Zdrowie

Jak bezpiecznie podróżować z soczewkami kontaktowymi?

Jak bezpiecznie podróżować z soczewkami kontaktowymi
Jak bezpiecznie podróżować z soczewkami kontaktowymi

Soczewki kontaktowe przebojem podbiły serca osób mających problemy ze wzrokiem. W niedługim czasie stały się konkurencją dla okularów.  Użytkownicy są zadowoleni ze zmiany. Soczewki nie ześlizgują podczas gwałtownych ruchów, nie zaparowują się i nie odbijają światła słonecznego ani światła z reflektorów nadjeżdżających z naprzeciwka samochodów. Podróżowanie w soczewkach jest bardziej komfortowe niż w okularach. Jakie soczewki wybrać?

Przygotowania do podróży

Osoba nosząca soczewki kontaktowe powinna przygotować się do podróży. Podstawowym wyposażeniem jest turystyczna butelka płynu do soczewek, krople do oczu i druga para na wypadek zgubienia. Najlepiej trzymać je w bagażu podręcznym. Suche powietrze w kabinie samolotu może obniżać komfort noszenia soczewek kontaktowych, ponieważ szybko wysychają. W przypadku długich lotów samolotem lepiej sprawdzą się okulary.  Na lotniskach mogą pojawić się ograniczenia  co do ilości płynów, które można przewieść w samolocie. Lepiej wybrać mniejszą buteleczkę płynu niż przelać z większego do mniejszego pojemnika.

Przydatne akcesoria podczas podróży

W podróż warto zabrać kilka pudełek na soczewki kontaktowe. Niektóre sklepy oferują specjalne zestawy podróżne. Przydatny jest również żel do dezynfekcji rąk. Soczewki kontaktowe zakłada lub poprawia się  po umyciu dłoni. Takie postępowanie zapobiega dostaniu się bakterii do oka i rozwojowi infekcji. W podróży nie zawsze jest dostęp do czystej wody, dlatego płyn do dezynfekcji rąk sprawdza się znakomicie.

Soczewki na basen

Na basen najlepiej sprawdzają się soczewki jednodniowe, które po wyjściu z basenu należy wyjąć i wyrzucić. Chlor silnie drażni spojówki, co może doprowadzić do ich obrzęku. Oczy na basenie powinno się chronić okularami pływackimi.

Podróżowanie w soczewkach kontaktowych wymaga przestrzegania kilku reguł. Na wszelki wypadek należy zabrać szkła korekcyjne, a soczewek używać tylko wtedy, kiedy jest możliwość spełnienia wymogów higienicznych niezbędnych przy zmianie soczewek.

Więcej informacji można znaleźć na twojepierwsze.pl.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.