Suplementy diety

Jakie suplementy wybierać?

naturalne suplementy
naturalne suplementy

O suplementach diety pisze się ostatnio wiele i to nie zawsze pozytywnie. Mimo to wiele z nich bezwzględnie ma pozytywne właściwości pozwala skutecznie zastąpić objadanie się farmaceutykami, które zwykle niosą za sobą skutki uboczne.

Dotyczyć to może choćby środków łagodzących stres. Zwykłe tabletki uspokajające szybko uzależniają. Systematycznie stosowane tabletki ziołowe, choćby zawierające wyciąg z kozłka lekarskiego mają działanie łagodne, ale również na ogół nie przynoszą skutków ubocznych.

Suplementy i… suplementy

Suplementy diety nie są zaliczane do farmaceutyków. Są to zawarte w kapsułach lub w proszku substancje odżywcze. Na ogół suplementy diety nie zawierają substancji czynnej. Mimo to część suplementów zawierać może pewien procent składników sztucznych. Dlatego zaczęło funkcjonować określenie „suplementy naturalne” i ta kategoria zdeterminowana jest wymogami unijnymi. Naturalny suplement powinien zawierać nie mniej niż 95 procent składników naturalnych.

Decydując się na korzystanie z suplementów sięgajmy przede wszystkie po te, które zdeklarowane są przez producenta jako naturalne. Dodatkowo – są już na rynku firmy i sklepy, które cieszą się zaufaniem klientów. Unikać raczej należy suplementów, które są reklamowane jako cudowne środki na uzdrowienie, również takich, które oferują diety cud. Suplement naturalny daje dobre efekty, kiedy jest stosowany systematyczne, bez nastawienia na doraźną „zdrowotną rewolucję”.

Jak wybierać suplementy?

Zakładając, że będziemy korzystali z suplementów naturalnych, na początku warto jest się dokładnie zapoznać ze składem konkretnego suplementu. We wszystkim bowiem wskazany jest umiar. Nasz organizm nie potrzebuje nadmiaru białka, wapnia, potasu lub magnezu. Przeciwnie przy konkretnych przypadłościach zdrowotnych nadużywanie pewnych składników nie jest wskazane. Na przyklad nadużywanie wapnia lub magnezu przy nadciśnieniu.

Niezbędna jest również wiedza o tym, z jakimi lekami, które akurat pobieramy, mogą kolidować składniki suplementu. Powinny to mieć na uwadze przede wszystkim kobiety w ciąży lub karmiące piersią.

Co można polecić

Można polecić konkretne firmy, sklepy lub konkretne suplementy. Powodzeniem cieszą się suplementy naturalne zawierające między innymi wyciąg z mniszka lekarskiego lub kurkumę. Wymienić tu można choćby: Turmeric (kurkuma), Dandelion Root (korzeń mniszka lekarskiego, wzmaga również libido) albo Butcher’s Broom (zawiera między innymi ruszczyk kolczasty).

Wybór jest bardzo duży, wystarczy tylko najpierw zasięgnąć opinii na temat produktów.

Powiązane posty
Suplementy diety

Probiotyk w formie kropli - jak wybrać odpowiedni preparat?

Probiotyki najczęściej spotykamy w formie tabletek lub saszetek, choć Istnieją również…
Czytaj więcej
Suplementy diety

Prawidłowa suplementacja z korzyścią dla zdrowia – jak powinna wyglądać?

W dzisiejszych czasach suplementy diety stały się bardzo popularnym, a nawet modnym produktem.
Czytaj więcej
Suplementy diety

Odżywki i suplementy, które warto brać

Rynek suplementów i odżywek jest pełen wszelkiego rodzaju produktów. Dostępność tysięcy…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.