Zdrowie

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – czy wato je wykupić?


Wszyscy, którzy kiedykolwiek korzystali z publicznej służby zdrowia w ramach NFZ, są zgodni, że bezpłatny dostęp do lekarza czy badania nie oznacza szybkiej realizacji. Kolejki ciągną się w nieskończoność, a terminy nawet prostych zabiegów sięgają nawet kilku miesięcy. Można temu zapobiec kupując prywatną polisę zdrowotną.

Ale ile to kosztuje – zapyta niejeden zainteresowany takim ubezpieczeniem. Dobra wiadomość jest taka, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne na www.ubezpieczeniaonline.pl to w skali miesiąca wydatek 50 zł i mniej. Oczywiście, dostępne są też polisy droższe, w zależności od zakresu ochrony i wieku ubezpieczonego.

Kiedy przyda się polisa zdrowotna?

Prędzej czy później każdy z nas zainteresuje się zdrowiem. Komplikacje zdrowotne pojawiają się bez względu na wiek. Wtedy priorytetem jest jaka najszybsze działanie. Mając prywatne ubezpieczenie medyczne zyskujemy możliwość dostania się do lekarza wybranej specjalizacji bez kolejki. Również czas oczekiwania na badanie medyczne jest ograniczony do minimum.

O takim ubezpieczeniu warto pomyśleć jak najwcześniej. Dla młodej osoby składka za ten sam zakres ochrony będzie niska. W przeciwieństwie do osoby w podeszłym wieku, choć część towarzystw proponuje jedną stawkę dla wszystkich ubezpieczonych.

W młodym wieku ryzyko wystąpienia chorób i powikłań jest stosunkowo małe, osoby z przedziału 30-40 lat muszą liczyć się z większym prawdopodobieństwem zachorowania. Ci ostatni z reguły są aktywni zawodowo i dla nich zakup polisy zdrowotnej za 50-100 zł miesięcznie nie powinien być kłopotliwy. Wielu z nich także korzysta z ubezpieczenia medycznego w miejscu pracy, jedna nie każdy pracodawca – zwłaszcza w małych przedsiębiorstwach – zapewnia przyłączenie się do grupowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Oferta polis zdrowotnych w porównywarce

Dla wszystkich pozostałych rozwiązaniem jest zakup indywidualnej polisy zdrowotnej. Narzędziem, które w kilka chwil umożliwia zakup ubezpieczenia medycznego jest porównywarka ubezpieczeń www.ubezpieczeniaonline.pl. W ofercie znajduje się kilkanaście produktów różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Sprawdzimy kilka z nich:

SIGNAL IDUNA
Umowa ubezpieczenia START+ zawierana na rok bez ankiety medycznej, z szybkim dostęp do wykwalifikowanej opieki medycznej i lekarzy specjalistów. Ubezpieczony otrzymuje stałą składkę bez względu na wiek. Świadczenia mogą być realizowane w 400 placówkach medycznych w całej Polsce.

W innym pakiecie – Polmed – również nie ma ankiety medycznej, a realizacja świadczeń odbywa się we współpracy z Centrami Medycznymi Polmed w zakresie m.in.: wizyt domowych, zabiegów szpitalnych i 110 badań diagnostycznych.

INTER
Pakiet daje możliwość leczenia się w każdej placówce na terenie Polski i u każdego lekarza, a także konsultacje lekarzy wszystkich specjalności bez limitów i skierowań, w tym szeroką opiekę stomatologiczną i assistance medyczny, czyli pomoc w razie wypadku.

ZDROWIE
Ubezpieczony może zamawiać wizytę przez stronę internetową, otrzymuje nielimitowane konsultacje lekarzy specjalistów, dostępne bez skierowań, a także bezgotówkowy dostęp do blisko 2800 placówek medycznych w całej Polsce.

INTERRISK
Oznacza brak karencji na udzielane świadczenia medyczne oraz brak skierowań i limitów na wizyty u lekarzy specjalistów. Ubezpieczony otrzymuje dostęp do około 1 400 placówek medycznych na terenie całego kraju z bezgotówkową realizacją świadczeń medycznych.

METLIFE
Ubezpieczony otrzymuje konsultacje medyczne łącznie z możliwością uzyskania drugiej opinii lekarskiej. W pakiecie znajduje się ochrona na wypadek poważnych chorób i usługi assistance. Polisa gwarantuje wypłatę za każdy dzień hospitalizacji.

PRUDENTIAL
To szeroki zakres – aż 54 zachorowania, w tym nowotwory oraz 7 umów dodatkowych gwarantujących finansowe zabezpieczenie.

Porównywarka działa w bardzo prosty sposób. Najpierw wypełniamy formularz, podając w nim dane kontaktowe. Na tym etapie istnieje możliwość wyboru ubezpieczenia dla 1 osoby, dla 2 osób i dla całej rodziny.

Następnie w ciągu 2-3 dni skontaktują się z nami (także telefonicznie) agenci ubezpieczeniowi z różnych towarzystw. Przedstawią nam swoje niezobowiązujące oferty dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego.

W trakcie rozmowy będziemy mogli dopytać o szczegóły oferty, przedstawić oczekiwania dotyczące polisy, a także umówić się na spotkanie w celu bliższego poznania produktu. Takie spotkanie również jest niezobowiązujące, ale jednocześnie umożliwia zakup polisy.

Polisa zdrowotna – na co zwracać uwagę?

Prestiż towarzystwa ubezpieczeniowego na rynku czy wysokość miesięcznej składki to jeszcze nie wszystko. Tym, co powinno decydować o zakupie tej, a nie innej polisy zdrowotnej, jest także zakres ochrony i wyłączenia odpowiedzialności.

Zakres ochrony to inaczej liczba zdarzeń ubezpieczeniowych, jak:

  • badania laboratoryjne,
  • zapobiegowa opieka pielęgniarska,
  • zabiegi ambulatoryjne,
  • operacje,
  • rehabilitacja,
  • wizyty domowe,
  • szczepienia,
  • poważne zachorowanie,
  • leczenie za granicą,
  • zasiłek szpitalny.

Część wymienionych zdarzeń występuje też w polisie na życie. Ale jeśli nawet posiadamy oba ubezpieczenia, to możemy uzyskać dwa odszkodowania.

Wyłączenia odpowiedzialności to z kolei sytuacje, za które towarzystwo nie wypłaci nam świadczenia. Pełna lista wyłączeń znajduje się w dokumencie OWU i można go pobrać jeszcze przed zakupem polisy. Każde towarzystwo ustala własną listę wyłączeń, ale część z nich powtarza się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, jak:

  • sporty ekstremalne – wspinaczka górska, spadochroniarstwo, paralotniarstwo, speleologia, nurkowanie, wyścigi samochodowe, skoki na linie, pirotechnika, baloniarstwo, szybownictwo, alpinizm, sporty uprawiane na rzekach górskich, wyprawy do miejsc o ekstremalnych warunkach;
  • zagrożenie życia i zdrowia – wojny, akty przemocy i terroru;
  • eksperymenty medyczne;
  • pełnienie zasadniczej służby wojskowej;
  • koszty rehabilitacji – w przypadku chorób przewlekłych lub wad wrodzonych;
  • koszty leczenia – w przypadku gruźlicy, chorób niewydolności krążenia, marskości wątroby, zawału serca, stwardnienia rozsianego, zespołu AIDS, cukrzycy;
  • podanie nieprawidłowych danych w ankiecie medycznej – zatajenie choroby;
  • działanie spowodowane umyślnie – próba samobójcza, przestępstwo.

 

Istotnym elementem polisy zdrowotnej są limity wieku ubezpieczonego. W pewnym momencie życia polisa przestanie działać. Z reguły krańcowym okresem jest 65. Rok życia, ale zdarzają się oferty chroniące ubezpieczonego do ukończenia przez niego 69 lat.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.