Urządzenia

Ekspresy kapsułkowe vs ekspresy na kolbę porównanie

Zalety ekspresów kapsułkowych

Ekspresy kapsułkowe można kupić już za mniej niż 1000 zł. Przystępna cena i łatwość obsługi to główne zalety ekspresów kapsułkowych. Aby uzyskać dobrej jakości kawę z ekspresu kapsułkowego, niepotrzebne jest posiadanie specjalnych umiejętności. Z tego powodu rośnie liczba osób, które nad szlachetną moc ekspresu z kolbą przedkładają wygodę, szybkość i koszty.

Aby uzyskać kawę z ekspresu kapsułkowego, potrzebne są kapsułki: Lavazza, Tchibo lub jakiekolwiek inne. Aby zrobić kawę z kapsułki, wystarczy wybrać jedną z nich, włożyć do pojemniczka w ekspresie, nacisnąć przycisk i… gotowe. Cała procedura trwa kilkanaście sekund. Po użyciu, ekspresy kapsułkowe nie wymagają czasochłonnego rozkładania urządzenia na części i mycia każdej z nich oddzielnie. Zwykle do wyczyszczenia jest tylko jeden kubeczek i pojemnik ściekowy, które można włożyć do zmywarki.

Wady ekspresów kapsułkowych

Ekspresy kapsułkowe wymuszają na nas użycia kawy określonego rodzaju i wiele osób niestety narzeka na jej jakość. W kapsułkach zawarta jest kawa, która została zmielona długo wcześniej. Dodatkowo, dodaje się do niej niekiedy sproszkowane mleko. Istnieje możliwość napełniania kapsułek wielokrotnego użytku własnoręcznie mieloną kawą, jednak wykonywanie takiej operacji za każdym razem, gdy chcemy napić się kawy, mija się z celem.

Jaki ekspres kapsułkowy kupić?

Przeglądając oferty ekspresów kapsułkowych powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak rozwiązano w nich kwestię przepływu wody. Najlepsze są te modele, które mają wbudowaną funkcję wyboru dwóch rodzajów kaw: espresso i lungo. Bez tej funkcji, konieczne okaże się ręczne kontrolowanie przepływu wody podczas zaparzania. Dodatkowo, konieczne jest wybranie modelu o solidnej obudowie. Wówczas będziemy pewni, że nie pęknie w czasie regularnej eksploatacji.

Konieczne jest też rozpatrzenie, jaka jest faktyczna moc urządzenia oraz jaki jest czas jego nagrzewania się. Dobry ekspres kapsułkowy powinien też być wyposażony w funkcję samodzielnego wyłączania się w stanie spoczynku. Inne czynniki, na które warto zwrócić uwagę to oczywiście to, jak głośne jest urządzenie. Może to mieć szczególne znaczenie, gdy wybieramy ekspres do biura – w takich miejscach ciche urządzenia są szczególnie w cenie. Kolejna sprawa to oczywiście obecność dyszy do spieniania mleka. Większość urządzeń tego typu oczywiście nie daje możliwości generowania pysznej pianki z mleka. Aby uzyskać latte z kapsułki, konieczny jest zakup odpowiedniej kapsułki. Jeśli jesteśmy fanami cappuccino, a nie znajdziemy ekspresu kapsułkowego z funkcją spieniania mleka, wówczas będziemy skazani na podgrzewanie mleka oddzielnie. Służy temu podgrzewacz do mleka i ręczny spieniacz.

Powiązane posty
Urządzenia

Dlaczego komora chłodnicza to must-have w branży gastronomicznej i handlowej?

Posiadanie odpowiedniej infrastruktury do przechowywania produktów jest kluczowe dla każdej…
Czytaj więcej
Urządzenia

Waporyzatory do suszu – nowoczesna aromaterapia

Waporyzator to urządzenie XXI wieku, które umożliwia odparowanie substancji aktywnych zawartych w…
Czytaj więcej
Urządzenia

Myjka do żywności - dlaczego warto jej używać i jak działa taki sprzęt?

Zastanawialiście się kiedyś nad zakupem myjki do żywności? Taki sprzęt z panelem dotykowym to…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.