Domowa apteczka

Jakie powinny być ciśnieniomierze?

Jakie powinny być ciśnieniomierze?
Jakie powinny być ciśnieniomierze?

Samodzielna kontrola poziomu ciśnienia tętniczego jest niezwykle ważna, zwłaszcza w przypadku osób narażonych na występowanie dziedzicznych chorób układu krążenia. W związku z tym, w każdym domu powinno znaleźć się medyczne urządzenie – ciśnieniomierz – by móc regularnie sprawdzać kondycję organizmu. Konieczne jest przede wszystkim sprawdzenie, czy dane urządzenie posiada niezbędne certyfikaty i atesty, które są gwarancjami wiarygodnego pomiaru.

Jakie powinny być ciśnieniomierze?

Najważniejsze jest to, by ciśnieniomierze były dedykowane każdemu, niezależnie od wieku, warto przecież sprawdzać jego wartości u każdego członka rodziny. Nie jest powiedziane, że problemy z nim dotyczą wyłącznie osób starszych, coraz częściej dotykają również pozornie zdrowych ludzi, w sile wieku. Ponadto zwrócić należy uwagę na poręczność, intuicyjność obsługi, poręczny, wygodny kształt i oczywiście okres objęcia gwarancją producenta. Ciśnieniomierze powinny spełniać co najmniej podstawowe kryteria i być przeznaczone dla osób zmagających się ze schorzeniami różnego rodzaju, na przykład cukrzycą, chorobami serca.

Często pacjenci po przebytym zawale mają zalecenie dotyczące stałego sprawdzania wartości ciśnienia, ważne, by dokonać tego szybko, bezboleśnie i z zachowaniem wysokiego komfortu. Do tego celu idealnie nadają się ciśnieniomierze SMART Cardio, w którym główną rolę gra idealnie zintegrowany mankiet, gwarantujący pełną wygodę podczas pomiaru ciśnienia. Ponadto takie urządzenie można ze sobą wszędzie zabrać, brak kabli umożliwia monitorowanie podstawowych wartości na bieżąco. Jeżeli chodzi natomiast o kwestię ładowania urządzenia, wygląda to podobnie, jak w przypadku smartfonów. Tutaj również stosuje się ładowarkę, dzięki której zamontowany akumulator może być ponownie wyposażony w energię. Ten model ciśnieniomierza ma również funkcję wykrywania arytmii, a kolejną zaletą jest zapamiętywanie wcześniejszych pomiarów – wpływa to oczywiście na monitorowanie mierzonych wartości.

Ciśnieniomierze dedykowane osobom starszym

Opiekując się osobami starszymi, schorowanymi, powinniśmy wyposażyć się w ciśnieniomierze dla seniorów. Biorąc pod uwagę, że nie zawsze możemy być z nimi przez całą dobę, takie urządzenie może pozwolić na samodzielnie dokonywanie pomiarów przez osoby starsze. Musi to produkt wykonany z najwyższej jakości materiałów, łatwy i wygodny w obsłudze, koniecznie z dużym i czytelnym wyświetlaczem.

Wskazane jest ponadto szybkie tempo dokonywania pomiarów i dokładność, a także gromadzenie ich w pamięci urządzenia. Wystarczy dokładnie owinąć mankiet ciśnieniomierza, nie można za mocno go ściskać, powinna pozostać możliwość włożenia pomiędzy mankiet, a ramię palca wskazującego. Wówczas urządzenie jest gotowe do przeprowadzenia badania ciśnienia, ramię musi znajdować się na linii serca, położone na płaskiej powierzchni. W przypadku, gdy na wyświetlaczu pojawią się grafiki przedstawiające kilka migających serc, mamy do czynienia z arytmią serca. Nieleczona może nieść ze sobą poważne konsekwencje.

Powiązane posty
Domowa apteczka

Po rzuceniu palenia organizm oczyszcza się stopniowo... ale jakie są fazy detoksu tytoniowego?

Proces detoksykacji organizmu po zaprzestaniu palenia to stopniowy i wieloetapowy proces, który…
Czytaj więcej
Domowa apteczka

Korzyści płynące ze stosowania probiotyków

Probiotyki  są naturalnie dostępne w wielu produktach spożywczych, takich jak jogurty, kefiry…
Czytaj więcej
Domowa apteczka

Buczenie w uchu - czym jest?

Buczenie w uchu jest jednym z rodzajów szumów usznych, znanego również jako tinnitus. Jest to…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.