Zdrowie

Jak przygotować się do rzucenia palenia?

Jak przygotować się do rzucenia palenia
Jak przygotować się do rzucenia palenia

Zrozumienie, jak bardzo palenie papierosów jest szkodliwe to pierwszy krok w walce z nałogiem. Konieczne jest wybranie metody, która pozwoli uwolnić się od uzależnienia raz na zawsze. W tym celu warto poznać kilka rozwiązań i odpowiednio się przygotować, aby nawet w trudnych i kryzysowych sytuacjach umieć sobie poradzić.

Dlaczego palę?

Wiele osób bez zastanowienia podchodzi do rzucenia palenia papierosów. Wybierają łatwo dostępną metodę, która czasowo zapobiega sięganiu po papierosa, ale nie leczy przyczyn, z których uzależnienie się rozwinęło. Czy ma to sens? Nie. Allen Carr to Brytyjczyk, którą swoją metodą udowadnia, że najważniejszym elementem podczas walki z nałogiem nikotynowym jest wrócenie nie tylko do momentu, w którym pierwszy raz sięgnęło się po papierosa, ale również do każdego razu, podczas którego się go zapalało. Obecnie jest to najbardziej łatwy sposób na rzucenie palenia z Allen Carr.

Carr udowadnia, że palenie papierosów jest ściśle powiązane z tym, że kojarzone są z przyjemnością i relaksem. Warto zastanowić się, dlaczego sięgamy po papierosa. Czy może łagodzi on stres? A może jest tylko wypełnieniem czasu podczas przerwy w pracy? Czy też palimy, gdy czujemy niepokój? Odpowiedź na te pytania, pozwoli uświadomić sobie bardzo ważną rzecz – palenie nie odstresowuje, nie relaksuje i nie daje przyjemności, ponieważ jest wyłącznie substancją szkodzącą organizmowi.

Co zatem zrobić?

Przed skorzystaniem z tej metody warto znaleźć inne sposoby na relaks i łagodzenie stresu. Przygotowanie się przed przystąpieniem do programu pozwoli lepiej sobie poradzić podczas odczuwania głodu nikotynowego. Dobrze jest rozwinąć w sobie jakąś pasję, która wypełni czas i zainspiruje do tego stopnia, że dręczące myśli o papierosie znikną. Można również zaangażować się w jakieś prace charytatywne czy dodatkowe zajęcia rozwijające różne umiejętności – wszystko, co pozwoli zapomnieć o paleniu, a jednocześnie sprawi przyjemność, wprowadzi w stan relaksu oraz zredukuje stres.

Powiązane posty
Zdrowie

Elektryczne wózki inwalidzkie – przeznaczenie i refundacja z NFZ

Szczególnym udogodnieniem dla osób z niepełnosprawnością ruchową jest inwalidzki wózek…
Czytaj więcej
Zdrowie

Jak dobrać wózek inwalidzki dla dzieci?

Wybór wózka inwalidzkiego dla dziecka może być trudny, ponieważ istnieje wiele różnych…
Czytaj więcej
Zdrowie

Dobór odpowiednich okularów

Z iloma wadami wzroku ma się do czynienia w obecnym czasie? Wieloma! Można je podzielić…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.