Zdrowie

Diagnostyka nieinwazyjna – na wagę życia

Diagnostyka nieinwazyjna – na wagę życia
Diagnostyka nieinwazyjna – na wagę życia

Zaawansowane urządzenia diagnostyczne pozwalają na wykrycie groźnych chorób na bardzo wczesnym etapie, co daje dużą szansę na wyleczenie, a przynajmniej na przedłużenie życia lub poprawę jego jakości. Badania za pomocą rezonansu magnetycznego, usg, tomografii komputerowej, RTG są najdokładniejszą i co najważniejsze nieinwazyjną oraz bezbolesną metodą obrazowania ludzkiego ciała.

Im wcześniej, tym lepiej

Lekarze i diagności zgodnie twierdzą, że błędem jest lekceważenie sygnałów, jakie wysyła nasz organizm. Ciągłe przemęczenie, powtarzające się bóle w jednym miejscu,  podwyższone ciśnienie, długotrwały kaszel, utrzymujące się przez dłuższy czas osłabienie powinny skłonić człowieka do wizyty u lekarza. Wykonanie podstawowej diagnostyki Kutno może wykryć niepokojące stany i umożliwi rozpoczęcie leczenia.  Badań nie należy się bać. Błędem jest przekonanie, według którego nie warto chodzić do lekarza i wykonywać profilaktycznych badań, bo jeszcze coś medycy znajdą i trzeba będzie przeorganizować swoje życie. Lekarze przekonują, że wykonanie badań Diagnostyce Kutno to jedyny sposób, aby poznać prawdę o swoim stanie zdrowia i na podstawie wiarygodnych wyników rozpocząć leczenie.

 Rezonans magnetyczny i RTG

Jednym z najdokładniejszych badań jest rezonans magnetyczny, który pozwala na wykrycie guzów, złamań i wszelkich innych nieprawidłowości. Rezonans magnetyczny, dzięki doskonałej jakości obrazu, zapewnia trafną i pełną diagnostykę. Jest techniką szeroką stosowaną w medycynie. Umożliwia nieinwazyjne  badanie wszystkich wewnętrznych, anatomicznych struktur organizmu kości, tkanek miękkich, mózgu, serca, kanału szkieletowego. Jest wykorzystywany przy diagnozowaniu chorób układu nerwowego, np.: guzów mózgu, płuc, serca, zaburzeń neurologicznych, nowotworów, choroby Alzheimera. Z kolei RTG to technika obrazowania wykorzystujące promieniowanie rentgenowskie. Jest to badanie radiologiczne, potocznie zwane „prześwietleniem”.  RTG jest wykonywane w przypadku złamań, zwyrodnienia kości, osteoporozy, gruźlicy, zmian nowotworowych w klatce piersiowej, oceny wielkości serca, zapalenia płuc.

Tomografia komputerowa -powszechna metoda diagnostyczna

Tomografia komputerowa jest popularnym i bardzo dokładnym  badaniem.  Wykorzystuje promienie rentgenowskie. Stosowana jest na szeroką skalę w onkologii i chirurgii. Aparat zawiera jedną lub kilka lamp rentgenowskich, które z dużą szybkością obracają się wokół pacjenta i przesuwają się wzdłuż ciała, aby objąć cały badany obszar. Wykonują wiele zdjęć pod różnym kątem i na różnych płaszczyznach, w wyniku czego powstaje warstwowy obraz. Wskazaniem do tomografii komputerowej są: podejrzenie nowotworu lub krwawienia doczaszkowego, choroby kości czaszki, zatok, gardła, krtani, wszelkie wady i choroby serca oraz schorzenia nerek.

Na badania obrazowe jest potrzebne skierowanie. Nowoczesna aparatura gwarantuje bezpieczeństwo badań i wiarygodność wyników. Tylko wczesna diagnoza daje szanse na całkowite wyleczenie poważnych chorób.

Więcej można znaleźć na: diagnostykakutno.pl

Powiązane posty
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Zdrowie

5 najczęstszych przyczyn nieprzyjemnego zapachu z ust

Nieprzyjemny zapach z ust to wstydliwa, choć bardzo powszechna dolegliwość. Aż jedna czwarta…
Czytaj więcej
Zdrowie

Czym jest kręgozmyk i w jaki sposób go leczyć?

Kręgozmyk jest przewlekłą chorobą narządu ruchu, wynikającą z niestabilności kręgosłupa…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.