Seks

Aktywność fizyczna, a sprawność seksualna mężczyzn

Aktywność fizyczna, a sprawność seksualna mężczyzn
Aktywność fizyczna, a sprawność seksualna mężczyzn

Problem z potencją to bardzo wstydliwy kłopot dla wielu panów. W świecie, w którym dominuje wzór zdobywcy, podrywacza, mężczyzny, który może oczarować każdą kobietę, obniżona sprawność seksualna jest uznawana za porażkę męskości. Panuje przekonanie, że mężczyzna powinien być zawsze gotowy do intymnego zbliżenia. Przysłowiowe „bóle głowy” to wymówka kobiet. Mit mężczyzny, który gotowy na namiętne chwile przez cały czas upada, ponieważ wielu panów ma problemy z potencją.

Rusz się z kanapy

Seksuolodzy są zgodni – przyczyn chwilowej impotencji może być mnóstwo: od długotrwałego stresu do znudzenia partnerką. Jedną z ważniejszych przyczyn łóżkowych problemów jest zbyt mała ilość ruchu, siedzenie na przysłowiowej kanapie i granie na komputerze. Niewłaściwa, za tłusta dieta w połączeniu z siedzącym trybem życia i trudnościami w pracy. Obniżenie libido i niska sprawność seksualna mogą się utrzymywać latami, co obniża samoocenę, jest przyczyną frustracji i kłopotów w relacji z kobietami.

Na kłopoty z potencją należy reagować od razu. Dotyczą one sporej ilości mężczyzn i to niezależnie od wieku. Pierwszym krokiem do pokonania kłopotów w sypialni powinno być ruszenie się z kanapy. Romantyczny spacer we dwoje, nie tylko ociepli relację między parą, ale także pozytywnie wpłynie na układ sercowo-naczyniowy człowieka, poprawiając krążenie krwi w okolicach miednicy i ułatwiając osiągnięcie erekcji. Umiarkowana i regularna aktywność fizyczna znacząco podnosi samoocenę.

Przyczyny zaburzeń potencji

Niehigieniczny tryb życia jest przyczyną zaburzeń potencji.  Złe nawyki żywieniowe, nadwaga, spożywanie nadmiaru alkoholu, uzależnienie od papierosów mogą bardzo zredukować  sprawność seksualną. Alkohol i papierosy zaburzają płodność, mogą spowodować nieutrzymywanie wzwodu, a nawet doprowadzić do całkowitego braku potencji.

Pozytywny wpływ aktywności fizycznej na potencję

Wpływ aktywności fizycznej na potencję jest jak najbardziej pozytywny. Wzmacniają układ sercowo-naczyniowy i wytrzymałość organizmu, zwiększają ludzką witalność oraz wydzielanie testosteronu, hormonu odpowiedzialnego za potencję, który warunkuje ochotę na miłosne igraszki. Aktywność fizyczna poprawia krążenie w okolicy miednicy, co potęguję erekcję. Mężczyźni, którzy dbają o kondycję fizyczną, są w oczach kobiet atrakcyjniejsi, a to sprawia, że ich kompleksy zanikają i polepsza się samopoczucie. Jest to klucz do przezwyciężenia kłopotów łóżkowych. Lepsza budowa ciała zwiększa ich atrakcyjność i pewność siebie. Jeżeli mimo aktywności fizycznej i odpowiedniej diety oraz rozstania się z nałogami  nie ma poprawy, wtedy można sięgnąć po viagrę.

Aby aktywność fizyczna dała odpowiednie efekty, nie wolno stosować żadnych sterydów anabolicznych, ponieważ doprowadzają one do impotencji i niepłodności. Sterydy hamują wytwarzanie testosteronu, a siła fizyczna jest większa jedynie w okresie przyjmowania tych szkodliwych substancji. Warto wiedzieć, że używanie sterydów powoduje także problemy z sercem.

 Artykuł powstał we współpracy z https://aptekakamagra.pl

Powiązane posty
Seks

Krążek dopochwowy to nie damska prezerwatywa. O czym trzeba wiedzieć?

Czy krążek dopochwowy i damska prezerwatywa to to samo? Odpowiedź na to pytanie jest przecząca.
Czytaj więcej
SeksZdrowie

Problem z erekcją

W tym artykule poznasz czynniki wpływające na problemy z erekcją, oraz znajdziesz garść…
Czytaj więcej
Seks

Naturalne afrodyzjaki na potencję

Impotencja, wstydliwy problem wielu mężczyzn. Problem, który niesie za sobą potężne brzemię…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.