Suplementy diety

Probiotyk w formie kropli – jak wybrać odpowiedni preparat?

Probiotyk w formie kropli - jak wybrać odpowiedni preparat
Probiotyk w formie kropli - jak wybrać odpowiedni preparat

Probiotyki najczęściej spotykamy w formie tabletek lub saszetek, choć Istnieją również preparaty tego typu dostępne w kroplach. Jakie są ich zalety? Jaki probiotyk w kroplach warto wybrać?

Czym są probiotyki?

Bakterie probiotyczne to inaczej bakterie kwasu mlekowego, których kluczową rolą jest odbudowa mikroflory bakteryjnej przewodu pokarmowego oraz ograniczenie rozwoju patogenów chorobotwórczych. Probiotyki znajdziemy w preparatach oraz w naturalnych produktach fermentacji mleka, np. kefirach, jogurtach. Do grupy bakterii probiotycznych zalicza się szczepy z rodzaju LacticaseibacillusLactobacillus i Bifidobacterium. Dlaczego warto korzystać z preparatów, zamiast stawiać na fermentowaną żywność? Bakterie kwasu mlekowego w preparatach są przebadane pod kątem skuteczności w kontekście wskazanych dolegliwości (np. biegunki w trakcie antybiotykoterapii), natomiast w przypadku żywności takich badań się nie przeprowadza. Nie możemy być więc pewni, czy dany produkt faktycznie będzie skuteczny w kolonizacji układu pokarmowego i hamowaniu rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych. Nie oznacza to, że spożywanie żywności tego typu nie wywrze żadnego skutku, jednak w wielu wypadkach będzie on nieznaczny. 

trilac® plus forte – probiotyk w kropach o szerokim zastosowaniu 

Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest trilac® plus forte, czyli probiotyk w kroplach. Preparat jest suplementem diety przeznaczonym dla niemowląt powyżej 1. miesiąca życia, dzieci oraz dorosłych. Stosuje się go:

  • w trakcie antybiotykoterapii i po jej zakończeniu. Głównym zadaniem antybiotyków jest eliminacja bakterii chorobotwórczych, które wywołały infekcję. Jednak ze względu na swoje działanie antybiotyki mogą także zaburzyć mikroflorę jelitową, czego efektem będzie biegunka. trilac® plus forte działa zapobiegawczo w kontekście biegunek w trakcie antybiotykoterapii, a także pozwala skrócić cza występowania tego przykrego objawu, 
  • w celu skrócenia czasu trwania biegunki infekcyjnej oraz biegunki podróżnych. W przypadku tej drugiej dolegliwości przyczyną jest niski standard sanitarny w niektórych częściach świata (Afryka, Azja Południowo-Wschodnia, Ameryka Południowa), gdzie istnieje ryzyko infekcji podczas spożywania posiłków czy picia wody z niepewnych źródeł. Zadaniem trilac® plus forte jest działanie profilaktyczne, ale także pomaga skrócić czas trwania biegunki infekcyjnej i podróżnej. 

Jakie bakterie probiotyczne znajdują się w trilac® plus forte? 

trilac® plus forte to suplement diety, którego 5 kropli zawiera a 5 mld liofilizowanych, żywych szczepów bakterii probiotycznych: 

  • Lacticaseibacillus rhamnosus GG ATCC 53103
  • Bifidobacterium animalis ssp. lactis BLC1
  • Lactobacillus acidophilus LA3,
  • Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus SP96.

Każdy szczep został przebadany pod kątem skuteczności, w związku z czym trilac® plus forte w kroplach ma korzystny wpływ na organizm człowieka. Spożywanie probiotyku w określonych ilościach wywiera korzystny dla zdrowia efekt. trilac® plus forte to probiotyk w kroplach, dzięki czemu można go spożywać bezpośrednio lub jako dodatek do letniego płynu, np. wody, mleka czy jogurtu. 

Powiązane posty
Suplementy diety

Prawidłowa suplementacja z korzyścią dla zdrowia – jak powinna wyglądać?

W dzisiejszych czasach suplementy diety stały się bardzo popularnym, a nawet modnym produktem.
Czytaj więcej
Suplementy diety

Odżywki i suplementy, które warto brać

Rynek suplementów i odżywek jest pełen wszelkiego rodzaju produktów. Dostępność tysięcy…
Czytaj więcej
Suplementy diety

Karmienie dzieci piersią i suplementacja

Bardzo dużo osób zastanawia się, czy karmić piersią, czy dawać pokarm modyfikowany. Co jest…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.