Zdrowie

Jak działają feromony otrzymane laboratoryjnie zmieszane z perfumami?

Jak działają feromony otrzymane laboratoryjnie zmieszane z perfumami
Jak działają feromony otrzymane laboratoryjnie zmieszane z perfumami

Nazwę feromonom nadali w roku 1959 dwaj niemieccy chemicy badający związki chemiczne, przy pomocy których zdawały się komunikować zwierzęta. Feromon znaczy z greckiego niosący pobudzenie, ponieważ tak właśnie działała substancja, jaką udało im się zidentyfikować u jedwabnika morwowego – pobudzała inne jedwabniki. 

Natychmiast pojawiły się spekulacje na temat wydzielania takich związków chemicznych przez ludzi. Tłumaczyć by to miało fakt, dlaczego partnerów znajdują również osoby kompletnie nieatrakcyjne fizycznie. Czy naprawdę przyciągają za pomocą takich substancji jak feromony?

Po wielu latach badań, większość seksuologów uznaje, że ludzie rzeczywiście wydzielają te bezwonne substancje, które pomagają im łączyć się w pary. Badania potwierdziły wpływ feromonów na nastrój, a także pobudzenie seksualne. W jednym z badań wskazano również, iż feromony mogą wpływać na regulację cyku miesiączkowego u kobiet*.

*źródło: „Regulation of ovulation by human pheromones” Stern K., McClintock MK. Department of Psychology, The University of Chicago, Illinois 60637, USA.

Feromony ludzkie produkowane są pod pachami i w okolicach narządów płciowych. Obecne są również w ślinie, pocie i innych wydzielinach ludzkiego ciała.  Feromony ludzkie rzeczywiście mają wpływ na ocenę atrakcyjności partnera. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiają się i cieszą ogromnym zainteresowaniem, perfumy zawierające feromony otrzymane laboratoryjnie.

Czy warto używać perfumy z feromonami? 

Jak twierdzą naukowcy, feromony są wdychane przez narząd nosowo – lemieszowy (VNO) umieszczony w nozdrzach, skąd kierowane są do podwzgórza mózgu, gdzie znajduje się ośrodek emocji i gdzie rodzą się instynktowne reakcje. Problem w tym, że siła zadziałania feromonów to wypadkowa siły stężenia feromonów, które zastosujemy, oraz osobniczej wrażliwości na te substancje. Warto więc wybrać produkty cieszące się wysokimi notowaniami i recenzjami, zawierające mocny i kompleksowy skład (wielu feromonów). Część z produktów znanych na rynku zawiera jedynie śladowe ilości feromonów, ze względu na wysokie koszty ich laboratoryjnego pozyskiwania.

Co tak naprawdę dają nam perfumy z feromonami?

Obserwacje wskazują na fakt, że perfumy z feromonami rzeczywiście spełniają swoje zadanie, ponieważ używające je osoby w mniej lub bardziej zauważalny sposób poprawiają swoje notowania zarówno w kontekście społecznego funkcjonowania, jak i sytuacji intymnych. Częściowo zapewne jest to efekt działania feromonów, ale z pewnością ogromne znaczenie ma większa pewność siebie i podwyższony nastrój u osób, które używają feromonów.

Które feromony warto wybrać?

Jak wskazuje Sklep-feromony.pl, oraz Drogeria Intymna Greener Pharma, warto zwrócić uwagę na feromony Pheroamore, które dostępne są w wersji damskiej, oraz w wersji męskiej. Pheroamore to podręczny produkt, który można mieć zawsze przy sobie. Przyda się na każdą okazję – czy przed randką, uroczystą kolacją, dyskoteką, czy nawet negocjacjami biznesowymi. Sprawdź również inne produkty w Drogerii Intymnej Greener Pharma, takie jak Pheromone Essence, Magnetifico, BeMine, Pherostrong, czy Pherostrong Exclussive.

Dowiedz się więcej na: https://sklep-feromony.pl/

 

 

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.