Dieta

Kilka słów o otyłości. Dieta lekiem na ból.

Dieta a ból

Na doskwierający ból dobrym lekiem okazuje się zachowanie diety. Odgrywa ona zasadniczą rolę w walce z cierpieniem. Przykładowo, dieta pozwala osiągnąć i utrzymać idealną wagę, dzięki czemu zmniejsza się nacisk na zapalone stawy.

Okazuje się, że odpowiednio dobrane potrawy i produkty spożywcze mogą stać się naturalnymi środkami przeciwbólowymi. Prawda jest również taka, że produkty spożywcze mogą działać wręcz odwrotnie do zamierzonego celu.

Kontrola wagi – kilka słów o otyłości

Jednym z najczęstszych problemów współczesnego człowieka jest otyłość. Nadwaga prowadzi do otyłości, która z kolei nieleczona – coraz częściej jest przyczyną przedwczesnej śmierci (poza paleniem tytoniu).

Ówcześnie temat otyłości poruszany jest już w telewizji, radio, Internecie. Statystki podają, że ponad połowa Amerykanów cierpi na nadwagę. Ludzie otyli również stanowią ogromny odsetek w społeczeństwie – 1/3 to ludzie cierpiący na tę dolegliwość. To dane sprzed kilku lat. Każdego roku liczba ta zamiast zmniejszać się, to niestety ulega znacznemu zwiększeniu.

Nadwaga spotykana jest już nawet u dzieci. Najprawdopodobniej jest to wynikiem zaniedbania rodziców. Nie ma co się dziwić, że będąc już dorosłymi ludźmi, spotyka się u nich poważniejsze choroby jak zawały serca, nadciśnienia, udary, cukrzyce, a także choroby związane z kośćmi: problemy z plecami, stopami, zapalenia kości, stawów. Nawet „zwykłe” zaparcia są wynikiem nieprawidłowej diety.

Otyłość to bardzo złożony problem, ciężki do wyleczenia. Wymaga on od nas samych silnej motywacji. To ciągła walka, która skutkuje lepszym samopoczuciem i zdrowiem.

Każdego roku miliony osób rozpoczyna przeróżne diety, mające na celu utratę wagi. Skutek jest taki, że rzeczywiście ponad 90% ludzi, traci upragnioną wagę. Niestety w ciągu najbliższych 5 lat z powrotem wraca do poprzednich kilogramów. Warto jest łączyć więc ćwiczenia z dietą. Dzięki temu możemy stracić kilkadziesiąt dekagramów tygodniowo. Może wydawać się to mało, ale patrząc w perspektywie roku, jest to ponad 20 kilogramów. Im szybciej zaczniemy leczyć otyłość, tym szybciej pozbędziemy się wszelkich dolegliwości.

Żywność jednym z najlepszych środków przeciwbólowych.

medycyna niekonwencjolanaZaczynamy w końcu doceniać prastarą wiedzę uzdrowicieli ludu, którzy już wieki temu poruszali temat diety i zdrowia. Już przed wynalezieniem środków przeciwbólowych np. aspiryny, przydworni lekarze wiedzieli, że niektóre zioła, napary, owoce, warzywa i inne pokarmy mogą złagodzić ból, pomóc w bezsenności, ukoić problemy żołądkowe. Wiedziano również, że wybrane produkty wpływają wręcz odwrotnie do zamierzonego celu. Rozpoznanie produktów, które rzeczywiście źle wypływają na Twój organizm może być bardzo trudne, zwłaszcza że objawy mogą pojawić się dopiero po kilku godzinach bądź dniach.

Jak w takim razie odnaleźć niewskazane produkty w żywieniu?

Śmiało możesz prowadzić dziennik żywienia, w którym zapiszesz spożywane potrawy. Jeśli wystąpią jakiekolwiek negatywne objawy, to warto to odnotować i na przykład wyeliminować na 14 dni z diety. Następnie ponownie wprowadź do diety te potrawy i obserwuj, czy występuje nawrót objawów. W ten sposób jesteś sam w stanie ocenić, które potrawy sprawiają Ci problem z trawieniem, a które na przykład z krążeniem.

Powiązane posty
Dieta

Odpowiednie nawodnienie – które napoje najlepiej nawadniają?

Zasadnicze znaczenie dla naszego zdrowia i dla efektywności treningów ma utrzymanie prawidłowego…
Czytaj więcej
DietaDiety odchudzające

Skuteczna dieta na której można schudnąć jeszcze szybciej

„Schudnę do lata” – to najczęściej powtarzane z postanowień noworocznych. Tymczasem w…
Czytaj więcej
Dieta

Zdrowa dieta na lato

Lato jest porą, kiedy czujemy się bardziej niż kiedykolwiek zmotywowani, by zadbać o swoje…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.