Przegrody szklane okazują się bardzo praktycznym rozwiązaniem w wielu biurach. Pozwalają nie tylko na lepszą organizację przestrzeni, ale także dodają jej elegancji. Co więcej, okazują się bardzo praktyczne w tłumieniu dźwięków przy jednoczesnym nie ograniczaniu dostępu do naturalnego światła. Jak wykorzystuje się szklane ścianki działowe, jakie są ich zalety i czego potrzebujesz do ich prawidłowego montażu – wszystkie informacje znajdziesz w poniższym artykule.
Przegrody szklane w biurze – zalety
Ścianki szklane to nie tylko praktyczny podział przestrzeni biurowej. To także nadanie jej nowoczesnego szyku i minimalistycznej elegancji, która nieprzerwanie króluje w trendach. W prosty sposób zyskujesz możliwość atrakcyjnej aranżacji biura, a w razie potrzeby także bezproblemowe i szybkie zmiany wcześniej wybranego ustawienia. Co więcej, przegrody szklane podział przestrzeni biurowej dzięki motywom ozdobnym mogą nadać twojej przestrzeni indywidualnego charakteru i decydować o klimacie całego wnętrza. Przezroczyste przepierzenie to zatem proste połączenie funkcjonalności, wysokiej estetyki i efektu otwartej przestrzeni.
Główną zaletą takiego rozwiązania z całą pewnością jest duża przepuszczalność naturalnego światła, do którego dostęp jest często niesamowicie ważny dla pracowników zamkniętych wewnątrz na kilka do kilkunastu godzin każdego dnia. Wpływa bowiem pozytywnie na ich samopoczucie. Oczywiście, to również istotne ze względów ekonomicznych. Przegrody szklane stosowane w biurach zdecydowanie zmniejszają zapotrzebowanie na korzystanie ze sztucznego światła wewnątrz, co znacząco wpływa na zużycie energii. Ostatecznie zatem właściciel ponosi mniejsze koszty za prąd.
Przegrody szklane doceniane są również ze względu na skuteczne zatrzymywanie hałasu. Sprawdzają się więc idealnie, kiedy potrzebujesz odseparować część przestrzeni, w której będą odbywały się spotkania zespołów, niezbędne prezentacje czy ważne “burze mózgów”. Z tego względu ścianki szklane na biurka sprawdzają się przede wszystkim w biurach, gdzie pracownicy często wykonują telefony do klientów. To doskonałe rozwiązanie w biurach obsługi oraz wszelkiego rodzaju call center. Ciągły szum rozmów przestaje być problemem i nie rozprasza pracowników siedzących obok siebie.
Szklane ścianki działowe cechuje również łatwość w utrzymaniu w czystości. Nie potrzebujesz specjalnych środków do ich mycia. Każdy brud ze szkła usuwa się z nich znacznie łatwiej niż ze ściany.
Szklane ścianki działowe – gdzie jeszcze się przydają?
To nie są rozwiązania, które znajdują swoje zastosowanie jedynie w biurach. Oczywiście, przezroczyste przepierzenie możesz w każdej chwili zamontować również we własnym domu czy mieszkaniu. Jeśli cenisz sobie minimalizm i nowoczesny design, to rozwiązanie idealne dla ciebie.
Wiele firm decyduje się również na przeszklenie lad recepcyjnych. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala na ograniczenie przekazywanych drogą kropelkową bakterii i wirusów. Z tego samego względu przegrody szklane montowane są również w sklepach – nie tylko przy ladzie, ale również na dziale mięsnym czy z wędlinami.
Ścianki odgradzające nie są niczym nowym. Tego rodzaju rozwiązanie stosuje dzisiaj większość firm obecnych na rynku – to bowiem prosty, tani i praktyczny sposób na podzielenie przestrzeni otwartej. Przezroczyste przepierzenie elegancko się prezentuje i łatwo utrzymać je w czystości, w dodatku pozwala odseparować się od hałasu bez utraty światła dziennego. Okazuje się więc znacznie lepszym pomysłem niż stawianie ścianek działowych.