SeksZdrowie

Problem z erekcją

Problem z erekcją
Problem z erekcją

W tym artykule poznasz czynniki wpływające na problemy z erekcją, oraz znajdziesz garść rozwiązań jakie możesz zastosować od zaraz.

Problem z erekcją

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak istotną kwestią, o sporym przełożeniu na nasze życie, są zaburzenia erekcji. Jest to bardzo istotna uwaga, gdyż w większości przypadków problemy te są mocno ignorowane przez osoby, które się z nimi stykają. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest czasem wstyd, a czasem nieświadomość pewnych kwestii, z nieświadomością konsekwencji takiego stanu rzeczy na czele. A te mogą mieć naprawdę ogromne znaczenie, o czym można przekonać się, czytając poniższe opracowanie. Warto również zajrzeć do źródła tego opracowania, które znajdziecie w tym miejscu erektoportal.pl.

Problemy z erekcją podczas stosunku – konsekwencje

Nasza natura działa tak, że każdego dnia wymaga zaspokojenia wielu potrzeb naszego ciała. Możemy je podzielić w różny sposób, ale do podstawowych należą zdecydowanie potrzeby fizjologiczne. Oprócz potrzeby jedzenia, picia czy oddychania, mamy również potrzebę spełnienia seksualnego.

Brak zaspokojenia jakiejkolwiek z potrzeb prowadzi do różnego rodzaju problemów – natury fizjologicznej lub psychicznej. Badania dowodzą, że osoba, która nie znajduje zaspokojenia w obecnym związku, szuka go na zewnątrz. Często niezależnie od uczuć, jakimi darzy swojego partnera. To działanie mechaniczne, na które nie mamy wpływu.

Wiele związków rozpadło się przez brak spełnienia seksualnego. A te następuje w przypadku właśnie problemów z erekcją. Nie należy zatem ich bagatelizować w żadnej mierze, choć dalej często się to zdarza. Co jest tego przyczyną?

Problemy z potencją to nie temat tabu!

Jedną z najczęstszych przyczyn ciszy w temacie problemów z erekcją jest zwyczajny, ludzki wstyd. Problemy z potencją zdarzają się już po 18, 20, 30, 40, 50, 60 roku życia, więc w każdym wieku. Oczywiście przyczyny u ludzi młodszych są często inne w stosunku do przyczyn problemów z erekcją u ludzi w podeszłym wieku. Jednakże te schorzenie nie wybiera – dotyczy około 50 % mężczyzn. Można się zastanowić nad tym, dlaczego nadal temat ten jest traktowany bardziej z ukrycia i na poziomie tabu.

Przyczyną jest wstyd. Utarło się, że prawdziwy mężczyzna zawsze prowadzi i jest odporny na przeciwności losu. Wielu zatem uważa, że kiedy pojawiają się tego rodzaju problemy, to tracą oni swego rodzaju wartość jako mężczyźni. W ich mniemaniu nikt nie powinien się o tym dowiedzieć i tak problemy są zamiecione pod dywan.

Tymczasem wiele z nich można by było rozwiązać, gdyby tylko pojawiła się ku temu odpowiednia atmosfera. A znając podstawowe przyczyny tego rodzaju problemów, będziemy mogli w wielu przypadkach im zapobiec oraz wyleczyć je w formie działań profilaktycznych. Jak to dokładnie wygląda? Przyjrzyjmy się temu bliżej kolejnym akapicie..

Impotencja – przyczyny podstawowe

Erekcja to jedno z najbardziej skomplikowanych zjawisk w naszym organizmie. Składa się z bardzo sporego łańcucha i jest jedyne w swoim rodzaju. Przyjrzyjmy się mu nieco bliżej, by zrozumieć jego naturę.

Nasze zmysły są wystawione na różnego rodzaju bodźce, takie jak dotyk, widok, dźwięk i wiele innych. Różnie na nie reagujemy, jednakże reakcja w formie erekcji jest pod tym względem nieco odmienna. Jej zadaniem jest przygotowanie naszego organizmu na odbycie stosunku. Reaguje zatem nie tylko na podstawowe bodźce, ale również na wyobrażenie dotyczące zbliżenia oraz świadomość nadchodzącego tego rodzaju zdarzenia.

Tego rodzaju informacja jest przekazywana do ośrodka erekcji w rdzeniu kręgowym. Stamtąd, za pośrednictwem nerwów erekcyjnych, dociera do mięśni gładkich w naszym przyrodzeniu. Te, poprzez swoją pracę, sprawiają, że specjalnej konstrukcji ciała jamiste i gąbczaste wypełniają się krwią i utwardzają naszego penisa oraz nadają mu sztywności. Dzięki temu jesteśmy gotowi do odbycia stosunku.

Co się pierwsze rzuca w oczy? Przede wszystkim długość łańcucha przepływu informacji. Każde kolejne ogniwo sprawia, że rośnie ryzyko przerwania komunikacji i w efekcie – zaburzenia erekcji. Na szczęście zidentyfikowano najczęstsze przyczyny takiego stanu rzeczy. Znając je, możemy przeprowadzać stosowne działania profilaktyczne, a nawet odwracające pewne procesy, co rozwiąże nasze problemy z erekcją. Jak tego dokonać?

Czynniki problemów z erekcją – krótkie studium przypadku

Generalnie czynniki sprawiające problemy z erekcją możemy podzielić na dwie grupy – czynniki fizyczne oraz psychiczne.

Czynniki fizyczne to takie, które związane są z niedyspozycją naszego organizmu lub niedoborami w nim pewnych elementów. Faktycznie sprawiają, że fizycznie nie jesteśmy w stanie odbyć stosunku gdyż brak jest erekcji.

Do czynników fizycznych, zaliczamy takie zjawiska jak:

 1. Zarażenie bakteriami lub grzybami.
 2. Cukrzyca.
 3. Choroby układu krwionośnego.
 4. Leki na nadciśnienie.
 5. Obciążenie nadnerczy.
 6. Zaburzenia hormonalne.
 7. Uzależnienia.
 8. Uszkodzenia ciała.
 9. Zbyt długi, siedzący tryb życia.

Jeśli chodzi zaś o czynniki psychiczne, to poniżej prezentujemy przyczyny problemów z erekcją na tle psychiki. To właśnie z niej i naszych niewłaściwych przekonań wynikają utrudnienia w erekcji.

Do czynników psychicznych zaliczamy:

 1. Stany lękowe oraz stresowe (zwłaszcza te długotrwałe).
 2. Problemy w rodzinie, w pracy, między partnerami.
 3. Depresja.
 4. Niska samoocena.
 5. Lęk przed niepowodzeniem.

Co można wywnioskować z dokładnej analizy wskazanych powyżej czynników? Bardzo wiele istotnych faktów, które za moment dokładnie rozpiszemy.

Przyczyny impotencji – podsumowanie oraz wnioskowanie

To, co należy wywnioskować z tego przeglądu, to bardzo prosty wniosek – z problemami z erekcją można i trzeba walczyć. I jest to wbrew pozorom całkiem proste.

Jeśli wprowadzisz odpowiednią dietę, wspartą ziołami, suplementami oraz witaminami, do tego zadbasz o właściwą ilość snu (8 godzin) oraz aktywność fizyczną 3 razy w tygodniu po 30 minut biegu lub spaceru oraz 4 serie po 10 przysiadów, to wyeliminujesz większość czynników fizycznych i pozwolisz ciału na samoregenerację. Reszta to konsultacja z lekarzem oraz poprawa dawkowań pewnych leków.

Z czynnikami psychicznymi jest podobnie. Jeśli porozmawiasz z bliskimi Ci osobami, wyjaśnisz wszystkie kwestie – te związane z akceptacją siebie i swoją samooceną, oraz kwestie problematyczne, rzutujące na Twoje samopoczucie. Potem wystarczy gorąca kąpiel, masaż, aromaterapia lub zwykła aktywność fizyczna, by obniżyć poziom stresu i zasadniczo problem rozwiązuje się sam. Oczywiście w przypadku depresji warto odwiedzić specjalistę, ale jest to jedyny przypadek.

Jak zatem widać, można pozbyć się problemów z erekcją, a do tego zrobić to w szybki i prosty sposób. Dlatego zamiast chować głowę w piasek, lepiej wziąć się ostro do roboty i zacząć wdrażać zmiany w swoim życiu na lepsze.

 

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.