Seks

10 powodów, dlaczego warto uprawiać seks

Sprawia przyjemność, rozładowuje napięcie, niweluje ból głowy, przedłuża życie – to tylko niektóre z powodów, przemawiające za uprawianiem seksu. Miłość chociaż raz w tygodniu może okazać się niesamowitym dopalaczem dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

[divider]

Powody, dlaczego warto się kochać:

 1. Seks poprawia samopoczucie – z pewnością zauważałeś, że kochając się z bliską Ci osobą, jesteś pogodniejszy, zadowolony z siebie, a życie staje się piękniejsze. Takie podejście ma wpływ na udane życie zawodowe, rodzinne. Seks sprawia, że akceptujesz samego siebie, czujesz się atrakcyjniejszy.
 2. Odpręża, redukuje stres – podczas seksu Twój organizm produkuje dopaminę, endorfinę, oksytocynę
 3. Pomaga w pobyciu się zbędnych kilogramów – uprawiając stosunek (zależy jak intensywny) jesteś w stanie spalić od 100 do 500 kalorii (czasami nawet więcej). Oprócz tego, pracuje wiele mięśni. Ujędrnisz swoje ciało!
 4. Seks wpływa na płodność – badania wykazały, że im częściej mężczyźni się kochają, tym lepszą mają spermę. Jeśli staracie się o dziecko, to kochajcie się nie tylko gdy partnerka ma owulację. Kochajcie się minimum 2 razy w tygodniu, aby sperma była świeża, w doskonałym stanie.
  Okazuje się również, że uprawianie seksu kilka razy w tygodniu może wyrównać kobiece hormony, a także wyregulować okres, co dodatkowo zwiększa szansę zajścia w ciążę.
 5. Walka z przeziębieniem i grypą – seks raz bądź 2 razy w tygodniu podnosi poziom immunoglobuliny, która odpowiedzialna jest za układ odpornościowy. Wykonano badania, i osoby, które uprawiały seks częściej niż raz w tygodniu, miały o 30% wyższy poziom przeciwciał, niż Ci, którzy stronili od uprawiania miłości.
 6. Przedłuża życie – badania na tę tezę zostały przeprowadzone w Australii. Odbyły się one na osobach, które przeżywały orgazm co najmniej trzy razy w tygodniu. Okazało się, że ryzyko wystąpienia u nich śmierci z jakiejkolwiek przyczyny, było o 50% mniejsze niż u tych, którzy tylko raz w miesiącu przeżywali orgazm.
 7. Zmniejsza problemy z nietrzymaniem moczu – dobry seks to świetny trening mięśni dna miednicy – tych, które kontrolują orgazmy. Ten przyjemny sport powstrzymuje przepływ moczu, zmniejsza chęć jego oddania.
  Ciąża i menopauza mogą znacznie osłabić te mięśnie, aczkolwiek im są one silniejsze, tym pojawia się niższe ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu.I nie oszukujmy się, seks jest o wiele bardziej przyjemniejszy, niż nudne ćwiczenia mięśni dna miednicy, które musisz sam wykonywać!
 8. Zapobiega atakom serca – wiele badań wykazało, że regularny seks może odeprzeć ataki serca. Naukowcy z Uniwersytetu Belfast w Irlandii Północnej odkryli, że seks trzy razy w tygodniu może zmniejszyć o połowę ryzyko wystąpienia zawału serca lub udaru mózgu. Z kolei w innym badaniu udowodniono, że kobiety, które miały dwa orgazmy w tygodniu, były o 30% mniej narażone na wystąpienie zawału serca niż te, które nie uprawiały seksu oraz nie miały orgazmu.
 9. Seks idealny na bezsenność – tuż przed orgazmem u kobiet jak i u mężczyzn wydziela się naturalny hormon zwany oksytocyną (do niedawna kojarzony jedynie z porodem). Dopiero odkrywamy jego cudowne właściwości, wiadomo jednak, że z pewnością pomoże zasnąć. Oksytocyna sprzyja odprężeniu. A więc jeśli słyszysz od Twojego partnera, że szybciej zaśnie po seksie, wiedz, że jest to prawda!
 10. Lepsze samopoczucie na cały dzień – jeśli z samego rana zdecydujesz się na uprawianie seksu, automatycznie poczujesz się lepiej przez cały dzień, aż do momentu, kiedy położysz się znowu spać.Przypomnij sobie stosunek z samego rana. Prawda, że byłeś pozytywnie nastawiony przez całą resztę dnia? …A więc po co czekać z tym do wieczora? Działaj z rana 🙂
[facebook][Google]

Powiązane posty
Seks

Krążek dopochwowy to nie damska prezerwatywa. O czym trzeba wiedzieć?

Czy krążek dopochwowy i damska prezerwatywa to to samo? Odpowiedź na to pytanie jest przecząca.
Czytaj więcej
Seks

Aktywność fizyczna, a sprawność seksualna mężczyzn

Problem z potencją to bardzo wstydliwy kłopot dla wielu panów. W świecie, w którym dominuje…
Czytaj więcej
SeksZdrowie

Problem z erekcją

W tym artykule poznasz czynniki wpływające na problemy z erekcją, oraz znajdziesz garść…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.