Suplementy diety

Czy suplementy są potrzebne?

Czy suplementy są potrzebne
Czy suplementy są potrzebne

Wszechobecna reklama różnego rodzaju suplementów diety, a także ich szeroka dostępność nie tylko w aptekach, ale także sklepach spożywczych czy w Internecie sprawia, że kupujemy znaczną ich ilość, chcąc poprawić nie tylko swoje zdrowie, ale także kondycję i rzeźbę ciała. Czy warto stosować te środki?

 Na początku należy wyjaśnić, czym są suplementy diety. Są to środki spożywcze, które mają za zadanie uzupełnienie naszej codziennej, zbilansowanej diety. Nie mają one statusu leków, a możemy je kupić na wolnym rynku bez konieczności posiadania recepty od lekarza.

Suplement na wszystko

Suplementy produkowane są masowo i obejmują niemal każdą dziedzinę życia: polepszenie kondycji fizycznej, poprawa pamięci, wzmocnienie odporności, minimalizacja cukrzycy, regulacja ciśnienia tętniczego krwi, czy wreszcie szybsza regeneracja organizmu po dużym wysiłku. Osoby, używające suplementów, żyją w przekonaniu, iż wpływają one znacząco na nasz stan zdrowia, lecząc choroby. Tak nie jest. Suplementy nie są lekami, co należy podkreślić bardzo stanowczo.

Apteki pełne są suplementów, które zawierając ten sam roślinny skład, występują często pod różnymi nazwami handlowymi. Warto więc, decydując się na skorzystanie z oferty suplementów, poradzić się farmaceuty, aby mieć pewność, czy powinniśmy wspierać się dodatkowymi środkami. Jednymi z popularniejszych są suplementy przeznaczone dla osób aktywnie uprawiających sport. Wyczynowcy korzystają z tych środków, jednak w tym zakresie jest to nie tylko wskazane, ale również zalecane. Oczywiście, jeśli właściwe środki dobierzemy z głową, biorąc pod uwagę kondycję naszego organizmu.

Kondycja w tabletce?

Niektórzy żyją w przekonaniu, iż zakup suplementu pozwoli im na niemal natychmiastową poprawę kondycji fizycznej. Otóż nie ma środka, który po zażyciu tabletki, likwiduje nasze wieloletnie zaniedbania i pozwala na prawie wyczynowe uprawianie sportu. Do właściwej formy dochodzi się latami, a wpływ na nią ma regularne ćwiczenie oraz zbilansowana dieta.

Zamiast zaopatrywać się w liczne tabletki, warto środki te przeznaczyć na odwiedziny w siłowni bądź klubie fitness, dzięki czemu zyskamy lepsze samopoczucie, poprawę stanu zdrowia w wyniku regularnych ćwiczeń. Zakup karnetu do klubu lub urządzeń do samodzielnego ćwiczenia możemy sfinansować z pożyczki przez Internet.

Relaksujące suplementy

Szybkie życie, coraz więcej obowiązków zawodowych, a także wzrastające wymagania powodują, że często szukamy szybkiego relaksu. Jedną z metod, jaka często jest stosowana, jest zakup suplementów diety, ułatwiających zasypianie, kojących nerwy, czy też poprawiających nastrój. Warto jednak odrzucić jakiekolwiek pigułki, jeśli mamy możliwość zapanowania nad swoim życiem.

Kilkudniowy urlop, wypoczynek w innym środowisku, oddanie się ulubionym aktywnościom, będzie zdecydowanie skuteczniejszą metodą na walkę ze zmęczeniem. Pobyt w SPA, czy wycieczkę do innego kraju można sfinansować z wykorzystaniem pożyczki przez Internet, aby uniknąć nadwyrężania budżetu domowego. Pamiętajmy jednak o regularnej spłacie pożyczki przez Internet.

Suplementy diety są ważną częścią naszego życia, ponieważ w niektórych przypadkach sprawdzą się wręcz idealnie. Warto jednak zachować umiar w ich stosowaniu, a konieczność połknięcia kolejnej tabletki zastąpić aktywnością fizyczną i odpoczynkiem. Efekt będzie na pewno bardziej spektakularny, a zostanie osiągnięty naturalną metodą, bez wsparcia farmakologicznego.

Powiązane posty
Suplementy diety

Probiotyk w formie kropli - jak wybrać odpowiedni preparat?

Probiotyki najczęściej spotykamy w formie tabletek lub saszetek, choć Istnieją również…
Czytaj więcej
Suplementy diety

Prawidłowa suplementacja z korzyścią dla zdrowia – jak powinna wyglądać?

W dzisiejszych czasach suplementy diety stały się bardzo popularnym, a nawet modnym produktem.
Czytaj więcej
Suplementy diety

Odżywki i suplementy, które warto brać

Rynek suplementów i odżywek jest pełen wszelkiego rodzaju produktów. Dostępność tysięcy…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.