Diety oczyszczające

Oczyszczanie organizmu cz.1 – oczyszczanie jelit

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że niezdrowa dieta składająca się w dużej mierze z produktów przetworzonych niekorzystnie wpływa na nasz organizm. Produkty przetworzone zawierają masę chemicznych dodatków, które odkładają się w postaci toksyn. Pośpiech w spożywaniu posiłków dodatkowo sprawia, iż pokarm nie jest dostatecznie przeżuty i po dostaniu się do dolnego odcinka układu pokarmowego, niestrawione części odkładają się w naszych jelitach w postaci złogów. To, jak się czujemy, czy cieszymy się zdrowiem, czy mamy dobrą kondycję psycho-fizyczną w dużej mierze zależy od naszego odżywiania. Praktycznie wszystkie choroby spowodowane są zakłóceniem pracy naszego układu pokarmowego. Pełni on rolę „zakładu produkcyjnego”, który rozdrabnia, przetwarza, syntezuje oraz wchłania niezbędne dla organizmu substancje, a także wydala produkty metabolizmu.

Rocznie zjadamy od 4 do 7 kg różnego rodzaju toksyn. Jeszcze w 2000 roku były to tylko 2 kg. Tak duża ilość chemikaliów nie może być obojętna dla organizmu. Często efektem są wysypki, ataki astmy, stany zapalne żołądka, zła praca jelit, nadpobudliwość, bezsenność, zaburzenia ciśnienia itd. Związki te utrudniają przyswajanie witamin, makro i mikroelementów, a niestrawione pokarmy stają się kolejnymi toksynami, które przenikają do krwi i drażnią układ odpornościowy. Wciąż zapominamy, że jedzenie nie powinno zaśmiecać, lecz czyścić i regenerować organizm. Zobacz, jakie produkty zdrowej żywności możesz włączyć do swojej diety: https://allegro.pl/kategoria/zdrowa-zywnosc-74062.

Czym są zanieczyszczenia organizmu?

  • To konserwowana, rafinowana, smażona żywność, wędliny, słodycze, do strawienia których potrzeba bardzo dużo tlenu, przez co nasz organizm stale odczuwa niedotlenienie (wszystkie złośliwe guzy i nowotwory rozwijają się w środowisku beztlenowym).
  • Źle przeżuty pokarm, rozcieńczony jakimkolwiek płynem w trakcie posiłku lub bezpośrednio po nim. Obniżenie poziomu soków trawiennych w żołądku, wątrobie i trzustce nie pozwala im strawić pokarmu do końca, w rezultacie czego zaczyna on gnić i zakwasza się, co także jest przyczyną chorób.
  • Jeżeli nie zaczniemy odpowiednio zdrowo się odżywiać oraz nie oczyścimy naszego organizmu – szczególnie jelita grubego i wątroby, nie będziemy w stanie wyleczyć żadnej choroby. Organizm z czasem sam zacznie chorować, gdyż nadmiar toksyn nagromadzonych przez lata niedbalstwa o własne zdrowie dojdzie do maksimum.

W naszym organizmie mamy siedem głównych dróg wydalania i oczyszczania są to: jelita, wątroba, nerki, płuca, skóra, układ krwionośny i układ limfatyczny, które – jeśli będą pracować prawidłowo – staną się dla nas gwarancją na pewne zdrowie, dobre samopoczucie oraz potężną energię do życia.



dbaj-o-jelita

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Wyróżniliśmy 7 części ciała odpowiedzialnych za oczyszczanie i wydalanie produktów ubocznych z naszego organizmu, lecz aby pracowały one w sposób właściwy, czyli mogły pomagać nam odtruwać nasz organizm, najpierw musimy przeprowadzić kurację detoksykującą na każdy z poszczególnych organów. W dzisiejszym artykule napiszę jak oczyścić pierwszy z nich, czyli jelita. W kolejnych artykułach będę opisywał sposoby oczyszczania kolejnych części ciała.

3 sposoby oczyszczania jelit.

Sposób nr 1 – Według Iwana Nieumywakina.

Aby w łatwy sposób oczyścić jelita należy przed snem wypić duszkiem 80 ml dobrego koniaku z 80ml oleju rycynowego oraz 100ml kefiru. Sposób ten sprzyja również w wydaleniu glist ludzkich. Proces ten należy powtarzać przez 5 dni.

Sposób nr 2 – Oczyszczanie kefirem.

Kefir ma bardzo dobre właściwości uzdrawiające nasz organizm, hamuje on rozkładanie się bakterii oraz oczyszcza wewnętrzną mikroflorę, odbudowując w ten sposób naturalne środowisko.

Do procesu oczyszczania potrzebne będzie 2 litry kefiru. Wybierzcie ten, który smakuje wam najlepiej, procentowa zawartość tłuszczu nie ma najmniejszego znaczenia. Należy wybrać kefir naturalny, niezawierający żadnych dodatków smakowych typu cukier czy mleko w proszku. Dobry kefir składa się z mleka oraz kultur bakterii. Oczyszczanie jelita grubego trwa jeden dzień, w który to należy pić szklankę kefiru co godzinę. Nie spożywamy żadnych posiłków ani napojów jedynie kefir co godzinę od rana do wieczora. Takie oczyszczanie najlepiej jest stosować raz w miesiącu, jednak jeżeli ktoś czuje większą potrzebę to nic nie stoi na przeszkodzie, aby oczyszczać się raz na tydzień lub dwa.

Sposób nr 3 – Oczyszczanie jabłkami.

Jabłka są bogate w błonnik, witaminy, minerały i antyoksydanty. Dlatego też idealnie nadają się na dietę oczyszczającą nasze jelita. Wszystkie jabłka (nie licząc tych bardzo słodkich) zawierają kwas jabłkowy, który doskonale rozpuszcza toksyny.

Do oczyszczania będą nam potrzebne 2 kg kwaśnych jabłek. Mogą być również te mniej kwaśne, byleby nie były słodkie, gdyż wtedy nie wydalimy toksyn. Oczyszczanie takie podobnie jak w metodzie z kefirem przeprowadzamy w ciągu jednego dnia. Jabłka należy podzielić na 7-8 porcji i spożywać co 2 godziny, możesz jeść je ze skórką lub nawet z pestkami. Napoje, jakie możemy spożywać w tym czasie to herbata niesłodzona, napary ziołowe oraz woda mineralna w ilości nie przekraczającej 4 szklanek. Proces oczyszczania jabłkami można przeprowadzać 1-2 razy w ciągu miesiąca.

Powiązane posty
ŻywienieDietaDiety oczyszczającePorady

Zioła i herbatki hamujące apetyt

Na każdym właściwie kroku producenci obiecują, że ich specyfiki będą w stanie zdziałać…
Czytaj więcej
ZdrowieDietaDiety oczyszczające

Co wspomaga oczyszczanie organizmu? Wszystko na temat oczyszczania organizmu z toksyn

Przez wiele lat termin „detoks” odnosił się do zerwania z alkoholem lub narkomanii. W…
Czytaj więcej
DietaDiety oczyszczające

Siergiej Batieczko i jego sposób na oczyszczanie organizmu

Siergiej Anatoliewicz Batieczko to profesor – wykładowca uniwersytecki, doktor nauk medycznych…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.