Akcesoria

Renowacja powłok teflonowych

Renowacja powłok teflonowych
Renowacja powłok teflonowych

Mitem jest, że zadrapana powłoka patelni czy woka nadaje się jedynie do wyrzucenia. Zamiast kupować nowy sprzęt, możesz oddać powłoki PTFE do regeneracji i przedłużyć okres ich użytkowania. Przekonaj się, że renowacja patelni teflonowej ma wiele plusów.

Sprzęt gastronomiczny pokryty powłoką teflonową wyróżnia się wysoką nieprzywieralnością. Smażenie na takiej patelni czy w woku jest bardzo łatwe, bez problemu usmażysz na nich jajecznicę, mięso czy różne inne dania – również bez tłuszczu. Ich kolejną zaletą jest proste czyszczenie. Musisz jedynie pamiętać, by nie używać ostrych narzędzi, by nie zarysować jej powłoki. 

Powłoka PTFE nie ma też wpływu na smak jedzenia, a smażenie na niej jest w pełni bezpieczne. Gwarantuje długi czas pracy bez przywierania. Teflon nie jest rakotwórczy i szybko zyskał popularność jako materiał idealny do wytwarzania powłok sprzętów wykorzystywanych w małej i dużej gastronomii. 

Renowacja zużytych powłok teflonowych

Jednak z czasem powłoka teflonowa zużywa się i nie można jej dłużej używać. Stopień zużycia danej powłoki zależy od konkretnego modelu, jego jakości oraz intensywności użytkowania. Trzeba kontrolować jej stan na bieżąco. Jeśli nie nadaje się do dalszego użytku, trzeba ją wyrzucić, ale bardziej opłacalne jest poddanie jej zabiegowi renowacji. 

Taką usługę znajdziesz w ofercie polskiej firma Nelvi Gastro ( https://nelvigastro.pl/), która specjalizuje się w nakładaniu profesjonalnych powłok. Stosowane przez nich powłoki mają szereg korzyści, m.in. zapobieganie przywieraniu, wytrzymałość, łatwość czyszczenia i hydrofobowość. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań Nelvi Gastro gwarantuje wysoką precyzję krycia oraz odporność powłok.

Powłoki Vitaflon® – wytrzymałość i precyzja krycia 

Popularnym wyborem są powłoki Vitaflon®, ale specjaliści Nelvi Gastro doradzą, który produkt sprawdzi się najlepiej. Regeneracja powłok wydłuży „życie” patelni, garnków czy gofrownic. Zapewni spore oszczędności, gdyż każdy sprzęt można regenerować kilka razy. Poza tym renowacja jest działaniem zgodnym z trendami ekologicznymi i przyczynia się do mniejszego zużycia zasobów naturalnych.

Zalety powłok doceniają kucharze i restauratorzy, ale z usług renowacji sprzętu chętnie korzystają też osoby prywatne prowadzące swoje gospodarstwa domowe. 

Powiązane posty
Akcesoria

Wieszak do pokrywek, na kieliszki czy przybory kuchenne? Zadbaj o porządek w miejscu pracy!

Utrzymanie porządku w kuchni jest bardzo ważne. Kluczowe jest oczywiście zachowanie czystości i…
Czytaj więcej
Akcesoria

Akcesoria kuchenne, które warto mieć

Kuchnia to miejsce, które wymaga odpowiedniej organizacji i przemyślanego planu. Poza dobrej…
Czytaj więcej
Akcesoria

Co kupić na parapetówkę singlowi? 3 tanie pomysły

Parapetówka to przyjęcie organizowane z okazji przeprowadzki do nowego domu czy mieszkania. Jaki…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.