Zdrowie

Jak przygotować się do wszczepienia implantów?

Jak przygotować się do wszczepienia implantów?
Jak przygotować się do wszczepienia implantów?

Piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Jeśli z jakiegoś powodu straciliśmy zęba czy mamy ogólne braki w uzębieniu, możemy skorzystać z zabiegu wszczepiania implantów. Jak powinniśmy się przygotować do takiego zabiegu?

Wstępne konsultacje i badania przed zabiegiem

Zabieg implantacji nie jest ani łatwym, ani szczególnie przyjemnym zabiegiem, dlatego też zanim się na niego zdecydujemy, musimy umówić się na wstępną wizytę ze stomatologiem. Implantolog nie tylko przeprowadzi szczegółowy wywiad na temat naszego zdrowia oraz przebytych chorób, ale także wykona odpowiednie badania

Wywiad ma na celu ustalenie, czy pacjent choruje na jakieś choroby, które mogłyby uniemożliwić wykonanie implantów. Mowa tu zwłaszcza o chorobach serca, nerek czy wątroby. Ponadto w wywiadzie pojawiają się też pytania dotyczące palenia papierosów, które mogą wpłynąć na efekty leczenia. Następnie pacjent wypełnia ankietę na temat stanu zdrowia i podpisuje ją, by potwierdzić prawdziwość wszystkich danych.

Badanie pozwoli ocenić stan zębów i tkanek miękkich, jakość przyzębia, pozycje zębów względem siebie, a także obszary, w których nie ma zębów. Lekarz ocenia m.in., czy pacjent ma próchnicę, płytkę nazębną albo czy występuje krwawienie z dziąseł. Takie dolegliwości mogą być bowiem dużą przeszkodą.

Przed zabiegiem będziemy musieli wykonać również badania ogólnomedyczne, takie jak morfologia krwi, hormonów, cukru, krzepliwości czy HIV. Takie badania pozwolą wyeliminować choroby i dolegliwości, które mogą być przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Do takich przeciwwskazań należy m.in. cukrzyca, paradontoza, AIDS, ciąża czy zaburzenia krzepnięcia krwi.

Jeśli warunki kostne pacjenta są szczególnie trudne, lekarz będzie musiał ocenić miejsce planowanego wszczepienia na podstawie tomografii komputerowej 3D lub zdjęcia RTG. Zdjęcia radiologiczne mogą pomóc ustalić wysokość i szerokość wyrostka.

Ustalenie planu działania i ocena kosztów

Kiedy lekarz zbierze już wszystkie możliwe wyniki badań oraz ankiety pacjenta, przedstawia plan leczenia. Nie zawsze jest to wyłącznie jedna metoda uzupełnienia uzębienia. Stomatolog może przedstawić nam kilka alternatywnych sposobów. Różnią się one zwykle innowacyjnością rozwiązania, ceną czy liczbą implantów, które ostatecznie mają zostać wszczepione. Jeśli się na którąś zdecydujemy, dostajemy szczegółowy plan zabiegu oraz wykaz kosztów leczenia. Pamiętajmy jednak, że w przypadku tak poważnego zabiegu, ostateczne koszty mogą nieco wzrosnąć, w zależności np. od indywidualnie dobranych łączników.

Pozostaje już tylko podpisanie zgody na zabieg i stomatolog może przystąpić do działania.

Dodatkowe zabiegi przy wstawianiu implantów

Nie zawsze stan naszej jamy ustnej pozwala na osiągnięcie oczekiwanych rezultatów. Czasami nierówne zęby czy jakiekolwiek ubytki w zębach mogą uniemożliwić w ogóle wykonanie implantacji. W takim wypadku stomatolog może zlecić dodatkowe zabiegi. Niekiedy konieczne jest podniesienie dna zatoki szczękowej, regeneracja kości bądź tkanek miękkich czy długotrwałe leczenie ortodontyczne.

Gabinet Medyk Dent implantami stomatologicznymi zajmuje się od 2004 roku. Koszty założenia implantów nie są wygórowane, tak by każdy mógł cieszyć się najwyższą jakością w dobrej cenie. Na blogu gabinetu znajdą Państwo także istotne informacje związanie z zabiegiem wszczepiania implantu, a dodatkowo opis zabiegu. Nowoczesny sprzęt, jak i wieloletnie doświadczenie pozwalają na przeprowadzenie zabiegów w sposób profesjonalny i przede wszystkim bezpieczny. Zapraszamy na bezpłatne konsultacje.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.