Medycyna niekonwencjonalna

Co to jest detoks organizmu?

Co to jest detoks organizmu?
Co to jest detoks organizmu?

Detoks organizmu to rozwiązanie, które stosuje się przede wszystkim przy uzależnieniu od alkoholu, ale nie tylko. Detoks konieczny jest w przypadku każdego rodzaju uzależnienia, natomiast przede wszystkim odtruwanie organizmu przeprowadza się w przypadku uzależnienia od alkoholu, narkotyków i leków.

Co to jest detoks?

Detoks organizmu przeprowadza się u pacjentów, który przez kilkanaście dni lub czasem nawet kilka tygodni w ciągu przyjmowali alkohol. Ten sam proces dotyczy również osób uzależnionych od narkotyków i przyjmowania leków. W każdym tym przypadku detoks ma na celu:

  1. usunięcie z organizmu toksycznych substancji, które pojawiły się wraz z długotrwałym przyjmowaniem alkoholu etylowego, narkotyków, innych substancji odurzających oraz leków,
  2. przywrócenie równowagi w gospodarce jonowo-elektrolitowej organizmu.

Detoksowi organizmu bardzo często towarzyszą nieprzyjemne dolegliwości związane z zespołem abstynencyjnym. Podczas detoksu oprócz substancji wyrównujących stan gospodarki organizmu, podaje się często również leki przeciwbólowe, uspokajające, nasenne, które mają pomóc pacjentowi przejść przez ten bardzo trudny moment. Dzięki temu rosną również szanse, że pacjent wytrwa w swoim postanowieniu walki z nałogiem. Trzeba także pamiętać, że w trakcie detoksu nieprzyjemne objawy są często na tyle silne, że pacjent sam, domowymi sposobami i lekami dostępnymi bez recepty nie jest w stanie sobie pomóc, co często prowadzi do porażki i powrotu do nałogu. Więcej o profesjonalnym detoksie możesz przeczytać tutaj: https://superdetoks.pl.

Ile trwa detoks?

Detoks alkoholowy trwa od 7 do 10 dni. W przypadku narkotyków i leków czas ten może być nieco dłuższy. Podczas detoksu dąży się bowiem do zwalczenia negatywnych objawów związanych z zespołem abstynencyjny oraz przywrócenia równowagi w organizmie. Warto jednak wyraźnie podkreślić, że detoks to nie odwyk. Odtrucie organizmu jest wstępnym, niezbędnym etapem, który umożliwia dopiero podjęcie walki z nałogiem. Jest to warunek konieczny do rozpoczęcia terapii uzależnień. Bardzo często zdarza się, że ośrodki oferujące opiekę podczas detoksu w swojej ofercie mają również terapię uzależnień. Dzięki temu pacjent po zakończonym odtruwaniu może płynnie przejść do terapii i rozpocząć ją w tym samym miejscu. Dzięki temu połączeniu szansa na kontynuowanie walki o trzeźwość i uwolnienie się ze szponów nałogu jest znacznie wyższa. Pomoc profesjonalistów, lekarzy, pielęgniarek i terapeutów jest w tym szczególnym dla pacjenta czasie trudna do przecenienia.

Powiązane posty
Medycyna niekonwencjonalna

Medyczne właściwości CBD

Olej z konopi to produkt budzący spore kontrowersje. Grupa zwolenników rozpisuje się o cudownych…
Czytaj więcej
Medycyna niekonwencjonalna

Alternatywne sposoby leczenia egzemy

Może występować na tle alergicznym lub wynikać z predyspozycji układu immunologicznego.
Czytaj więcej
Medycyna niekonwencjonalna

Skuteczne sposoby na poprawienie odporności organizmu

Osoby, które chcą bez trudu zwalczać wirusy i bakterie powinny pamiętać o tym, aby odpowiednio…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.