Domowa apteczka

Pampersy dla dorosłych – jak je dobrze dopasować?

Pampersy dla dorosłych – jak je dobrze dopasować
Pampersy dla dorosłych – jak je dobrze dopasować

Nietrzymanie moczu to problem powodujący dyskomfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego zabezpieczenia chroniącego przed wilgocią i przykrym zapachem. Podstawowa kwestia to także dopasowanie środka ochronnego tak, by nie dopuścić do przeciekania ani dyskomfortu związanego z uciskiem spowodowanym przez zbyt małe pampersy dla dorosłych.

Pampersy dla dorosłych – jak je dobrze dobrać?

Pampersy dla dorosłych mają zazwyczaj cztery rozmiary: S, M, L i XL. Przy wyborze można kierować się tym, jakiej wielkości bieliznę kupujemy, ale warto jednak przed zakupem dokładnie zmierzyć obwód pasa osoby, która będzie pampersy dla dorosłych nosić. Nie powinny one być ani zbyt małe, ani zbyt duże. Za małe pampersy będą powodować ucisk i otarcia, mogą też okazać się niewystarczającą ochroną przed przeciekaniem. Za duże pampersy dla dorosłych będą się zaś przemieszczać i także nie ochronią przed przedostawaniem się wilgoci na zewnątrz.

Pampersy dla dorosłych mają elastyczny pas ułatwiający zakładanie i zdejmowanie – to z tego względu tak ważne jest dokładne zmierzenie obwodu w pasie. Dobrze dobrany rozmiar pampersów pozwoli na idealnie ich dopasowanie za pomocą pasa.

Pampersy dla dorosłych – dla kogo są przeznaczone?

Nietrzymanie moczu nie zawsze wymaga stosowania pampersów. Przy lżejszym stopniu tej dolegliwości wystarczą na przykład majtki chłonne. Dla pacjentów chodzących i umiejących samodzielnie wymienić pieluchę bardziej odpowiednie mogą też okazać się pieluchomajtki zapewniające wysoki stopień chłonności i jednocześnie przypominające w pewien sposób bieliznę.

Pampersy dla dorosłych są odpowiednie dla osób z silnym i bardzo silnym nietrzymaniem moczu, szczególnie dla tych leżących i nieumiejących samodzielnie zmienić pieluchy. Są łatwe w zdejmowaniu i zakładaniu, co jest niezwykle ważne dla opiekuna. Mają także zewnętrzny wskaźnik wilgoci informujący, że nadeszła pora na zmianę. To przydatne rozwiązanie u osób, które nie potrafią same zgłosić konieczności wymiany pampersa.

Pampersy dla dorosłych sprawdzą się także na noc, nawet przy bardzo nasilonym nietrzymaniu moczu.

Pampersy dla dorosłych – dlaczego warto je stosować?


Przede wszystkim pampersy dla dorosłych pomagają zachować higienę przy nietrzymaniu moczu. To bardzo ważne, ponieważ długotrwały kontakt skóry okolic intymnych z moczem jest niekorzystny dla zdrowia. Pomagają także poprawić komfort psychiczny, co nie mniej istotne.  Pampersy dla dorosłych wysokiej jakości, na przykład firmy TENA, mają system kontroli nieprzyjemnego zapachu, co chroni przed przykrą wonią, nawet gdy przez jakiś czas pielucha nie zostanie wymieniona. Zatrzymują też wilgoć z dala od skóry i wykonane są z miękkich, przepuszczających powietrze materiałów niepowodujących podrażnień ani odleżyn. Wato je stosować, ponieważ w znacznym stopniu poprawiają jakość życia osób z ciężkim nietrzymaniem moczu. Pamiętajmy, że na pampersy dla dorosłych można otrzymać refundację NFZ.

Powiązane posty
Domowa apteczka

Po rzuceniu palenia organizm oczyszcza się stopniowo... ale jakie są fazy detoksu tytoniowego?

Proces detoksykacji organizmu po zaprzestaniu palenia to stopniowy i wieloetapowy proces, który…
Czytaj więcej
Domowa apteczka

Korzyści płynące ze stosowania probiotyków

Probiotyki  są naturalnie dostępne w wielu produktach spożywczych, takich jak jogurty, kefiry…
Czytaj więcej
Domowa apteczka

Buczenie w uchu - czym jest?

Buczenie w uchu jest jednym z rodzajów szumów usznych, znanego również jako tinnitus. Jest to…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.