Suplementy diety

Odżywki i suplementy, które warto brać

Odżywki i suplementy, które warto brać
Odżywki i suplementy, które warto brać

Rynek suplementów i odżywek jest pełen wszelkiego rodzaju produktów. Dostępność tysięcy różnorodnych preparatów bynajmniej nie ułatwia wyboru, dlatego nie dziwią pojawiające się w Internecie i nie tylko pytania o odżywki i suplementy, które rzeczywiście warto brać.

Kreatyna

Korzystne działanie kreatyny dla osób ćwiczących zostało wielokrotnie potwierdzone. Dowodzą go nie tylko osobiste odczucia sportowców, którzy po nią sięgają, ale również liczne badania naukowe. Nie pozostawiają one wątpliwości co do tego, że spożywanie kreatyny przekłada się na efektywniejszą i szybszą budowę masy mięśniowej, lepszą wytrzymałość organizmu i większą siłę, a także skuteczniejszą regenerację.

Kiedy brać kreatynę? Jeśli chodzi o osoby uczęszczające na siłownię, zaleca się ją nie szybciej niż po kilku miesiącach treningu. Mimo że wzięcie jej wcześniej nie zaszkodzi, to przy nienajlepszej technice ćwiczeń i małym doświadczeniu treningowym nie uda się w pełni wykorzystać jej potencjału. Dlatego kreatynajest warta polecenia przede wszystkim w okresie, gdy zaczyna się odczuwać stagnację ze względu na braki wzrostów masy i siły.

Beta-alanina

Beta-alanina działa i jest skuteczna, tak jak kreatyna, co również potwierdziły badania naukowe. Zaleca się ją osobom uprawiającym sporty nie tylko siłowe, ale też wysiłkowe i szybkościowe. Dlaczego? Ponieważ dzięki niej odczuwa się mniejsze zmęczenie i poprawiają się wydolność oraz kondycja. Wiele osób bierze beta-alaninę przed treningiem w celu poprawienia osiągów, co jest jak najbardziej rozsądnym i skutecznym rozwiązaniem.

Odżywka białkowa

Zapotrzebowanie sportowców na białko jest wyższe niż osób niećwiczących. Wynika to z faktu, że proteiny są kluczowym składnikiem w złożonych procesach budowy i regeneracji mięśni. Jeżeli nie dostarczy się organizmowi odpowiedniej ilości białka, efekty w budowie masy, siły, wytrzymałości czy kondycji nie będą optymalne. Wysokie zapotrzebowanie może być jednak problematyczne, ponieważ w praktyce trudno je zaspokoić. Właśnie w tym celu warto sięgać po odżywki białkowe, dzięki którym w kilkanaście sekund można przygotować i wypić porcję wartościowych protein.

Witamina D

Czy istnieją niezbędne suplementy? Za taki można uznać witaminę D, ponieważ organizm ludzki nie jest w stanie jej wyprodukować w odpowiednich ilościach, jeśli nie ma stałego dostępu do promieni słonecznych. Dlatego, żeby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu, a przy tym poprawić kondycję, siłę i wesprzeć budowę masy mięśniowej, powinno się suplementować witaminę D.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Podobnie jak witamina D, tak i kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, a do tego wpływają na wydolność, siłę i masę mięśni. Ich źródłem są ryby i owoce morze, dlatego jeżeli nie spożywasz ich co najmniej raz w tygodniu, zacznij stosować odpowiednią suplementację kwasów tłuszczowych omega-3.

Powiązane posty
Suplementy diety

Probiotyk w formie kropli - jak wybrać odpowiedni preparat?

Probiotyki najczęściej spotykamy w formie tabletek lub saszetek, choć Istnieją również…
Czytaj więcej
Suplementy diety

Prawidłowa suplementacja z korzyścią dla zdrowia – jak powinna wyglądać?

W dzisiejszych czasach suplementy diety stały się bardzo popularnym, a nawet modnym produktem.
Czytaj więcej
Suplementy diety

Karmienie dzieci piersią i suplementacja

Bardzo dużo osób zastanawia się, czy karmić piersią, czy dawać pokarm modyfikowany. Co jest…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.