Włosy

Łysienie coraz częstszym problemem

Łysienie coraz częstszym problemem
Łysienie coraz częstszym problemem

Łysienie to wbrew pozorom nie tylko objaw starzenia się. Przyczyn tej mało przyjemnej dolegliwości może być bowiem mnóstwo, a zapadają na nią coraz młodsze osoby. Na szczęście jest i dobra wiadomość – w dzisiejszych czasach proces łysienia można znacząco spowolnić.

Dlaczego łysiejemy?

Istnieje wiele przyczyn łysienia. Choć wygląd naszych włosów, jak i ich trwałość zależą w dużej mierze od genów, wpływ na szybkie łysienie mają też czynniki, z którymi stykamy się codziennie. Mowa tu o wszechobecnym w dzisiejszych czasach stresie, negatywnych skutkach przyjmowania niektórych leków, a nawet nieodpowiedniej diecie. Oprócz tego, niestety, często sami nieświadomie pogarszamy kondycję naszych włosów. Gdy zauważymy u siebie pierwsze objawy łysienia, jest to ostatni sygnał, by zrezygnować z negatywnych nawyków, takich jak:

  • częste lub nadmierne spożywanie alkoholu
  • palenie papierosów
  • częsta koloryzacja włosów
  • suszenie włosów w nieodpowiedni sposób – np. narażanie ich na działanie wysokiej temperatury.


Aby opóźniać proces wypadania włosów, można stosować różnorakie zabiegi. Jedną z podstawowych czynności jest pielęgnacja włosów tzw. produktami hair cure, poprawiającymi kondycję owłosienia.


Jak pielęgnować wypadające włosy?W dzisiejszych czasach chyba każdy pragnie na długo zachować młody, zdrowy wygląd. Nie trzeba raczej tłumaczyć, że wypadanie włosów to problem, który praktycznie to uniemożliwia. Na szczęście pielęgnując je w odpowiedni sposób możemy znacząco powstrzymać proces łysienia.


Aby pielęgnacja wypadających włosów była skuteczna, należy przede wszystkim dopasować jej środki do ich kondycji. Na rynku istnieje wiele preparatów skierowanych do osób zmagających się z przedwczesnym łysieniem (np. produkty Hair Medic). Wymieńmy więc nasz dotychczasowy szampon na szampon przeciwdziałający łysieniu. Dobrym pomysłem jest też stosowanie specjalistycznego serum zawierającego niezbędne składniki odżywcze. Grzebień wymieńmy na bardziej delikatny, dostosowany do naszych włosów.


Pamiętajmy, że aby kuracja była skuteczna, musi ona być sumienna. Nieregularnie lub nieodpowiednio pielęgnując nasze włosy nie tylko nie poprawimy ich stanu, lecz możemy im nawet zaszkodzić.

Dodaj komentarz

Kliknij, aby skomentować

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.