Bez kategorii

Najlepsze sanatoria w górach – lista ośrodków

Najlepsze sanatoria w górach – lista ośrodków
Najlepsze sanatoria w górach – lista ośrodków

Sanatorium w górach spełni oczekiwania tych, którzy lubią górskie spacery lub chcą poznać lecznicze właściwości wód termalnych.

Sanatorium Medical Sensus w Polanicy-Zdroju

Wybierając odpowiedni górski ośrodek, należy wziąć pod uwagę jego profil leczniczy. Sanatoria w górach specjalizują się często na leczeniu chorób reumatologicznych i oddechowych, ale warunki panujące w wyżynnym klimacie sprzyjają też leczeniu nadczynności tarczycy, niedokrwistości oraz anemii.

Specjaliści w polanickim sanatorium nastawieni są na holistyczne podejście do pacjenta, realizowane przez dietoterapię, naturoterapię, balneoterapię oraz ziołolecznictwo. W samym obiekcie funkcjonuje m.in. restauracja Bio, w której można znaleźć dania przygotowywane według zasad diety makrobiotycznej. Sanatorium położone jest niedaleko Leśnego Parku, a dodatkowo w okolicy panują znakomite warunki do uprawiania narciarstwa.

Sanatorium Uzdrowiskowe Zimowit w Dusznikach-Zdroju

Kameralne i stylowe sanatorium Zimowit jako jedyne na terenie Kotliny Kłodzkiej może poszczycić się własnym ujęciem wody mineralnej w obiekcie. Atrakcyjne są już same okolice obiektu, gdzie można znaleźć liczne szlaki turystyczne i ścieżki rowerowe, a pobliski Zieleniec – ze stworzonymi licznymi wyciągami narciarskimi – stanowi prawdziwy raj dla narciarzy. Jeśli chodzi o profil leczniczy, w sanatorium leczone są głównie choroby dolnych dróg oddechowych, układu trawienia oraz schorzenia reumatologiczne.

Sanatorium Uzdrowiskowe Chemik w Dusznikach-Zdroju

Miasteczko położone jest u podnóża Gór Bystrzyckich, a wielu naukowców porównuje panujący tu klimat do podalpejskiego. W sanatorium prowadzone są zabiegi lecznicze dla osób z chorobami narządu ruchu, reumatologicznymi neurologicznymi, laryngologicznymi, układu oddechowego oraz układu krążenia. Znajduje się tam również gabinet terapii traumy – to właśnie dzięki temu sanatorium w Dusznikach-Zdroju wyróżnia się na tle innych polskich ośrodków leczniczych.

Sanatorium Uzdrowiskowe Solinka w Polańczyku

Położone w Bieszczadach sanatorium oferuje kuracjuszom możliwość korzystania z pijalni wód wodorowęglanowo-sodowych, jodkowych oraz borowych. Jednocześnie prozdrowotne właściwości wód wykorzystywane są w kąpielach leczniczych. Co więcej, sanatorium zlokalizowane jest nad pięknym Jeziorem Solińskim, w którego okolicy panuje wyjątkowy mikroklimat. Do ośrodka można dostać się prywatnie albo ze skierowaniem z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Powiązane posty
Bez kategorii

Telemedycyna: Nowoczesne rozwiązanie dla zdrowia

Telemedycyna, coraz częściej stosowana w dzisiejszych czasach, przynosi wiele korzyści dla…
Czytaj więcej
Bez kategorii

9 zastosowań kurkumy! Łagodzi skórę, ból gardła, wybiela zęby

Kurkuma to mocna przyprawa o imponującej liście zastosowań i korzyści. Jest znana z dużej…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.