Zdrowa żywność | Zdrowa dieta | zdrowojemy.pl

Kiedy warto zdecydować się na zabieg u podologa?

Kiedy warto zdecydować się na zabieg u podologa

Kiedy warto zdecydować się na zabieg u podologa

Stan stóp jest bardzo często bagatelizowany, aż do momentu, w którym pewne dolegliwości dają o sobie znać. Zdrowie stóp jest niezwykle ważne, ponieważ to one noszą ciężar całego ciała. Na stopach znajdują się również receptory wszystkich narządów, dlatego dbając o nie, dbamy o całe swoje ciało. Warto więc skonsultować się z podologiem zawsze wtedy, gdy coś nas niepokoi, ponieważ wczesne rozpoznanie problemu znacząco ułatwia postępowanie. 

Jaką pomoc oferuje podolog?

Schorzenia w obrębie stóp są bardzo zróżnicowane, stąd samodzielnie trudno jest określić źródło problemu. Również próby jego wyeliminowania na własną rękę mogą być nieskuteczne. Podolog Bydgoszcz to miejsce, w którym otrzymamy pomoc w następujących dolegliwościach:

Dodatkowo, w gabinecie podologa otrzymamy również praktyczne porady jak dbać o swoje stopy na co dzień. Niezwykle ważne jest dbanie nie tylko o piękno, ale też zdrowie naszych stóp.

Wrastanie paznokci

Wrastający paznokieć to bardzo nieprzyjemna dolegliwość związana z nieprawidłowym obcinaniem paznokci, predyspozycjami genetycznymi i innymi czynnikami. Zdeformowany paznokieć pod wpływem wzrostu generuje ból, który wraz z upływem czasu utrudnia chodzenie. Podolog Bydgoszcz to specjalista, którego pomoc z wrastającym paznokciem polega na założeniu klamry mającej na celu wyprostowanie zniekształconego paznokcia, a zarazem zmniejszenie dolegliwości bólowych. 

Zabiegi podologiczne dla sportowców

Stopy sportowców narażone są na różnego rodzaju przeciążenia. Długie godziny spędzane w specjalistycznym obuwiu mogą powodować odciski, pęcherze, a nawet grzybicę. Dodatkowo, uprawianie intensywnego sportu może powodować urazy, których konsekwencją są dolegliwości bólowe. Podolodzy oferują wsparcie dla sportowców w zakresie powyższych schorzeń, ale również w kwestii przygotowania zawodników do maratonów i wydarzeń sportowych.

Konsultacje w zakresie grzybicy stóp

Grzybica stóp to infekcja, którą trudno jest samodzielnie zdiagnozować. Co gorsza, może też przenosić się na innych domowników. Nieleczona infekcja rozrasta się i poza nieestetycznym wyglądem wiąże się również z nieprzyjemnym swędzeniem, pieczeniem, a czasem również bolesnymi podrażnieniami. Wówczas, leczenie staje się trudniejsze, dlatego tak ważne są konsultacje u podologa. Specjalistyczna pomoc jest w takiej sytuacji niezbędna. Zapewnia skuteczne pozbycie się problemu i powrót do dotychczasowych aktywności. 

Exit mobile version