Żywienie

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy
Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocław jest miastem w którym przez wieki mieszały się rozmaite kultury. Każda z nich miała wkład we Wrocławską kuchnię. Tak jest do dzisiaj.

Wraz z Magdą, pracownikiem Wrocławskiego apartamentowca – Kings Apartment apartamenty Wrocław opiszemy Wam ciekawe miejsca we Wrocławiu, gdzie będziecie mogli skosztować rozmaitych specjałów regionalnych i nie tylko! Rzut beretem od budynku Kings Apartment apartamenty Wrocław, znajduje się Wrocławski Bazar Smakoszy. Zaledwie kilka przystanków tramwajowych lub ponad 20 minutowy spacer dzielą z apartamentów Kings Apartment przy ulicy Paczkowskiej 26. Odwiedzenie Bazaru smakoszy z samego rana pozwoli Wam przygotować pyszne śniadanie w apartamencie z najlepszych specjałów dolnego śląska.

W ogromnej hali robi się gwarno i staje się ona centrum lokalnych, regionalnych i zagranicznych produktów. Fani jedzenia spierają się tłumnie aby wspólnie poznawać nowe smaki i delektować się świeżością lokalnych produktów. Tutaj bardzo łatwo zrobić idealne zakupy ze zdrową żywnością, a na pewno z taką, której nie spotka się na co dzień na półkach sklepowych. Dodatkowym atutem jest możliwość posmakowania wielu potraw blogerów kulinarnych i przyjrzenie się różnym kuchniom w wielu ich odsłonach. Bazar ma ogromną ilość fanów we Wrocławiu i poza nim.

Spotkanie z przyjaciółmi

Wrocławski Bazar Smakoszy może być odpowiednim miejscem do spędzenia miło niedzieli w gronie przyjaciół i rodziny. Jako, że w niedziele jest ostatnio sporo miejsc nieczynnych, ta hala służy ogromną pomocą. Dzięki temu, że żywności jest tak wiele można stworzyć nawet swego rodzaju grę, która może polegać na zgadywaniu potraw czy produktów. Warto wśród znajomych zaproponować też konkurs na jak największą wiedzę o regionie. Wrocław jest bardzo bogaty od strony kulinarnej i taki konkurs może być odpowiednią formą zabawy i nauki o tym regionie. W ten sposób można się wiele nauczyć i bardzo pośmiać ze znajomymi, do zabawy zaprosić można nawet najmłodszych fanów jedzenia. To właśnie na bazarze odnaleźć można regionalne produkty, które z jakiegoś powodu nie występują już w sklepach czy nawet na targowiskach.

Nowe smaki

Wśród wystawców lokalnych produktów na tym ogromnym Bazarze Smakosza znajdują się też kulinarni blogerzy, którzy z wielką przyjemnością ukazują swoje nowe kulinarne odkrycia. Śmiało można degustować ich liczne potrawy oraz rzetelnie poddawać ocenie, ponieważ każda wskazówka jest cenna, a celem jest wspólne zadowolenie z potrawy. Blogerzy również opowiadają o swoich potrawach i bez problemu zdradzają sekretne przepisy. Celem promowania potraw i żywności na bazarze przez blogerów, jest wprowadzenie nowej mody, czyli zdrowego i rozsądnego jedzenia. Wszystkie potrawy wykonane są z lokalnych, świeżych produktów jak najlepszej jakości, o czym przekonać się można na miejscu.

Od święta

Każdy kto pochodzi z Wrocławia wie, że Bazar Smakosza odbywa się w każdą niedzielę. Jednak nie każdy wie, że z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocnych lub innych okazji, bazar się zmienia. Przedstawiane są wtedy produkty i potrawy bardzo wyraźnie nakierowane tematycznie na dane święto lub okoliczność. Bazar staje się centrum inspiracji dla bardzo wielu osób. Zamiast szukać w internecie przepisów na potrawy Wielkanocne warto odwiedzić tę wspaniałą halę. Często organizowane są również wszelakie warsztaty, na których za darmo można szkolić swoje umiejętności. Wrocławski Bazar Smakoszy posiada swoje konto na Facebooku, więc jeżeli istnieje zainteresowanie konkretnymi warsztatami warto się bezpośrednio zgłosić do organizatorów. Jest to przestrzeń przede wszystkim zdrowa, lokalna i przyjazna.

Powiązane posty
Żywienie

10 kroków do tego, by Twój dzień był udany

Codzienny pośpiech i szybkie tempo życia sprawiają, że często zapominamy o tym co…
Czytaj więcej
Żywienie

Zdrowy zamiennik mąki do wypieków i nie tylko

Zdrowe odżywianie obecnie jest bardzo ważne dla coraz większej grupy osób, a rosnąca…
Czytaj więcej
Żywienie

Co powinno charakteryzować dobrą restaurację?

Każdy z nas ma ochotę czasem zjeść na mieście. Czasem będzie to biznesowy brunch z…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.