Zdrowie

W czym przyda nam się wirtualny lekarz?

W czym przyda nam się wirtualny lekarz
W czym przyda nam się wirtualny lekarz

Dla wielu osób wirtualny lekarz to w dalszym ciągu coś naprawdę dziwnego. Nie możemy zrozumieć w jaki sposób ma on wystawić nam jakąkolwiek diagnozę, jeżeli nie będzie w stanie nas dotknąć i przeprowadzić badania na miejscu. Nie rozumiemy jednak podstawowej idei tego pomysłu – nie ma on za zadanie całkowicie zlikwidować dotychczas nam znanych sposobów uzyskiwania opieki lekarskiej – ma on po prostu stanowić jej rozwinięcie.

Oczywiste jest, że wirtualny lekarz online nie przeprowadzi badania USG i nie osłucha naszej klatki piersiowej – w celu uzyskania takiej porady musimy udać się do gabinetu w przychodni. Głównym problemem takich miejsc jest jednak to, że zawsze jest tam bardzo wielu ludzi. Część z nich czeka na wizytę tylko w celu przedłużenia recepty. Niektórzy przychodzą tylko na chwilę i chcą po prostu o coś zapytać. Ktoś inny jest mocno przeziębiony i chce uzyskać zwolnienie z pracy – a tym samym od razu zaraża kilka osób w poczekalni, które przyszły tam z zupełnie innym problemem.

Wirtualny doktor ułatwia życie

Widzimy więc, że takich tłumów w przychodni można po prostu uniknąć – a w tym może pomóc wirtualny lekarz online. Nie musimy zgłaszać się do niego, jeżeli nie do końca ufamy jego usługom, ale na pewno znajdzie się wiele osób, które bardzo na tym skorzystają. Będą to w szczególności osoby spędzające dużo czasu w pracy i wiecznie zabiegane. Mając możliwość odbycia takiej wizyty z własnego domu będą one robić to częściej i dzięki temu lepiej zadbają o swoje zdrowie.

Z tego właśnie powodu mamy obecnie dzisiaj tak słabe statystyki, jeżeli chodzi o diagnozowanie problemów zdrowotnych. Ludzie nie mają czasu na wizytę w gabinecie, ponieważ w godzinach jego pracy – oni także pracują. Jest to błędne koło, a konsekwencje bywają niestety tragiczne. Jeżeli więc wirtualny doktor ułatwi odbycie takiej konsultacji przynajmniej kilku osobom – będzie to już warte zaangażowania i ciężkiej pracy.

Jak odbywa się wizyta u wirtualnego lekarza?

Na pewno będzie nam potrzebny sprawny komputer i dobry dostęp do Internetu. Wirtualny lekarz może nam pomóc, ale tylko w momencie, gdy faktycznie będziemy w stanie się z nim połączyć i odbyć taką wizytę online. Warto się do niego zgłaszać w sytuacji, gdy względnie wiemy co nam dolega i podejrzewamy, że nie będzie konieczne przeprowadzanie żadnych dodatkowych badań – w przypadku kataru, alergii, zatrucia pokarmowego.

Na koniec takiej wizyty otrzymamy zwolnienie z pracy lub e-receptę, a wszystko to nie będzie wymagało od nas nawet wychodzenia z łóżka.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.