Zdrowie

Diagnostyka nieinwazyjna – na wagę życia

Diagnostyka nieinwazyjna – na wagę życia
Diagnostyka nieinwazyjna – na wagę życia

Zaawansowane urządzenia diagnostyczne pozwalają na wykrycie groźnych chorób na bardzo wczesnym etapie, co daje dużą szansę na wyleczenie, a przynajmniej na przedłużenie życia lub poprawę jego jakości. Badania za pomocą rezonansu magnetycznego, usg, tomografii komputerowej, RTG są najdokładniejszą i co najważniejsze nieinwazyjną oraz bezbolesną metodą obrazowania ludzkiego ciała.

Im wcześniej, tym lepiej

Lekarze i diagności zgodnie twierdzą, że błędem jest lekceważenie sygnałów, jakie wysyła nasz organizm. Ciągłe przemęczenie, powtarzające się bóle w jednym miejscu,  podwyższone ciśnienie, długotrwały kaszel, utrzymujące się przez dłuższy czas osłabienie powinny skłonić człowieka do wizyty u lekarza. Wykonanie podstawowej diagnostyki Kutno może wykryć niepokojące stany i umożliwi rozpoczęcie leczenia.  Badań nie należy się bać. Błędem jest przekonanie, według którego nie warto chodzić do lekarza i wykonywać profilaktycznych badań, bo jeszcze coś medycy znajdą i trzeba będzie przeorganizować swoje życie. Lekarze przekonują, że wykonanie badań Diagnostyce Kutno to jedyny sposób, aby poznać prawdę o swoim stanie zdrowia i na podstawie wiarygodnych wyników rozpocząć leczenie.

 Rezonans magnetyczny i RTG

Jednym z najdokładniejszych badań jest rezonans magnetyczny, który pozwala na wykrycie guzów, złamań i wszelkich innych nieprawidłowości. Rezonans magnetyczny, dzięki doskonałej jakości obrazu, zapewnia trafną i pełną diagnostykę. Jest techniką szeroką stosowaną w medycynie. Umożliwia nieinwazyjne  badanie wszystkich wewnętrznych, anatomicznych struktur organizmu kości, tkanek miękkich, mózgu, serca, kanału szkieletowego. Jest wykorzystywany przy diagnozowaniu chorób układu nerwowego, np.: guzów mózgu, płuc, serca, zaburzeń neurologicznych, nowotworów, choroby Alzheimera. Z kolei RTG to technika obrazowania wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie. Jest to badanie radiologiczne, potocznie zwane „prześwietleniem”.  RTG jest wykonywane w przypadku złamań, zwyrodnienia kości, osteoporozy, gruźlicy, zmian nowotworowych w klatce piersiowej, oceny wielkości serca, zapalenia płuc.

Tomografia komputerowa -powszechna metoda diagnostyczna

Tomografia komputerowa jest popularnym i bardzo dokładnym  badaniem.  Wykorzystuje promienie rentgenowskie. Stosowana jest na szeroką skalę w onkologii i chirurgii. Aparat zawiera jedną lub kilka lamp rentgenowskich, które z dużą szybkością obracają się wokół pacjenta i przesuwają się wzdłuż ciała, aby objąć cały badany obszar. Wykonują wiele zdjęć pod różnym kątem i na różnych płaszczyznach, w wyniku czego powstaje warstwowy obraz. Wskazaniem do tomografii komputerowej są: podejrzenie nowotworu lub krwawienia doczaszkowego, choroby kości czaszki, zatok, gardła, krtani, wszelkie wady i choroby serca oraz schorzenia nerek.

Na badania obrazowe jest potrzebne skierowanie. Nowoczesna aparatura gwarantuje bezpieczeństwo badań i wiarygodność wyników. Tylko wczesna diagnoza daje szanse na całkowite wyleczenie poważnych chorób.

Więcej można znaleźć na: diagnostykakutno.pl

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.