Ciało

Jak masaż wpływa na układ pokarmowy? Ważne informacje

Czy to masaż relaksacyjny, leczniczy, czy sportowy, rzadko kiedy kojarzymy go z masowaniem okolic brzucha. Okazuje się jednak, że odpowiednio zastosowane techniki masażu właśnie w tej okolicy bardzo korzystnie oddziałują na układ pokarmowy.

Jakie zalety przynosi masaż, który obejmuje m.in. partie brzucha? W jaki sposób korzysta na tym układ pokarmowy? Przedstawiamy najważniejsze zalety.

Brzuch, który zaczyna wyglądać tak, jak tego chcemy

Zacznijmy od efektu, na który liczy wiele osób, czyli poprawa wyglądu brzucha. To jedna z tych okolic w ciele, która zarówno kobietom, jak i mężczyznom przysparza najwięcej problemów, a zarazem najczęściej staje się kompleksem. Trudno jest wyrzeźbić brzuch i pozbyć się nieestetycznej oponki, ale jest to możliwe.

Poza właściwą dietą i stylem życiem można skorzystać właśnie z masażu. Dzięki niemu skóra na brzuchu staje się elastyczna, jędrna, lepiej odżywiona, dlatego poprawia się ogólny wygląd brzucha. Ponadto masaż oddziałuje na poprawę metabolizmu, a to sprzyja niwelowaniu zbyt dużego obwodu brzucha. Aby znaleźć doświadczonego masażystę, które skupi się na tych partiach ciała, warto skorzystać z wyszukiwarki https://gabinetymasazu.pl/.

Układ pokarmowy – zalety masażu brzucha

Od sprawnej pracy układu pokarmowego zależy nasze samopoczucie. Gdy narządy do niego należące nie działają prawidłowo, szybko odczuwamy tego skutki uboczne. Mogą się pojawiać problemy z wypróżnieniem, wzdęcia, nadmierne gazy, dolegliwości bólowe i nie tylko. Rozwiązaniem jest przede wszystkim zmiana nawyków żywieniowych oraz aktywność fizyczna, a gdy występuje schorzenie, jego leczenie, czyli uporanie się z podstawową przyczyną.

Dodatkowo warto skorzystać z masażu. Układ pokarmowy zaczyna lepiej funkcjonować, gdy do organizmu docierają niezbędne składniki odżywcze, a jest to możliwe, dzięki sprawniejszej pracy układu krążenia.

Masaż sprawia, że przyspiesza metabolizm. Ponadto dochodzi do stymulacji pracy oraz napięcia mięśni przewodu pokarmowego. Właściwie przeprowadzony masaż ułatwia przesuwanie mas kałowych, które zalegają w jelicie grubym. To z kolei efektywny sposób na uporanie się z zaparciami czy wzdęciami.

Masaż pobudzający jelita – kompleksowa fizjoterapia

W fizjoterapii ukierunkowanej na układ pokarmowy masaż pobudzający jelita zajmuje ważne miejsce. Właściwie wykonany i z indywidualnie dopasowanymi technikami, decyduje o normalizacji czynności jelit.

Do pracy nad układem pokarmowym, w tym związaną z poprawą czynnością jelit, wykorzystuje się m.in. elektroterapię, masaże tkanki łącznej czy też masaż jelita grubego z wykorzystaniem metody Voglera.

Regularnie podejmowane masaż wpływają korzystnie na całe ciało, poszczególne narządy, a także układy. Działają rozluźniająco, relaksująco, ale i mają znaczenie dla lepszego funkcjonowania opisywanego układu pokarmowego. Warto znaleźć czas na skorzystanie z masażu, który ukierunkowany jest na narządy wchodzące w skład układu pokarmowego. To świetny sposób na odzyskanie dobrego samopoczucia i lepsze funkcjonowanie całego organizmu.

Powiązane posty
Ciało

Odpowiednia pielęgnacja twarzy a słońce

Słońce może być naszym sprzymierzeńcem, ale także potrafi zaszkodzić cerze. Warto wiedzieć w…
Czytaj więcej
Ciało

Jak pielęgnować skórę skłonną do alergii?

Objawy skórne w przypadku alergii są bardzo uciążliwe. Często pojawiają się czerwone krosty…
Czytaj więcej
Ciało

Jak chronić usta latem? Poznajcie najlepszą pomadkę ochronną do ust

O usta trzeba dbać, tym bardziej że skóra jest bardzo delikatna i podatna na uszkodzenia. Latem…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.