Alkohole

Kaloryczność piwa – ile piwo ma kalorii?

Kaloryczność piwa - ile piwo ma kalorii
Kaloryczność piwa - ile piwo ma kalorii

Piwo jest jedynym z najpopularniejszych napojów alkoholowych. Dostępne w każdym sklepie i w wielu różnych rodzajach i smakach. Wypicie piwa relaksuje po ciężkim dniu pracy. Sprzedaż, a co za tym idzie spożycie piwa, już od kilku lat wykazuje tendencję rosnącą. Niesamowita reklama, nowe smaki, estetyczne opakowania sprawiają, że ludzie chętnie sięgają po ten trunek.

Obraz piwa w reklamie

Piwo jest jedynym napojem alkoholowym, które reklamuje się na szeroką skalę. Reklama opiera się na założeniu, że spotkania przy piwie łączą przyjaciół, zapewniają dobrą zabawę, a najlepszą okazją do spotkania przy piwie jest wspólne oglądanie i przeżywanie wydarzeń sportowych, np.: meczów piłkarskich, czy spotkań reprezentacji siatkarzy. Znakomitą okazją do spotkania przy piwie jest także ognisko nad jeziorem. Rzeczywistość nie zawsze jest tak kolorowa, jak w filmikach promocyjnych.

Zagrożenie otyłością

Spożywanie piwa w dużych ilościach może doprowadzić nie tylko do uzależnienia od alkoholu, ale także do otyłości. Lekarze ostrzegają, że piwo kalorie 500 ml naprawdę prowadzi do wzrostu wagi. Osoby, które często spożywają piwo, tyją i to głównie w obszarze brzucha. Piwo kalorie 500 ml to duży problem społeczny związany z niezdrowym stylem życia. Kupujący piwo najczęściej nie mają świadomości, że ten napój ma bardzo zły wpływ na sylwetkę. Piwo kalorie 500 ml to nawet 400 kalorii z jednej butelki. Piwo ma dużo kalorii, choć więcej mają niektóre gatunki win. Osoby, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, w pierwszej kolejności powinny odstawić piwo oraz żywność wysoko przetworzoną,np: chipsy, konserwy, chińskie zupki, słodycze, sosy w proszku. Piwo kalorie 500ml to kalorie puste, których organizm nie wykorzystuje do procesów życiowych. Za kaloryczność piwa odpowiada słód, który zawiera kilka rodzajów cukru. Warto pamiętać, że piwo zawiera witaminy z grupy B, np.: tiaminę, ryboflawinę i witaminę B12. Najwięcej kalorii wśród alkoholi zawiera wódka, która najbardziej uzależnia, wyniszcza narządy, nie zawiera żadnych wartości odżywczych, a w skrajnych wypadkach może doprowadzić do śmierci.

Niebezpieczeństwo cukrzycy

Chmielowy, złocisty napój to nie tylko kalorie i zagrożenie otyłością. Ze względu na występowanie w jego składzie różnorodnych cukrów, piwo ma bardzo wysoki indeks glikemiczny. Jego spożywanie może spowodować nagły skok cukru i prowadzić do powstania cukrzycy. Dietetycy zalecają rezygnację z piwa osobom chorym na cukrzycę. Poza tym piwo, jak każdy alkohol zwiększa ryzyko wystąpienia niektórych nowotworów np.: raka trzustki, żołądka i jelita grubego oraz podnosi poziom zagrożenia takich chorób jak: marskość wątroby i zapalenia trzustki. Osoby, u których w rodzinie występował rak piersi, powinny zrezygnować ze spożywania alkoholu.

Po piwo chętnie sięgamy latem i zimą. W czasie letnich miesięcy piwo najlepiej smakuje zimne, wyciągnięte prosto z lodówki. Zimą cenimy z przyprawami korzennymi, które rozgrzewa w czasie chłodnych dni. Niestety, picie piwa w większych ilościach może mieć zgubny wpływ na figurę.

Powiązane posty
Alkohole

Jak powstaje wino?

Jakość wina zależy od wszystkich etapów produkcji, ale kluczowym miejscem jest winnica, gdzie…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.