Zdrowie

Niepokój i stres: wypróbuj fenibut

Niepokój i stres: wypróbuj fenibut
Niepokój i stres: wypróbuj fenibut

Na pewno nie raz czułeś silną potrzebę, aby gdzieś się zaszyć i zrelaksować – z dala od wszystkiego przestać choć na chwilę myśleć o problemach. Wydaje się to niby proste, ale jeśli w głowie mamy mętlik, to gdziekolwiek byśmy nie byli, niepokój może skutecznie uniemożliwić mózgowi wyciszenie. Są jednak sposoby na to, żeby ogarnąć niepokój i stres, by poczuć radość z życia, pewność siebie i chęć do dalszego działania.

Nootropy – słyszałeś o tych środkach? To właśnie one pomagają zmniejszać uczucie stresu i stanów lękowych – poprawiają koncentrację i pozwalają szybciej się zrelaksować. Nie warto tracić czasu na nierówną walkę, za to trzeba się czasem zatrzymać, pomyśleć o sobie, swoim zdrowiu i znaleźć idealny dla siebie sposób na relaksację.

Czym jest fenibut?

Niepokój i stres, to obecnie często towarzyszące nam uczucia. Ile razy marzyłeś o spokojnym życiu, bez ciągłego stresu i problemów z nim związanych? I jak, czy udało Ci się go opanować? Przez jak długi okres czułeś spokój? No właśnie. Niestety, rzeczywistość jest taka, że tempo życia, ogrom obowiązków, lawina informacji czy współzawodnictwo, mnożą już wszechobecny i wszechogarniający nas stres.

Fenibut to antidotum na nasze lęki, niepokoje i inne zaburzenia ze strony psychiki oraz zaburzeń somatycznych, które objawiają się jako choroby i dolegliwości ze strony ciała. To substancja, która ma silne właściwości uspokajające. Jest ona pochodną GABA – podstawowego neuroprzekaźnika hamującego występującego w ośrodkowym układzie nerwowym. Fenibut wpływa na poprawę samopoczucia i regenerację organizmu – jest to istotne zarówno po stresującym dniu, jak i po mocnym treningu. Substancje nootropowe (takie jak fenibut) na tyle usuwają skutki napięcia nerwowego, że efektem tego jest uczucie wyciszenia i zlikwidowanie natłoku myśli.

Dzięki temu, że fenibut aktywnie przekracza barierę krew – mózg, uważany jest za preparat bardzo skuteczny. W ten sposób udowadniając, że nootropy pomagają w wielu trudnych sytuacjach życiowych.

Fenibut czyli sposób na relaksację

Reakcja organizmu na stres to – na początku – mobilizacja sił i zwiększenie wydolności funkcji poznawczych organizmu. Organizm „bierze się w garść”, żeby mieć kontrolę nad sytuacją i siłę by działać. To oczywiście wpływa pozytywnie i mobilizująco. I jeśli jest to umiarkowany stres (raz na jakiś czas), to najczęściej znajdujemy rozwiązanie i szybki sposób na relaksację, żeby go wyeliminować. Jednak kiedy sytuacja powraca zbyt często, to relaks może być nie wystarczający, a skutki zaczynają być negatywne.

Żeby przywrócić harmonię organizmowi można wypróbować wiele sposobów na przykład: skorzystać ze świeżego powietrza (spacery zawsze są wskazane), pójść na masaż, uprawiać sport, zapisać się na jogę, czy inną medytację, włączyć w domu ulubioną muzykę, zapalić świeczki, położyć się wygodnie i głęboko, spokojnie oddychać itd. A kiedy takie tradycyjne metody nie przynoszą jednak oczekiwanych efektów, wówczas warto sięgnąć dodatkowo po sprawdzone, ale bezpieczne środki nootropowe, takie jak fenibut.

Bo fenibut to preparat, który pobudza i motywuje do działania, dzięki temu pomaga w rozwiązaniu trudnych spraw lub ułatwia w znalezieniu wyjścia z problemowej sytuacji. Dzieje się tak dlatego, że działa on uspokajająco, łagodząc objawy stresu i lęku, a, że pomaga też w zasypianiu, wpływając na jakość snu, to pozwala nam pokonać wszelkie niekorzystne objawy i skutki nagromadzonego napięcia.

Pewność siebie i ekstrawersja – skutki zażywania fenibutu

Jest mnóstwo sposobów na radzenie sobie ze stresem i każdy może być dobry o ile jest skuteczny, a przede wszystkim trwały. Wydaje się, że podstawową kwestią jest zmiana nastawienia do życia, ale, czy myśląc o tym, że chcemy schudnąć, staniemy się szczupli następnego dnia? Czasem nie jest to proste. Jeśli nie zrazimy się przeszkodami i trudami, które trzeba pokonać, żeby wejść na swój Mount Everest, to jest to osiągalne. Jeśli brak Ci pewności siebie i nie masz natury ekstrawertycznej, to tym bardziej fenibut jest dla Ciebie. Pewność siebie w dążeniu do jakiegokolwiek celu jest kluczową kwestią w naszym życiu. Jeśli wierzymy, że nam się uda, że damy radę, to tak będzie – kwestia czasu.

Fenibut może pomóc w osiągnięciu pewności siebie, dzięki której swoje cele przekujesz w sukces. Efekt jego zażywania, to między innymi też wspomaganie w interakcji z innymi ludźmi – zmniejsza objawy fobii społecznej. Jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, którym obca jest pewność siebie i otwartość – ekstrawersja.

Fenibut jest również odpowiedzialny za aktywność dopaminy w naszym mózgu. Pozwala nie tylko obniżyć poziom napięcia, ale poprawi nastrój, tak, że jesteśmy gotowi na nowe bodźce. Co ciekawe, fenibut sprawi, że zniknie uczucie nieśmiałości.

Poza natłokiem obowiązków i wyścigu z czasem, problemów zawodowych i prywatnych jak chociażby kłopoty w związku, śmierć bliskiej osoby, rozwód… zdarza się, że dla niektórych z nas nawet zwykłe trudności życiowe czy poprzeczki, jakie stawia los potrafią być na tyle stresujące, że wywołują negatywne objawy psychiczne i fizjologiczne. Podsumowując – stres bardzo niekorzystnie wpływa na nas, nasze zdrowie. Dlatego nie warto czekać i dać się „zjeść” nerwom. Czasem warto wesprzeć się suplementami lub preparatami takimi jak środki nootropowe, do których zalicza się fenibut.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.