Urządzenia

Zastosowanie taboretu gazowego w kuchni

Zastosowanie taboretu gazowego w kuchni
Zastosowanie taboretu gazowego w kuchni

Prowadzenie dużego lokalu gastronomicznego lub punktu zbiorowego żywienia często wymaga jednorazowego przygotowywania dużych ilości określonych dań. Nie byłoby to możliwe bez odpowiedniego sprzętu, wśród którego przodują taborety gastronomiczne. Dowiedz się, czym są i w jaki sposób stosuje się je w profesjonalnych kuchniach.

Czym są taborety gastronomiczne?

Taborety gastronomiczne to specjalistyczne urządzenia do obróbki cieplnej. Wyglądem przypominają proste kuchenki – w szczególności te turystyczne. Zazwyczaj mają jeden palnik (choć dostępne są też modele dwu- i czteropalnikowe), a ich cechą charakterystyczną jest nieduża wysokość. Dzięki temu na taborecie bez trudu można ustawić duży i ciężki garnek – bez konieczności podnoszenia go na znaczną wysokość. Odpowiednia moc sprawia, że taborety gastronomiczne przystosowane są do współpracy z dużymi naczyniami. W specjalistycznych sklepach, takich jak MultiGastro, można znaleźć modele gazowe, elektryczne i indukcyjne. Te pierwsze wybierane są jednak najchętniej – przede wszystkim ze względu na efektywną i tanią pracę. Ich kolejnymi ważnymi cechami są wydajność oraz wytrzymałość, dzięki której są przystosowane do intensywnych warunków pracy.

Jak stosuje się taborety gazowe?

Gazowe taborety gastronomiczne mogą pracować w oparciu o gaz ziemny (z instalacji budynku) lub propan-butan (z butli). Wyposażone są w palniki o dużej mocy, które umożliwiają gotowanie w bardzo pojemnych naczyniach. Z tego powodu taborety gazowe najczęściej wykorzystywane są do produkcji dużych ilości zup, sosów, potraw jednogarnkowych i wielu innych dań. Są niezastąpione we wszelkich punktach zbiorowego żywienia (w stołówkach, pensjonatach, hotelach, szpitalach itp.). Często przydają się też w restauracjach i innych komercyjnych punktach gastronomicznych. Ułatwiają w tych miejscach pracę i zapewniają im pożądaną efektywność. Są również niezwykle przydatne podczas dużych imprez okolicznościowych i masowych, a więc przy wszelkich zastosowaniach profesjonalnych.

Powiązane posty
Urządzenia

Dlaczego komora chłodnicza to must-have w branży gastronomicznej i handlowej?

Posiadanie odpowiedniej infrastruktury do przechowywania produktów jest kluczowe dla każdej…
Czytaj więcej
Urządzenia

Waporyzatory do suszu – nowoczesna aromaterapia

Waporyzator to urządzenie XXI wieku, które umożliwia odparowanie substancji aktywnych zawartych w…
Czytaj więcej
Urządzenia

Myjka do żywności - dlaczego warto jej używać i jak działa taki sprzęt?

Zastanawialiście się kiedyś nad zakupem myjki do żywności? Taki sprzęt z panelem dotykowym to…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.