoduje zmniejszenie podrażnień, zaczerwienień i ułatwia gojenie się zadrapań. Odżywia, nawilża i natłuszcza naskórek, a skóra staje się mocniejsza i bardziej elastyczna.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.