Zdrowie

Fizjoterapia – dlaczego jest tak istotna?

rehabilitacja-bydgoszcz
rehabilitacja-bydgoszcz


Niestety wielu z nas udaje się do lekarza dopiero wtedy, gdy jest za późno. Gdy odczuwamy już silne bóle mięśni, mamy problem z poruszaniem się, każdego dnia wstajemy obolali, a ból ustępuje tylko na chwilę, to znak, że z naszym organizmem dzieje się coś nie tak…

Najczęściej bóle związane z układem kostnym likwidujemy stosując środki farmakologiczne. W początkowym stadium choroby jak najbardziej pomagają je zniwelować, lecz gdy są stosowane przez wiele lat, niszczą organizm od środka i niestety, ale z czasem stają się nieskuteczne.

Zapominamy o tym, że na wszelkie problemy reumatologiczne, stany zapalne czy bóle stawów, pierwszym lekarstwem nie są tabletki, lecz odpowiednio dopasowana rehabilitacja oraz ćwiczenia. Wszelkie zaniedbania mogą spowodować wiele problemów neurologicznych, w tym odczuwalny przewlekle ból, nawet w trakcie spania.

Rehabilitacja – przywraca sprawność fizyczną oraz psychiczną

Pacjenci borykają się z różnorodnymi rodzajami schorzeń, dlatego ośrodki rehabilitacyjne powinny stosować indywidualne podejście do chorego, zastosować metody leczące kontuzje oraz prewencję nawrotów dolegliwości. Zanim więc rozpocznie się rehabilitację, niezbędna jest diagnostyka np. USG narządu ruchu, echokardiografia czy USG tętnic kręgowych i szyjnych. Jednym z ośrodków, który podchodzi do klienta kompleksowo, jest działający na terenie Bydgoszczy https://athleticomed.pl. Jak należy rozumieć kompleksowość? W przypadku tego ośrodka polega na tym, że zespół składający się z wielu specjalistów, jak ortopedów, neurochirurgów, neurologów czy fizjoterapeutów współpracuje ze sobą na każdym etapie. Efektem takiego leczenia oraz skoordynowanej opieki jest znacznie szybszy powrót pacjenta do zdrowia, przy znacznie niższych kosztach oraz oszczędności czasu.

Rehabilitacja – dla kogo?

Bez względu na rodzaj urazu, rehabilitacja zawsze była i będzie czasochłonna. To proces złożony i długotrwały, który należy rozpocząć jak najszybciej, aby nie doprowadzić do wielu innych problemów. To także ratunek nie tylko dla osób po operacjach czy wypadkach, ale tych, którzy pracują ciężko fizycznie oraz osób dorosłych, które pragną odzyskać zdrowie, zachować aktywność oraz cieszyć się godnym życiem jak najdłużej. Rehabilitacji są także poddawane dzieci oraz młodzież. To sposób na powrót do zdrowia, który powinniśmy wziąć pod uwagę niemal natychmiast, zwłaszcza gdy bóle utrzymują się tygodniami.

 

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.