Stopy

Kiedy warto zdecydować się na zabieg u podologa?

Kiedy warto zdecydować się na zabieg u podologa
Kiedy warto zdecydować się na zabieg u podologa

Stan stóp jest bardzo często bagatelizowany, aż do momentu, w którym pewne dolegliwości dają o sobie znać. Zdrowie stóp jest niezwykle ważne, ponieważ to one noszą ciężar całego ciała. Na stopach znajdują się również receptory wszystkich narządów, dlatego dbając o nie, dbamy o całe swoje ciało. Warto więc skonsultować się z podologiem zawsze wtedy, gdy coś nas niepokoi, ponieważ wczesne rozpoznanie problemu znacząco ułatwia postępowanie. 

Jaką pomoc oferuje podolog?

Schorzenia w obrębie stóp są bardzo zróżnicowane, stąd samodzielnie trudno jest określić źródło problemu. Również próby jego wyeliminowania na własną rękę mogą być nieskuteczne. Podolog Bydgoszcz to miejsce, w którym otrzymamy pomoc w następujących dolegliwościach:

  • infekcje,
  • skutki nieprawidłowego obcinania paznokci,
  • rany powstałe w różnych okolicznościach (cukrzyca, odciski, modzele),
  • haluksy,
  • brodawki.

Dodatkowo, w gabinecie podologa otrzymamy również praktyczne porady jak dbać o swoje stopy na co dzień. Niezwykle ważne jest dbanie nie tylko o piękno, ale też zdrowie naszych stóp.

Wrastanie paznokci

Wrastający paznokieć to bardzo nieprzyjemna dolegliwość związana z nieprawidłowym obcinaniem paznokci, predyspozycjami genetycznymi i innymi czynnikami. Zdeformowany paznokieć pod wpływem wzrostu generuje ból, który wraz z upływem czasu utrudnia chodzenie. Podolog Bydgoszcz to specjalista, którego pomoc z wrastającym paznokciem polega na założeniu klamry mającej na celu wyprostowanie zniekształconego paznokcia, a zarazem zmniejszenie dolegliwości bólowych. 

Zabiegi podologiczne dla sportowców

Stopy sportowców narażone są na różnego rodzaju przeciążenia. Długie godziny spędzane w specjalistycznym obuwiu mogą powodować odciski, pęcherze, a nawet grzybicę. Dodatkowo, uprawianie intensywnego sportu może powodować urazy, których konsekwencją są dolegliwości bólowe. Podolodzy oferują wsparcie dla sportowców w zakresie powyższych schorzeń, ale również w kwestii przygotowania zawodników do maratonów i wydarzeń sportowych.

Konsultacje w zakresie grzybicy stóp

Grzybica stóp to infekcja, którą trudno jest samodzielnie zdiagnozować. Co gorsza, może też przenosić się na innych domowników. Nieleczona infekcja rozrasta się i poza nieestetycznym wyglądem wiąże się również z nieprzyjemnym swędzeniem, pieczeniem, a czasem również bolesnymi podrażnieniami. Wówczas, leczenie staje się trudniejsze, dlatego tak ważne są konsultacje u podologa. Specjalistyczna pomoc jest w takiej sytuacji niezbędna. Zapewnia skuteczne pozbycie się problemu i powrót do dotychczasowych aktywności. 

Powiązane posty
Stopy

Czym różni się pedicurzystka od podologa?

Oczywiście nie chcemy tutaj całkowicie skreślać domowej pielęgnacji stóp, ponieważ gdy jest…
Czytaj więcej
Stopy

Czy Twoje stopy we Wrocławiu potrzebują podologa?

W codziennym biegu trudno czasem znaleźć czas dla siebie. Zaniedbujemy zdrowie, aby mieć czas na…
Czytaj więcej
Newsletter
Zapisz się na nasz newsletter!
Otrzymuj informacje o nowościach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.