Żywienie

10 kroków do tego, by Twój dzień był udany

10 kroków do tego, by Twój dzień był udany
10 kroków do tego, by Twój dzień był udany

Codzienny pośpiech i szybkie tempo życia sprawiają, że często zapominamy o tym co najważniejsze. Tymczasem dbanie o własne zdrowie jest kluczowe dla zachowania dobrego samopoczucie i budowania zasobów energii. Poznań 10 kroków, które sprawią, że Twój dzień będzie udany!

 1. Dieta pudełkowa, ruch i chwila relaksu – 10 kroków do udanego dnia
 2. Dlaczego warto postawić na catering dietetyczny?

Znane jest powiedzenie „jesteś tym, co jesz”. Najwięcej energii do codziennych aktywności czerpiemy z jedzenia, dlatego warto szczególnie zadbać o jego jakość i zbilansowany skład. Dobrym rozwiązaniem jest catering dietetyczny z dowozem – usługa dostępna na terenie Łodzi i Warszawy, dzięki której zapewnisz sobie podaż składników odżywczych, potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania.

Dieta pudełkowa, ruch i chwila relaksu – 10 kroków do udanego dnia

Aby Twój dzień był udany, powinieneś zadbać o właściwą ilość i jakość posiłków, aktywność fizyczną i odpoczynek. W osiągnięciu celu pomoże Ci lista 10. kroków do udanego dnia.

 • 1 godzina ćwiczeń – codzienna dawka ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu, dotleni organizm i pozwoli Ci utrzymać kondycję.
 • 2 litry wody – ciało dorosłego człowieka w około 70% składa się z wody. Jej regularne dostarczanie do organizmu wspomaga podstawowe procesy życiowe.
 • 3 filiżanki herbaty – zielona, czerwona, biała lub czarna – herbata ma niewiele kalorii i jest źródłem cennych dla organizmu składników.
 • 4 przytulasy dziennie – bliskość z drugim człowiekiem poprawia nastrój i podnosi samoocenę, a więc wpływa na utrzymanie dobrego samopoczucia.
 • 5 posiłków dziennie – regularne jedzenie to podstawa do utrzymania bilansu energetycznego; zapewni Ci je dieta pudełkowa.
 • 6 orzechów włoskich – orzechy to doskonałe źródło zdrowych tłuszczy i świetna przekąska, którą zastąpisz, np. słodycze.
 • 7 minut medytacji – krótka chwila wyciszenia pozwoli Ci odzyskać równowagę i ukoić nerwy – stres to wróg dobrego samopoczucia.
 • 8 godzin snu – podczas snu organizm się regeneruje. Jego odpowiednia ilość poprawia koncentrację i wspiera pracę mózgu.
 • 9 stron książki – regularne czytanie pobudza mózg do pracy i jest dobrym sposobem na odpoczynek.
 • 10 tysięcy kroków – chodzenie poprawia krążenie, uwalnia od napięć i pobudza myślenie.

Dlaczego warto postawić na catering dietetyczny?

Stosowanie się do tych 10. kroków zapewni Ci udany dzień, jednak szczególną uwagę warto zwrócić na jadłospis. Regularne spożywanie zbilansowanych posiłków, które zapewnia catering dietetyczny, to najlepszy sposób na dobre samopoczucie.

Powiązane posty
Żywienie

Zdrowy zamiennik mąki do wypieków i nie tylko

Zdrowe odżywianie obecnie jest bardzo ważne dla coraz większej grupy osób, a rosnąca…
Czytaj więcej
Żywienie

Co powinno charakteryzować dobrą restaurację?

Każdy z nas ma ochotę czasem zjeść na mieście. Czasem będzie to biznesowy brunch z…
Czytaj więcej
Żywienie

5 produktów wegetariańskich bogatych w białko

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu zapewnia równowaga wszystkich składników odżywczych.
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.