Włosy

Pożegnaj zakola – zastosuj najskuteczniejszy sposób na łysienie

Pożegnaj zakola - zastosuj najskuteczniejszy sposób na łysienie
Pożegnaj zakola - zastosuj najskuteczniejszy sposób na łysienie

Problem łysienia dotyka nawet bardzo młodych mężczyzn. Chociaż łysienie to nie choroba, z jego powodu często spada samoocena i pewność siebie. Wielu mężczyzn uznaje bujną czuprynę za bardziej atrakcyjną. Podobne zdanie na temat męskich fryzur mają kobiety. Szukasz efektywnego rozwiązania problemu łysienia? Obecnie nie znajdziesz skuteczniejszej i trwalszej metody leczenia łysienia niż przeszczep włosów. Przeczytaj na czym to polega.

Skąd problem łysienia?

Najczęstszym typem łysienia, jaki dotyka zarówno mężczyzn, jak i kobiet, jest łysienie androgenowe. Przyczynami nadmiernego wypadania włosów są najczęściej zaburzenia hormonalne lub genetyka. Do innych powodów należą:

  • silny, ciągły stres,
  • niezdrowa dieta,
  • zażywanie niektórych leków,
  • palenie tytoniu,
  • przebyte choroby.

W przypadku kobiet przyczyną zazwyczaj jest zachwiana gospodarka hormonalna, więc po jej uregulowaniu sytuacja może wrócić do normy. W przypadku mężczyzn sytuacja jest bardziej skomplikowana – przy znacznej utracie włosów terapia hormonalna jest mało skuteczna. Dlatego panowie coraz chętniej decydują się na zabieg przeszczepu włosów, który w nowoczesnej odsłonie jest mało inwazyjny i bardzo skuteczny. Dawniej transplantacja włosów polegała na przeszczepieniu całego płata skóry z tylnej części głowy w łysiejące miejsce. Dzisiejsze metody są mniej drastyczne – polegają na pobieraniu pojedynczych cebulek z różnych obszarów głowy i ciała, tak by ostateczny rezultat był trwały i bardzo naturalny, a po zabiegu nie pozostały jakiekolwiek blizny.

Najskuteczniejszy sposób na zagęszczenie włosów

Zabieg Smart Graft to nowatorski przeszczep włosów polegający na transplantacji pojedynczych mieszków włosowych (graftów), przy zachowaniu wysokiej sterylności. Metoda wprowadza całkowicie nową jakość w medycznej walce o gęste i równomierne owłosienie. Co istotne, przeszczep włosów Smart Graft można zastosować nie tylko na zakola. Mała inwazyjność procedury i jej wysoka skuteczność sprawiają, że świetnie sprawdza się do zagęszczenia niezbyt bujnego zarostu czy przerzedzonych brwi.

Finalny efekt przeszczepu włosów metodą Smart Graft to gęste owłosienie na wybranym obszarze, bez sztucznego efektu. Linia przeszczepionych włosów jest praktycznie nie do odróżnienia od naturalnej. Jak powtarzają za swoimi klientami specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki – przeszczep włosów Smart Graft przywraca nie tylko włosy, lecz także pewność siebie!

Na czym polega przeszczep włosów Smart Graft?

Zabieg jest wykonywany przy znieczuleniu miejscowym. Trwa dość długo – od 4 do 6 godzin – jednak, w porównaniu do starszych metod, czas jest dużo krótszy. Cebulki włosów są pobierane za pomocą specjalnej głowicy urządzenia wyposażonej w miniskalpel. Głowica działa w ruchu obrotowym, co powoduje, że procedura przeprowadzana jest szybko i komfortowo zarówno dla lekarza, jak i pacjenta. Dodatkowo system Smart Graft jest wyposażony w separator uniemożliwiający wbicie skalpela na głębokość większą niż 1 mm, co zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu.

Każdy pobrany włos trafia poprzez sterylny, zamknięty system do pojemników, w których panują idealne warunki podtrzymujące żywotność mieszków włosowych. W pojemnikach na grafty utrzymywana jest stała temperatura 6-8℃ (optymalna dla włosów), a poziom nawilżenia reguluje się roztworem soli fizjologicznej. Dzięki przechowywaniu w tym bezpiecznym dla włosów środowisku przeżywalność włosów przeszczepianych metodą Smart Graft sięga 98%, czyli jest wielokrotnie wyższa niż w przypadku starszych metod.

Ostatni etap zabiegu to implantacja graftów przy użyciu precyzyjnej głowicy wyposażonej w igłę. Lekarz, używając specjalnego ,,pena”, wszczepia kolejne mieszki włosowe z niezwykłą starannością, kształtując idealną, zbliżoną do naturalnej, linię przyszłych włosów. 

Dowiedz się więcej – przeczytaj o przeszczepie włosów w warszawskiej Klinice Miracki.

Powiązane posty
Włosy

Przeszczep włosów Warszawa - kiedy warto się zdecydować?

Bujnafryzura to obecnie symbol młodości i piękna, tak samo jak atrakcyjna twarz. Nie każdy…
Czytaj więcej
Włosy

Szampon z biotyną na wypadające włosy

Gęste i mocne włosy są odznaką witalności i zdrowia. Wypadanie włosów to spory problem.
Czytaj więcej
Włosy

Tureccy specjaliści od przeszczepu włosów

Problemy z włosami stają się plagą ostatnich czasów. Wiele ludzi, na skutek problemów…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.