Zdrowie

Jak pokonać strach przed dentystą?

Jak pokonać strach przed dentystą
Jak pokonać strach przed dentystą

U wielu z nas dentysta budzi głównie negatywne skojarzenia. Powoduje to, że zwlekamy bardzo długo z leczeniem zębów, aż dochodzi do sytuacji, że ratunkiem jest jedynie ekstrakcja i ewentualnie wstawianie implantów. Czy rzeczywiście w dzisiejszych czasach należy bać się wizyt stomatologicznych? Sprawdźmy to.

Współczesne metody znieczulania

Strach przed dentystą budzi głównie to, że zazwyczaj wizyty kojarzą się nam ze sporym bólem. Niestety przez wiele lat owszem tak było, że borowanie i zakładanie plomb bądź wyrywanie zębów było wyjątkowo bolesne. Jednak w dzisiejszych czasach jest zupełnie inaczej, nie można w ogóle tego porównywać. Współczesny gabinet stomatologiczny dysponuje bardzo dużą ilością środków znieczulających, które całkowicie eliminują bodźce bólowe w trakcie jakichkolwiek zabiegów dentystycznych. Zarówno borowanie jak i ekstrakcja zębów przebiegają gładko, pacjent może się wręcz odprężyć. Dla osób, które są bardzo mocno wrażliwe, można zastosować nawet zabieg sedacji. Polega ona na podaniu środka, który zmniejsza aktywność ośrodkowego układu nerwowego, a przez to pozwala na pełne rozluźnienie pacjenta.

Publicznie czy prywatnie?

Zasadniczo, jeśli jesteśmy wrażliwi na ból, dobrze jest wybrać się do prywatnej kliniki dentystycznej. Tam na żądanie pacjenta zawsze można otrzymać zastrzyk znieczulający, można bez problemów wykonać zabieg w sedacji. Natomiast w publicznych przychodniach, gdzie za wszystko płaci NFZ, dentyści raczej ostrożnie dawkują pacjentom środki znieczulające, ponieważ ze wszystkiego będą musieli się później rozliczyć. Wobec tego najlepsza wydaje się dobra, polecana, prywatna klinika stomatologiczna. Jak znaleźć odpowiednią? Wydaje się, że najlepiej skorzystać z internetu. Dzięki temu znajdziemy wszystkie gabinety w naszej okolicy, a jednocześnie będziemy mogli od razu sprawdzić wszystkie dostępne opinie na ich temat.

Przekonaliśmy się, że w dzisiejszych czasach nie ma żadnego powodu do tego, by bać się wizyt u stomatologa. Dzięki nowoczesnym metodom znieczulenia, działającym nawet na poziomie układu nerwowego, wizyta będzie całkowicie bezbolesna. Trzeba tylko znaleźć dobry prywatny gabinet w naszej okolicy, do czego możemy bez problemu wykorzystać informacje z internetu.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.