Ciało

Wkładki higieniczne – jakie mają zalety?

Wkładki higieniczne – jakie mają zalety
Wkładki higieniczne – jakie mają zalety

Wkładki higieniczne cieszą się coraz większą popularnością. Z całą pewnością wynika to z ich licznych zalet. Są cienkie, niewielkich rozmiarów i praktycznie niewyczuwalne dla kobiet, które je stosują. Gwarantują uczucie suchości i świeżości. Wiele pań podkreśla, że używając wkładek, czuje się komfortowo na co dzień.

Wkładki higieniczne a zdrowie

Choć wkładki higieniczne mają wiele zalet, większość pań, zanim zdecyduje się z nich skorzystać, zadaje sobie pytanie, czy są aby na pewno zdrowe. Ze względu na wiele plusów, to, że są dyskretne i skutecznie chłoną wydzielinę z pochwy, niewielkie krwawienie lub mocz, wielu z nas wydaje się, że powinny znaleźć się w niezbędnym zestawie środków higienicznych każdej kobiety.

Niestety każdy medal ma dwie strony. Wśród wielu opinii zachwalających wkładki higieniczne możemy spotkać się również i z tymi mniej przychylnymi. Jako minusy ich noszenia wymienia się m.in. ograniczony dostęp powietrza oraz sprzyjanie ciepłemu i wilgotnemu środowisku, w którym łatwiej rozwijają się drożdżaki i bakterie, które powodują z kolei infekcje intymne. Jedne z opinii na temat wkładek higienicznych ostrzegają, że ich używanie przyczynia się do infekcji dróg moczowych, ponieważ wkładki ułatwiają ich kolonizację przez chorobotwórcze bakterie. Choć zdania na temat produktu bywają podzielone, to należy pamiętać, że prawda zawsze leży pośrodku. Przeprowadzono różne badania na temat użyteczności wkładek higienicznych i wielu ekspertów doszło do wniosku, że wkładki higieniczne są całkowicie bezpieczne i nie sprzyjają infekcjom, pod warunkiem, że są używane zgodnie z przeznaczeniem.

Codziennie czy tylko w razie nagłej potrzeby?

Czy jednak zdrowe jest używanie wkładek higienicznych każdego dnia? Wiele kobiet, chcąc utrzymać świeżość, nawet w przypadku braku problemów z upławami czy nietrzymaniem moczu, sięga właśnie po wkładki higieniczne. Jednak panie, które nie muszą zmagać z tymi wstydliwymi problemami okolic intymnych, nie powinny zbyt często sięgać po wkładki higieniczne. Dlaczego? Ponieważ miejsca intymne potrzebują przewiewu i wygody. A niestety wiele infekcji pochwy bierze się m.in. z zaniedbań higienicznych, złego bądź częstego stosowania produktów, które podrażniają i przyczyniają się do infekcji.

Wkładki higieniczne – kiedy chronią przed infekcją?

Są sytuacje, w których używanie wkładek może uchronić przed infekcją. Kiedy? Na rynku możemy dostać wkładki higieniczne dla kobiet zmagających się z infekcją intymną. Producenci oferują w takich przypadkach specjalne wkładki antybakteryjne. Nie zapominajmy jednak, że jeśli zmagamy się z nawracającą i uciążliwą infekcją, jak np. grzybica, to najlepiej skonsultować sposób leczenia z lekarzem specjalistą, w tym przypadku ginekologiem.

Osoby, które na co dzień walczą z nietrzymaniem moczu, również dostrzegają pozytywne strony używania wkładek higienicznych. Wynika to z tego, że w moczu kryją się czynniki drażniące, które źle wpływają na stan skóry, a w ciężkich przypadkach mogą prowadzić do zapalenia. Używanie wysokiej jakości wkładek chłonnych jest jednym ze sposobów, które mogą pomóc tym niewygodnym problemom zapobiegać.

Powiązane posty
Ciało

Jak poprawnie stosować kwas salicylowy w kosmetykach?

Kwas salicylowy to beta-hydrokwas (BHA) stosowany w kosmetyce, naturalnie występujący w…
Czytaj więcej
Ciało

Joga dla sportowca – jakie daje korzyści?

Joga to jeden z podstawowych systemów filozofii indyjskiej zajmujący się związkami między…
Czytaj więcej
Ciało

Depilacja laserowa – gładkie nogi na wiele tygodni

Włosy na nogach, pod pachami, czy w okolicach bikini nie wyglądają dobrze. Zwykła depilacja…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.