Ciało

Kosmetyki na bazie aloesu

Kosmetyki na bazie aloesu

Pielęgnacja skóry, włosów i paznokci może gwarantować doskonały wygląd i opóźniać procesy starzenia. Pod warunkiem jednak, że jest prowadzona przy pomocy odpowiednich produktów. Sięganie w drogerii po pierwsze z brzegu preparaty bez znajomości marki, producenta, ani czytania etykiet to droga donikąd. Zdecydowanie lepiej postawić na sprawdzone kosmetyki, a do tego takie, które powstają na bazie naturalnych składników. Wśród nich można wymienić kosmetyki z aloesu.

Jednak nawet wśród kosmetyków aloesowych mogą się zdarzyć preparaty o słabym działaniu. Dlaczego? – Odpowiedź jest prosta. Niektóre z nich, choć „aloes” mają w nazwie, to w ich składzie jest już go bardzo niewiele. Zatem wybierając kosmetyki, zawsze warto zwracać uwagę na etykiety. Czytając ich skład, nie damy się nabić w butelkę. Dobrą wskazówką będą również certyfikaty przyznawane konkretnym produktom lub markom.

Jak rozpoznać dobre produkty z aloesu?

Szukając najlepszych produktów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, a także włosów i paznokci, możemy wybierać te, które uzyskały certyfikat Międzynarodowej Rady Naukowej ds. Aloesu (International Aloe Science Council, czyli IASC). Jej zadaniem jest badanie czystości i jakości wprowadzanych na rynek produktów, które powstały z tej rośliny. Wymogi, które należy spełnić, by otrzymać certyfikat, gwarantują doskonałą jakość produktów, a zatem również wyróżnionych w ten sposób kosmetyków. Informację o tym, że konkretny kosmetyk otrzymał certyfikat, powinniśmy znaleźć na opakowaniu.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że certyfikat IASC przyznawany jest tylko na rok. Po jego upływie producent preparatu będzie mógł się nim nadal posługiwać wyłącznie wtedy, jeśli poddany kolejnym badaniom kosmetyk wciąż będzie spełniał wyśrubowane normy IASC. Co więcej, Międzynarodowa Rada Naukowa ds. Aloesu wyrywkowo sprawdza jakość produktów, które mają prawo do posługiwania się certyfikatem, nawet jeśli nie minął jeszcze rok od jego przyznania. Taki sposób działania ma zapobiegać pogorszeniu jakości produktów i gwarantować zadowolenie konsumentów.

Dobre aloesowe kosmetyki – gdzie mogę je kupić?

Aloesowych produktów jest na rynku stosunkowo dużo, więc jest z czego wybierać. Znajdziemy wśród nich balsamy do ciała, odżywki do włosów, a nawet pomadki do ust i pasty do zębów. Oferuje je wiele sklepów stacjonarnych, drogerii, a także wyspecjalizowanych sklepów internetowych, które w swoim asortymencie mają przede wszystkim kosmetyki z aloesem. Przykładem tego ostatniego jest sklep dostępny pod adresem NajlepszyAloes.pl. Poza dobrej jakości kosmetykami znajdziemy tam również wiele ciekawych informacji i cennych uwag na temat kosmetyków aloesowych i innych produktów, które powstają na bazie tej rośliny.

Dlaczego kosmetyki z aloesu?

Wykorzystywanie aloesu do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci nie jest modą ostatnich lat, czy wynikiem odkryć ostatnich czasów. Choć w ostatnich latach rzeczywiście prowadzi się sporo badań dotyczących składu tej rośliny, to o jej cennych dla człowieka właściwościach wiedzieli już starożytni. W celach pielęgnacyjnych wykorzystywała aloes między innymi Kleopatra. W tym samym celu stosowała go znana ze swojej urody księżniczka Nefretete. Nie powinno zatem dziwić, że wiele współczesnych kobiet również może zechcieć wypróbować wyjątkowych właściwości tej rośliny.

Skład aloesu sprawia, że roślinę chętnie wykorzystuje się w przemyśle spożywczym oraz kosmetologii. Jednak decydując się na stosowanie kosmetyków z tej rośliny, warto wiedzieć, na co zwracać uwagę przy ich wyborze.

Powiązane posty
Ciało

Jak masaż wpływa na układ pokarmowy? Ważne informacje

Czy to masaż relaksacyjny, leczniczy, czy sportowy, rzadko kiedy kojarzymy go z masowaniem okolic…
Czytaj więcej
Ciało

Odpowiednia pielęgnacja twarzy a słońce

Słońce może być naszym sprzymierzeńcem, ale także potrafi zaszkodzić cerze. Warto wiedzieć w…
Czytaj więcej
Ciało

Jak pielęgnować skórę skłonną do alergii?

Objawy skórne w przypadku alergii są bardzo uciążliwe. Często pojawiają się czerwone krosty…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.