Zdrowie

Jakie implanty stomatologiczne wybrać?

Jakie implanty stomatologiczne wybrać
Jakie implanty stomatologiczne wybrać

Każdy może cieszyć się pięknym uśmiechem, nawet jeśli z różnych przyczyn stracił naturalne uzębienie lub jego część. Obecnie stomatologia jest na tyle rozwinięta, że implanty zębów nikogo już nie dziwią. Są tworzone z różnorodnych materiałów, które różnią się swoimi właściwościami oraz wyglądem. Z tego powodu nie każdy wie, jakie implanty warto wybrać, by okazały się inwestycją na lata.

Rodzaje implantów stomatologicznych

Najpopularniejsze są implanty tytanowe, które wyróżniają się trwałością oraz stabilnym osadzeniem. Tytan jest materiałem biokompatybilnym, dzięki czemu po jakimś czasie łączy się z kością. Sztuczne zęby wykonane z tytanu są uznawane za inwestycję na długie lata, dlatego warto zapłacić więcej za ich solidne wykonanie. Minusem implantów jest szara barwa, która może stać się widoczna, gdy dojdzie do obsunięcia się dziąsła. Przy prawidłowo wykonanym zabiegu osadzenia implantów jest to rzadkie zjawisko, chociaż pacjent powinien wiedzieć o takiej możliwości.

Alternatywą dla zębów wykonanych z tytanu są implanty ceramiczne, wykonane z tlenku cyrkonu. Materiał ten jest również biokompatybilny i dodatkowo ma odcień kości słoniowej – dzięki temu bardzo dobrze komponuje się z naturalnym uzębieniem. Implanty ceramiczne nie zawierają metalu, dzięki czemu nie powodują żadnych reakcji alergicznych. Ich minusem jest jednak mniejsza stabilność niż w przypadku implantów tytanowych.

Jakie implanty wybrać?

Dobry gabinet dentystyczny ma spory wybór implantów wysokiej jakości. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze, musimy skonsultować się ze stomatologiem, który wyleczy ewentualne ubytki i doradzi w zakresie doboru odpowiedniego rodzaju implantów. Warto pamiętać, że wykonanie implantów to inwestycja w przyszłość – jeśli będą wykonane solidnie i z dobrego materiału, okażą się bezproblemowe i będą wyglądały naturalnie. Kryterium doboru nie może być wyłącznie cena. Specjalista implantologii musi zawsze doradzić w zakresie możliwego doboru materiałów, ponieważ mogą zależeć one od budowy anatomicznej szczęki, wielkości luki znajdującej się między zębami czy alergie lub schorzenia, na które cierpi pacjent. Może się bowiem okazać, że pacjent nie może skorzystać z każdego rodzaju implantu.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.