Zdrowie

Kiedy potrzebne są szkła progresywne?

kiedy potrzebne są szkła progresywne
kiedy potrzebne są szkła progresywne

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób cierpi z powodu krótkowzroczności. Wada ta dotyka sporą grupę społeczeństwa i może pojawiać się już w młodym wieku. Problem pojawia się, kiedy w okolicach czterdziestego roku życia, zaczyna się pojawiać również problem z widzeniem z bliska. Czytanie sprawia trudność, a przedmioty trzeba od siebie odsuwać, aby móc przeczytać, co jest na nich napisane. W takiej sytuacji pomóc mogą jedynie soczewki progresywne, które zapewniają jakość widzenia dla obu wad. Takie soczewki zbudowane są w specyficzny sposób, aby można było je nosić przez cały dzień i trzeba było korzystać z dwóch różnych par okularów.

Jak działają soczewki progresywne?

Taka soczewka sprawia, że oko odpowiednio akomoduje się patrząc w dal, jak również w momencie, kiedy chce odczytać coś, co znajduje się blisko. Soczewki progresywne to jedyne rozwiązanie dla osób w średnim wieku, które chcą wieść komfortowe życie. W innym razie, konieczne jest stosowanie zamiennie dwóch par okularów. Niestety, zakup takich soczewek to dość duża inwestycja. Wybierając nawet najtańsze oprawki, trzeba liczyć się z kosztem około tysiąca złotych. Takie okulary cały czas tanieją, a producenci jak https://www.hoyavision.com/pl/ oferują swoim klientom najnowocześniejsze rozwiązania na doskonałym poziomie. W przypadku osób starszych i tych w średnim wieku moc okularów nie zmienia się zbyt często, jak u osób młodych. Inwestując w zakup dobrych soczewek można mieć pewność, że wystarczą one na przynajmniej kilka lat.

Jak dopasować odpowiednie soczewki progresywne?

Dopasowanie odpowiedniej mocy szkieł to zawsze rola lekarza okulisty. Ważne jest, aby zbadał on pacjenta, postawił diagnozę i określił moc szkieł. Aby jednak okulary były idealnie dopasowane do potrzeb konkretnej osoby, należy udać się do dobrego optometrysty. Taka osoba dokonuje wielu różnych badań i pomiarów, aby dopasować idealne szkła i umieścić je dokładnie w taki sposób w oprawach okularowych, aby spełniały swoją rolę najlepiej. Warto poświęcić nieco czasu i udać się do takiego gabinetu, ponieważ najczęściej wizyta jest uwzględniona w cenie okularów. Poza tym, wybierając okulary progresywne klient prawie zawsze może liczyć na dużą zniżkę na oprawki, ponieważ same szkła są naprawdę drogie. Można więc zdecydować się na nieco droższe oprawki z górnej półki. Warto pamiętać o tym, że okulary mają stanowić ozdobę i powinny być dobrze dopasowane do twarzy. Muszą podobać się wszystkim, ale przede wszystkim osobie, która będzie je nosiła przez najbliższych kilka lat.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.